Merve Öztürk’ten bir umut hikâyesi: Seni Beklerken

Güncelleme Tarihi:

Merve Öztürk’ten bir umut hikâyesi: Seni Beklerken
Oluşturulma Tarihi: Nisan 10, 2017 17:20

Melina’s Mom olarak tanıdığımız Merve Öztürk’ün kendi yaşam öyküsünden yola çıkarak yazdığı Seni Beklerken Siyah Kuğu etiketiyle raflarda yerini aldı.

Haberin Devamı

Seni Beklerken”i okurken,  hem ağlayacak hem gülecek hem de umutla dolacaksınız. Bu anlamlı yolculuğun içinde çırpınan ve mutlu sona ulaşan bir kadının başarı öyküsünde kendinizden bir şeyler mutlaka bulacaksınız!

Başarılı bir iş kadını, arkadaş çevresinde aranan bir yüz olan Merve bir gün hayatının aşkıyla tanışır. Evlilikle taçlanan bu ilişki Merve için yeni bir başlangıçtır.

Merve Öztürk’ten bir umut hikâyesi: Seni Beklerken

Hayatındaki son eksikliği tamamlamaya karar verir. Anne olacaktır. Ne var ki bu karar onu hiç ummadığı kadar zorlu bir yolculuğa çıkarır. Bebeğine kavuşmak için pek çok tıbbi ve hatta manevi engeli aşması gerekecektir.

“Geçtiğin her çetin yolun, kişisel gelişiminin bir parçası olduğunu asla unutma!  Gün ışığına ulaştığında,  geçtiğin bu yola şükredeceksin.’’

Haberin Devamı

Seni Beklerken değişimin, dönüşümün ve pes etmemenin öyküsüdür. Bazı hikâyeler kişiye hastır, kendine özgüdür ama tanıklık edene her ne olursa olsun kendi amacına ulaşma yolunda ilham verir. ‘’Seni Beklerken’’ benzer yoldan geçen kadınlara veya bambaşka bir hayale ulaşma çabasında olanlara yarenlik edecek, yol gösterecek bir başucu kitabı…

Seni Beklerken’e Dair…

Hayatta başına gelen şeylerin bir sebebi olduğuna olan inancın nedir?

Yoluna devam etmek için geçip gitmen gereken dikenli bir kapının karşısında öylesine durmayı mı, ufacık bir ışık huzmesinin verdiği umutla kapıyı ardına kadar açıp amacına ulaşmak için var gücünle savaşmayı mı seçerdin?

Ben kendi dikenli kapımdan, dört bir yanım kanayarak, yaralanarak geçtim, savaşmayı seçtim.

Elinde tuttuğun bu kitap benim hikâyemdir. Belki de yalnızca sahip olduklarının kıymetini bilmeyi öğrenmek için okuyacaksın onu. Belki geçtiğin benzer yolda sana yarenlik edecek anlattıklarım. Belki de bambaşka bir hayale ulaşman için sana yol gösterecek.

Merve Öztürk Kimdir ?

1980, İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu. Uzun yıllar eğitimini aldığı ve onur belgesiyle mezun olduğu mesleği olan Halkla İlişkilerle uğraştı. Büyük bir ajansta Türkiye'nin en önemli ve köklü kuruluşlarından birinin  Halkla İlişkiler ve Pazarlama aktiviteleri sorumlusu olarak çalıştı. Ardından bebek ürünleri üreten bir firmada İhracat Müdürü olarak yaklaşık 48 ülkeye ihracat yaptı. Hayatı boyunca en büyük hayali hep anne olmaktı. Küçücük bir kızken, bebekleriyle oynarken bile bu duyguyu içinde çok derinlerde taşırdı.

Haberin Devamı

Kızı Melina’ya ulaşabilmek adına yıllarca savaştı, kariyer hayatına son verdi, birçok kayıptan ve başarısız denemeden sonra zorlukla anne olabildi. Bu yolda deneyimlediklerini benzer sorunlar yaşayan kadınlarla paylaşmak için kendi bloğunu ve instagramda @melinasmom hesabını kurdu. Bu kitabı da kendisi gibi nice zorluklar sonunda bebeğini kucağına almış annelere ve kendine bir umut ışığı arayan anne aday adaylarına karşı hissettiği sorumluluğu yerine getirmek için kaleme aldı. Çünkü kitabevlerinde çaresizce başarı öyküsü aradığı günler bir an olsun aklından çıkmadı. 

Seni Beklerken, Merve Öztürk, 208 Sayfa, Siyah Kuğu, Edebiyat-Roman

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!