GeriKeyif Fikret Otyam'ın vasiyeti yerine getiriliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fikret Otyam'ın vasiyeti yerine getiriliyor

Fikret Otyam'ın vasiyeti yerine getiriliyor
refid:29769824 ilişkili resim dosyası

Böbrek yetmezliği nedeniyle 89 yaşında hayatını kaybeden ressam ve gazeteci-yazar Fikret Otyam'ın cenazesi, 11 Ağustos Salı günü Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bulunan "İz Bırakan Aydınlar Gömütlüğü"ne defnedilecek.

Tedavi gördüğü hastanede böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Otyam için ilk tören bugün saat 17.00’da Antalya Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfını Cem Evi’nde gerçekleştirilecek. Buradaki törenin ardından sanatçının cenazesi Ankara’ya götürülecek ve 11 Ağustos Salı günü saat 12.30’da Çankaya Kültür Merkez’inde bir tören gerçekleştirilecek.

Otyam’ın vasiyeti üzerine cenazesi buradan karayolu ile Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine getirilecek ve aynı gün akşam saat 17.00 Çilehane'de yapılacak törenin ardından İz Bırakan Aydınlar Gömütlüğü'ne defnedilecek.
Hacıbektaş ilçesindeki tören için hazırlıkların sürdüğünü kaydeden Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, “Gazeteciliğin, ressamlığın ve aydınlanmacılığın koca çınarı Fikret Otyam hakka yürüdü. Tüm ulusumuzun başı sağ olsun, ışıklar içinde kalsın” dedi.

Fikret Otyamın vasiyeti yerine getiriliyor

OTYAM'IN ARKASINDA BİR ARAYA GELDİLER

Antal'da Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Derneği, dün yaşamını yitiren gazeteci, yazar, ressam Fikret Otyam'ın fotoğrafı arkasında, son dönemde artan terör olaylarını ve Alevi dernek başkanlarına yönelik silahlı saldırıyı kınadı.

Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Derneği'nin çağrısıyla gerçekleşen basın toplantısında CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'la birlikte Antalya Anadolu Dernekleri Federasyonu, Antalya Bitlisliler Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şubesi, Nevşehirliler Derneği, Kayserililer Eğitim ve Kültür Derneği, Ispartalılar Derneği, Gaziantepliler Derneği, Amasya Merzifon Kayadüzü Derneği katıldı.

Dün 89 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve ressam Fikret Otyam'ın fotoğrafı arkasında biraraya gelen dernekler adına açıklamayı, Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Şükrü Yıldız yaptı. Yıldız konuşmasına, “Anadolu'nun güzel gözlerinin sahibi Antalya sevdalısı, halk delisi, halk aşığı usta sanatçımız Fikret Otyam'ı kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz" sözleriyle başladı.

Sultangazi Pirsultan Abdal Kültür Derneği Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş, Alevi Bektaşı Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir'e yönelik geçen günlerde gerçekleşen silahlı saldırıların kardeşliğe sıkılan bir kurşun olduğunu söyleyen Yıldız, “Bu saldırıları yapanlar Anadolu topraklarında kardeşçe yaşamış Alevi ve Sünnilerin birliğini ve dirliğini hedeflemektedir" dedi. Bu saldırılarla amacın çatışma ortamı yaratmak olduğunu savunan Yıldız, açıklamasında birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False