Bu hafta hangi filmler vizyonda?

Güncelleme Tarihi:

Bu hafta hangi filmler vizyonda
Oluşturulma Tarihi: Kasım 20, 2015 09:44

20 Kasım haftasında 2'si yerli toplamda 6 yeni film vizyonda! Sinema dünyasının önemli serilerinden olan Açlık Oyunları'nın son filmi Açlık Oyunları: Alaycı Kuş - Bölüm 2'nin yanı sıra Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin başrolde yer aldığı Hayatın Kıyısında, Pırdino Sürpriz Yumurta, Hüddam, Annem ve Gizemli Gerçek vizyona giren filmler arasında.

Haberin Devamı

Hafta sonu sinemaya gitme niyetindeyseniz sizler için hazırladığımız vizyonda bu hafta yazısına göz atmayı ihmal etmeyin. Bu hafta 2015 yılının önemli sinemasal hadiselerinden biri olan Açlık Oyunları'nın son filmi Açlık Oyunları: Alaycı Kuş - Bölüm 2 uzun bir bekleyişin ardından vizyona girdi! Gösterim tarihi gelmeden önce kısa videolar, posterler ve çeşitli içeriklerle takipçilerini ateşleyen Açlık Oyunları 302 kopyayla sinema salonlarındaki yerini alıyor. Türk sinemasında popülerliğini yükseltmeye devam eden korku filmlerine yeni soluk kazandıracak olan Hüddam da vizyona giren filmler arasında. Haftanın ikinci yerli filmi ise Pırdino Sürpriz Yumurta. Bu haftanın diğer vizyona giren filmleri ise Angelina Jolie ve Brad Pitt'in başrolde yer aldığı Hayatın Kıyısında; Nicole Kidman, Julia Roberts ve Chiwetel Ejiofor'un başrolde yer aldığı Gizemli Gerçek ve Annem.

Haberin Devamı

AÇLIK OYUNLARI: ALAYCI KUŞ - BÖLÜM 2

Bu hafta hangi filmler vizyonda

Suzanne Collins'in çok satan romanından beyazperdeye adapte edilen Açlık Oyunları serisinin son filmi olan Açlık Oyunları: Alaycı Kuş - Bölüm 2, büyük bir bekleyişin ardından vizyonda! Francis Lawrence'ın yönetmenliğini üstlendiği son filmde Snow'a karşı başkaldırış şiddetlenmiş, Katniss artık tamamen hayatta kalmak için ve geleceği kurtarmak için savaşacaktır. Jennifer Lawrence'ı başrolde izleyeceğimiz filmde Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Jeffrey Wright, Stanley Tucci, Donald Sutherland gibi isimler yer alıyor.

HÜDDAM

Bu hafta hangi filmler vizyonda

Haftanın yerli korku-gerilim filmi Hüddam, yerli korku filmlerinde alışılagelmişin dışına çıkıyor. Film Anadolu'da geçen klasik hikayelere odaklanmak yerine, çok tanrılı dinlere ve sonrasında gelen Kuran-ı Kerim tarafından yasaklanan öğretiyi konu alıyor. Murat Özen'in senaryosunu kaleme aldığı filmde Utku Acar yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Fatma Hun, Murat Özen, Çağrı Duran, Eray Logo, Hande Oktan, Alaattin Maral, Uğur Mamuk gibi isimler yer alıyor. 

Haberin Devamı

HAYATIN KIYISINDA

Bu hafta hangi filmler vizyonda

Hollywood'un önemli oyuncularından olan Angelina Jolie ve Brad Pitt'i yeniden bir araya getiren Hayatın Kıyısında, evlilikleri kötü ilerleyen Roland ve eşi Vanessa'nın hayatına odaklanıyor. "Kan ve Aşk" ve "Boyun Eğmez" filmleriyle kamera arkasındaki yeteneklerini gösteren Jolie, Hayatın Kıyısında filmininde yönetmenliğini üstleniyor. Jolie ayrıca filmin senaryosunuda kaleme alıyor. 

GİZEMLİ GERÇEK

Bu hafta hangi filmler vizyonda

Oscar'lı "12 Yıllık Esaret" filminin başrolünde yer alan Chiewetel Ejiofor, Nicole Kidman ve Julia Roberts'ın yer aldığı Gizemli Gerçek; gerilim, aşk ve dram üçgeninde geçiyor. Arjantinli yazar Eduardo Sacheri'nin "La Pregunta de Sus Ojos (Gözlerindeki Sorular) romanından adapte edilen filmin senaryosu Billy Ray'in kaleminden çıkıyor. Ray ayrıca filmin yönetmenliğinide üstleniyor. Film, birbirine sıkıca bağlı üç FBI ajanı olan Ray, Jess ve Clarie'in gizemli bir olayı  çözmesine odaklanıyor. 

Haberin Devamı

PIRDİNO SÜRPRİZ YUMURTA

Bu hafta hangi filmler vizyonda

Haftanın bir diğer yerli filmi olan Pırdino Sürpriz Yumurta, aynı adlı TV dizisinden beyazperdeye adapte ediliyor. Animasyon karakterlerle gerçek karakterleri bir araya getiren filmin yönetmenliğini Günay Köker üstleniyor. Sungun Babacan, Coşkun Tonga, Muhammed Hüseyin Gasel ile Efe Kılıç’ın seslendirdiği animasyon sevimli dinozor Pırdino'nun dinozor müzesinde başına gelen eğlenceli olaylara odaklanıyor. 

ANNEM

Bu hafta hangi filmler vizyonda

İtalyan asıllı Amerikan oyuncu John Turturro, Margherita Buy ve yönetmen Nanni Moretti'nin başrollerini üstlendiği film, The Son's Room filmiyle Altın Palmiye kazanan ünlü yönetmen Nanni Moretti'nin yönetmenliğinde vizyona giriyor. Film, sinema sektöründe ayakta kalmaya çalışan, aynı zamanda özel hayatı ve en önemli işi olarak gördüğü bir film arasında denge kurmaya çalışan yönetmen Margherita'nın öyküsüne odaklanıyor.

Haberin Devamı

Bu hafta hangi filmler vizyonda

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!