51 kere maşallah!

51 kere maşallah

90'larda 'Right Here, Right Now' ile bizi TV ekranına kilitleyen, 51'lik FatBoy Slim bir kez daha İstanbul'a geliyor.

Haberin Devamı

Bir zamanlar 'o klip gelsin' diyerek YouTube başına değil, TV ekranı başına oturur, saatlerce MTV'de 'Right Here Right Now' çalsın diye beklerdik.
'Tek kişilik grup' kavramıyla o dönemler kafamızı bir hayli karıştıran FatBoy Slim'i 2012 Londra Olimpiyatları'nın kapanışında da muhteşem bir konserle izlemiş ve heyecanlanmıştık.

51 kere maşallah

Christopher Walken'lı 'Weapon of Choice'

Gerçek adı Norman Quentin Cook olan 1963 doğumlu İngiliz DJ, müzisyen, rapçi ve prodüktör FatBoy Slim; klipleriyle de gönüllerimizde başka bir yer tutmuştu. Örneğin ünlü aktör Christopher Walken'ın inanılmaz bir dans performansı sergilediği 'Weapon of Choice' için de ekran başında bekleme merasimi söz konusu olmuştu. Bu muhteşem video, 2002'de Grammy Ödülleri'nde 'En iyi kısa video' ödülünü de kapmıştı.

'The Rockafeller Skank', 'Praise You', 'Gangster Tripping', 'Drop 69' gibi hitleriyle canımızdan bir parça olan veGlastonbury Festival, Ultra Music Festival, Wavefront Music Festival, Exit Festival, Bestival gibi Avrupa'nın en büyük festivallerinde headliner olarak sahne alan FatBoy Slim'i 11 Nisan Cumartesi günü Maçka Küçükçiftlik Park'ta İstanbul Blue Night kapsamında kanlı canlı izleyeceğiz.

Haberin Devamı

BAŞKA NE VAR?

51 kere maşallah

Bora Uzer

Bu yıl 5.si düzenlenen festiva bir sokak şenliğine dönüşecek. Bora Uzer ve DJ Orkun Bozdemir’in performansıyla başlayacak olan festival; İngiltere müzik listelerinde zirveye yükselen Rudimental ile devam edecek. Gecnin finalini ise FatBoy Slim yapacak. Sıkı giyinin, festivale gidiyoruz...

51 kere maşallah

RUDIMENTAL
İngiliz grubu olan ve 2010 yılında Londra’da kurulan Rudimental; Amir Amor, Piers Agget, Kesi Dryden, DJ Locksmith (Leon Rolle) olmak üzere 4 kişiden oluşuyor. İlk single çıkış parçaları olan “Feel the Love” ile 2012 yılında dünya çapında büyük yankı uyandıran grup; 2013 yılında Mercury Ödülleri’ne aday gösterildi ve Brit Award ile Mobo Award ödüllerine layık görüldü. Rudimental aynı zamanda MTV Avrupa Müzik ödüllerinde “En İyi Yeni Sanatçı” ve İngiltere, İrlanda çapında “En İyi Sanatçı” ödülünü aldı. Grup, “All Night Waiting” adlı parçalarında Elle Eyre ile düet yaptı ve 2013 yılında şarkı İngiltere’de zirveye yükseldi.

FATBOY SLIM
Brighton’da üniversitede okurken The Housemartins isimli indie rock grubuyla müziğe başlayan Norman Cook ya da daha iyi bilinen ismiyle Fatboy Slim dj/prodüktör olarak devam ettiği kariyerinde bir Grammy, on Mtv Video Müzik Ödülü, iki Brit Ödülü kazanarak kırılması zor bir rekora imza attı. Fatboy Slim ayrıca Glastonbury Festival, Ultra Music Festival, Wavefront Music Festival, Exit Festival ve Bestival gibi Avrupanın en büyük festivallerinde headliner olarak sahne aldı.

Haberle ilgili daha fazlası: