GeriKelebek Hollywood Gülüşü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü
refid:11391098 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Hollywood starları nasıl oluyor da her zaman o kadar bakımlı, güzel ve ışıl ışıl olabiliyorlar hiç merak ettiniz mi? Bu kadar mükemmel gözükmeyi nasıl oluyor da başarabiliyorlar?

Örneğin Cameron Diaz, Brad Pitt, Angelina Jolie'yi düşünün. Bulundukları her filmde, her rolde hatta fakir birini canlandırırken bile güzellikleri göz kamaştırıyor. Onların bu kadar etkileyici olmalarının en önemli sebebi tabiî ki mükemmel gülüşleri… Şimdi bu ünlüleri bir kere daha düşünün ama bu sefer gülümsediklerin de çarpık kahverengi kötü bir ağız hayal edin. Artık o kadar çekici ve göz kamaştırıcı değiller değil mi?   

Hollywood starları kadar çekici olmak, onlar gibi özgürce gülümseyebilmek mi istiyorsunuz? Diş Hekimi Onur Öztürk Hollywood starları gibi ışıl ışıl gülümseyebilmek için kullanılan teknikleri anlattı. 

İşte size Hollywood starlarının gülüşlerini yenilemek için kullandıkları yöntemler;  

Porselen Vener; Starların birçoğunun sıralı olmayan, çarpık, ayrık dişleri için ortodontik tedaviye ayıracak yeterince vakitleri yoktur. Bu nedenle Hollywood starları arasında en çok kullanılan yöntemin venerler olduğunu belirten Diş Hekimi Onur Öztürk porselen venerlerin dişinizin yüzeyinin çok az bir miktarda aşındırılmasıyla diş yüzeyine yapıştırılan tırnak kalınlığında ince porselenler olduğunu, bu uygulamayla Hollywood starlarının ki gibi mükemmel gülüşlere sahip olunabileceğini söylüyor. Yamuk, çarpık, aralıklı, küçük, sarı gibi pek çok kişinin görsel olarak rahatsız olduğu durumların venerler sayesinde kısa bir süreçte tamamen değişebileceğini de ekliyor.

Venerlerin en önemli özelliğinin ne olduğunu merak ediyor musunuz? Gerçek dişler kadar doğal görünmeleri. Diş estetiğindeki en önemli unsurun doğallık olduğunu belirten Diş Hekimi Onur Öztürk estetik diş hekimliğinin yardımıyla hastaların gerçeğinden ayrılmayan doğal dişlere sahip olduğunu belirtti.

Hollywood yıldızları gibi gülümsemek sadece bir haftada mümkün; Benim dişlerimde çok fazla problem var, gülemiyorum, kendime güvenimi kaybediyorum mu diyorsunuz? Bunun için daha fazla sabretmenize gerek yok yeni teknolojileri, estetikle birleştiren diş hekimleri sayesinde sorunlarınızı bir hafta gibi kısa bir süreçte ortadan kaldırıp özgüveninizi tekrar elde edebilirsiniz.Tedavinin laboratuvar aşamasının sadece 3-4 gün olduğunu belirten Diş Hekimi Onur Öztürk dudaklarınızın yeni görünümünüze uyum sağlaması 3-4 haftayı bulabildiğini ancak bu süre sonunda yüzünüzle tamamen bütünleşmiş ve tamamen doğal görünümlü yeni dişlerinizle rahatlıkla gülümseyebilirsiniz diyor.

Diş beyazlatma; Holywood starlarından aklımızda kalan bir diğer şey ise hiç kuşkusuz bembeyaz dişlerdir. Hepimiz onların sahip oldukları gibi bembeyaz dişlere sahip olmak isteriz. Hatta bunun için kulaktan dolma bir sürü yöntemi kullanırız. Oysa bembeyaz dişlere sahip olmak, sigara ve kahvenin ağzımızda bıraktığı lekelerden kurtulmak çok da zor değil. Ofis tipi veya ev tipi diş beyazlatma yöntemlerini kullanarak Hollywood starlarının sahip olduğu gibi bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. İşte diş hekimlerinin kullandığı yöntemler;
Öğle arasında bembeyaz dişler; Klinikte Diş Beyazlatma yöntemiyle bir saate bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Bir saat gibi kısa bir sürede yapılan işlem bir çok ünlü ismin tercihi oldu. Diş hekiminin ilk önce gerekliyse dişleri plaktan arındırmak için yapacağı diş taşı temizliği ve parlatmadan sonra dişler hazır hale getirilir. Beyazlatma jelinin dişe uygulandıktan sonra bu jelin halojen/led ışık kaynakları ya da lazerle aktive edilmesi sonucu dişin içindeki renkli sıvının dişten uzaklaştırılmasıyla elde edilir. Lazer veya diğer ışık kaynakları dişi beyazlatmaz, sadece beyazlatma jelinin aktive olmasını sağlayarak gerekli kimyasal reaksiyonu başlatır.

Evde Diş Beyazlatma: Ev tipi beyazlamada ise hastanın ağzının ölçülerine göre yapılan diş kılıflarına jeller konulup, bu şekilde ağızda 2-3 saat tutulmasıyla uygulanır. Ancak ofis tipi diş beyazlatma işleminde kullanılan solüsyonların içeriği ofis tipinde uygulanana göre daha düşüktür. Bu işlemle elde edilen beyazlık da ofis tipine göre daha uzun sürede elde edilir.

İmplant; Eksik dişe sahip bir Hollywood starı pek de alışkın olduğumuz bir tablo değildir. Çeşitli nedenlerden dolayı diş kaybı yaşadıklarında en çok tercih edilen yöntem implant tedavisidir. İmplant geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. Bu yöntemle eksik dişlerinizin yerlerini dolduklarını ve doğal dişler kadar sağlam ve doğal bir görüntü elde edilir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle