Yeşilçam'ın 'Kötü adamı' Hikmet Taşdemir: Cüneyt Arkın'a kırgınım, güya beni çok severdi!

Güncelleme Tarihi:

Yeşilçamın Kötü adamı Hikmet Taşdemir: Cüneyt Arkına kırgınım, güya beni çok severdi
Oluşturulma Tarihi: Nisan 10, 2022 09:24

Yeşilçam’ın 'kötü adamı' Hikmet Taşdemir, sinema sektöründe kendilerine saygı gösterilmediğini ifade etti. Taşdemir "Yeşilçam oyuncularına ve yönetmenlerine vefasızlık yapılıyor" dedi. 

Haberin Devamı

'Korkusuz Korkak' filminde 'Gaddar Kerim', 'Umudumuz Şaban' da 'Mardinli Arif’i ve 'Tatar Ramazan' da 'Cıbıl Halil' karakterleriyle hafızalara kazınan Hikmet Taşdemir, son olarak 'Arka Sokaklar' adlı dizide rol aldıktan sonra, oyunculuğu bıraktı. 50 yıldır Silivri’de yaşayan Taşdemir, oyunculuk yapmak istemediğini belirtti. Taşdemir, sinema sektöründe artık saygı görmediklerini söyledi.

"YUMRUĞU YİYEN BEN, HİÇ BAHSEDİLMEYEN BEN" 

Yeşilçam oyuncularına vefasızlık yapıldığını söyleyen Hikmet Taşdemir, "Günümüz sinema sektöründe saygı da yok. Bizim gibi oyunculara da efsane yönetmenlere de saygı gösterilmiyor. Çok kıymetli yönetmenlerimiz, Arif Memduh Ün, Natuk Baytan, Osman Fahir Seden, Kartal Tibet, Remzi Jöntürk. Bu isimleri anmadan geçersem çok ayıp olur, Allah rahmet eylesin" dedi.

Haberin Devamı

Yeşilçamın Kötü adamı Hikmet Taşdemir: Cüneyt Arkına kırgınım, güya beni çok severdi


Sinemada kötü adam karakterlerinin başrol oyuncularını öne çıkardığını söyleyen Hikmet Taşdemir "Bizler olmasak siz kimsiniz ne olurdunuz. Yumruğu yiyen ben, hiç bahsedilmeyen ben. Bir gün Erol Taş’tan Hayati Hamzaoğlu’ndan, Kazım Kartal’dan hiç bahsedildi mi? Hangi kanalda bunların ölüm yıl dönümlerinde bahsettiler" dedi.  

"CÜNEYT ARKIN’A KIRGINIM"

Uzun yıllar aynı setleri paylaştığı Cüneyt Arkın’a kırgın olduğunu söyleyen Hikmet Taşdemir, bir gazeteci arkadaşıyla röportaj yapmasını rica ettiğini, bu isteğini geri çevirdiği için çok üzüldüğünü anlattı. Cüneyt Arkın’ın kitabını bu nedenle okumadığını söyleyen Taşdemir, "Güya beni çok severdi. Ricamı kırmaması gerekirdi" dedi.  Cüneyt Arkın’ın kitabında Orhan Gencebay’dan ’arabeskçi’ olarak bahsettiği yorumlarıyla ilgili konuşan Taşdemir "Kendisiyle 10 filmde, Orhan Gencebay ile 5 filmde oynadım. İkisi de çok delikanlı, iyi arkadaşlar. O ifadeyi Orhan Gencebay için söylediğini pek sanmıyorum, öyle bir şey söylemişse de ayıplıyorum" dedi.

Yeşilçamın Kötü adamı Hikmet Taşdemir: Cüneyt Arkına kırgınım, güya beni çok severdi"56 SENELİK EŞİMİ KAYBETTİM, OĞLUM CENAZEYE GELMEDİ"

Oyuncu Hikmet Taşdemir, özel hayatında da büyük bir yıkım yaşadığını belirterek, yakın zamanda 56 senelik eşi Rafiye Taşdemir’i kaybettiğini, oğlunun annesinin ölümünden kendisini sorumlu tuttuğunu paylaştı. Taşdemir, "Eşim alzheimer hastasıydı. Oğlum diyor ki 'benim yanımda olsaydı ölmezdi.' Oysa eşime benim baktığım gibi bakabilir mi? Annesinin cenazesine gelmedi. Benim için bir yıkım oldu. Nüfus kağıdında oğlum ama kalbimde oğlum değil" dedi. Taşdemir, eşinin bulunduğu mezarlıkta kendisi için mezar yaptırdığını da söyledi. 

Haberin Devamı

Yeşilçamın Kötü adamı Hikmet Taşdemir: Cüneyt Arkına kırgınım, güya beni çok severdiKÖTÜ ADAM ROLLERİNİN ARANAN İSMİ   

Hikmet Taşdemir, 1942 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Genç yaşta bazı tiyatro topluluklarında çalıştı. Birçok filmde yardımcı rollerde oynadı. Korkusuz Korkak filmindeki ’Gaddar Kerim’, Umudumuz Şaban’da ’Mardinli Arif’ ve Tatar Ramazan’ın ’Cıbıl Halil’i olarak hafızalara yer etti. Ayrıca Yılmaz Güney’in ’Umutsuzlar’ filminde ’Parmaksız’ lakaplı bir kiralık katil karakterini oynadı. Son olarak, Arka Sokaklar dizisinde rol aldı. 


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!