Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta

Güncelleme Tarihi:

Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta
Oluşturulma Tarihi: Haziran 29, 2018 09:47

İnsan vücudu birbirine bağlı bir sinir yumağıdır. Bu sinir ağının belli noktalarını uyararak bazı sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Baş ağrısını geçirmek için ellerinizdeki bir bölgeye masaj yapmanızın yeterli olduğunu söylersek merakınız iyice artar değil mi? O zaman bu noktaların bazıları neler görmeye ne dersiniz?

Haberin Devamı

1- Parmak arası

Başımız ağrıdığında çoğumuz şakaklarımızı ovalarız veya ağrı kesici alıp geçmesini bekleriz. Özellikle çok çalışmak ve strese bağlı ağrılarda ellerimizin baş parmak ve işaret parmağı arasında kalan yumuşak alanın tam ortasına 1 dakika kadar masaj yapmak iyi gelebilir. Bu masajı 5’er dakikalık aralarla tekrar edebilirsiniz.

Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta

2- Avuç içi

Genellikle fenalaşan insanların yanında ellerini ve bileklerini ovalayan birilerini mutlaka görmüşsünüzdür. Bu bilgi çok eskilerden beri bilinir ve uygulanır. Özellikle kadınlarda daha hassas olan avuç içi bölgesine yapılan masajların rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi olduğu biliniyor. Ağrıyan bir yerinize avuç içinizle dokunduğunuzda bile ağrınızın bir miktar azaldığını farketmişsinizdir. Bunun nedeni elinizin bu bölgesi tüm sinirlerin kesiştiği noktadır.

Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta
 3- Uyku noktası

Haberin Devamı

Uykusuzluk çektiğiniz bir zamanda masaj yaparak bu sıkıntınızdan kurtulabileceğiniz başka bir noktamız daha var. Ayak tabanımızın tam orta bölgesine 30 saniye kadar yumuşak bir masaj yaptığınızda vücudunuzun gevşediğini ve rahatladığınızı göreceksiniz. Bu masajı size başkası yapıyorsa da kısa bir süre sonra gözlerinizin kapanmasına engel olamayabilirsiniz.

Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta

4- Isıtma noktası

Üşüdüğünüzde istemeden ellerimizi yumruk haline getiririz. Bunun nedeni aslında parmaklarımızın ucunu sıkmak içindir. Bunu yapınca uyarılan sinirler vücut ısımızın artmasına neden olur. Kan akışının hızlanmasına da neden olan bu küçük masajları önemli bir toplantı ya da konuşmadan önce uygulayabilirsiniz. Yumruklarınızı 5 dakika boyunca defalarca sıkıp bırakın, hem rahatladığınızı hem de stresli durumlara daha hazır olduğunuzu göreceksiniz.

Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta
5- Yüzük parmağı noktası

Haberin Devamı

Yüzük parmağının uç boğumunun avuç içi tarafına yapılan hafif masajların rahatlatıcı, gevşetici olmasının yanında cinsel uyarılmaya da yol açan bir tarafı var. Yüzyıllardır evliliklerde yüzüğün takıldığı ve kutsandığı parmak olması da bu bilgiyi doğrular nitelik, sizce öyle değil mi?

Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!