Tokatçı filmi ne zaman ve nerede çekildi? Tokatçı'nın oyuncuları kimler? İşte filme dair detaylar

Güncelleme Tarihi:

Tokatçı filmi ne zaman ve nerede çekildi Tokatçının oyuncuları kimler İşte filme dair detaylar
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 17, 2022 10:37

Tokatçı filminin oyuncuları ve konusunun yanı sıra, çekim yılı ve çekimlerin yapıldığı yerler de sorgulanıyor. Natuk Baytan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Tokatçı filminin oyuncuları arasında Kemal Sunal, Şevket Altuğ, Nazan Saatçi, Ali Şen gibi isimler yer alıyor. Peki, Tokatçı filmi ne zaman ve nerde çekildi?

Haberin Devamı

Tokatçı filmi zaman zaman televizyon ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Kemal Sunal’ın sevilen filmlerinden biri olan Tokatçı'nın genel konusu ve oyuncu kadrosu gibi bilgileri sorgulanıyor. İşte, Tokatçı filmi hakkında merak edilenler...

TOKATÇI NE ZAMAN NEREDE ÇEKİLDİ?

Yönetmenliğini Natuk Baytan'ın yaptığı Tokatçı 1983 yılında çekilmiştir.

Tokatçı filmi Sarıyer Reşitpaşa'da çekilmiştir.

TOKATÇI FİLMİ OYUNCULARI

Tokatçı filmi oyuncuları arasında Kemal Sunal, Nazan Saatçi, Şevket Altuğ, Ali Şen Ünal Gürel, Süheyl Eğriboz, Selahattin Fırat, Zuhal Üstüntaş gibi isimler yer alıyor.

TOKATÇI FİLMİ KONUSU

Saf bir adam olan Osman, gönlünü yanında ırgat olarak çalıştığı Hasan Ağa'nın kızı Emine'ye kaptırır. Ağa bunu öğrendiğinde başta deliye döner. Osman ve ailesi ile birlikte Emine'yi istemeye geldiklerinde Hasan Ağa onlardan yüklü bir başlık parası ister. Osman'ın aşkından yaptığı taşkınlıklar ise başlık parasının daha da artmasına neden olur. Osman'ın, gereken parayı köyde toplaması mümkün olmayınca, çareyi İstanbul'a gitmekte bulur. Gece gündüz çalışıp başlık parasını denkleştirince köye geri dönmeye çalışan Osman, yolda tüm parasını çaldırır. Eli boş bir şekilde köye döndüğündeyse topraklarının elinden alındığını ve babasının öldüğünü öğrenir. Osman, hem Emine'ye kavuşmak için parayı yeniden toparlamak hem de topraklarını geri almak için bir kez daha İstanbul'a gitmek için yola koyulur. Bu sırada karşılaştığı askerlik arkadaşı Şevket, Osman'a kısa yoldan zengin olmanın yollarını öğretmeye çalışır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!