Eczacılar gençlik festivalinde eğlenerek öğrenecek

Eczacılar gençlik festivalinde eğlenerek öğrenecek

Genç eczacılar 28 Haziran'da düzenlenecek Farmavizyon Gençlik Festivali’nde hem eğlenecekler hem de öğrenecek

Haberin Devamı

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB), ülke genelindeki eczacılık fakültelerinden mezun olacak öğrencileri ve sektörün öncü isimlerini Farmavizyon Gençlik Festivali’nde biraraya getirecek. Çeşme Altınkum Sahili’nde 28 Haziran -  1 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Farmavizyon Gençlik Festivali’nin ana teması “Sürdürülebilir Bir Dünya Mümkün” olarak belirlendi.

Festival süresince plastik atıklar belli noktalarda toplanarak, sonrasında sanat eserlerine dönüştürülecek. Gençlerin bağışlayacağı kitaplar ihtiyaç sahiplerine gönderilecek. Festivalde bilinçli tüketim, atık ürünlerin imha yöntemleri ve sürdürülebilirlik ana tema olarak katılımcılara anlatılacak.

Türkiye genelinde bulunan 22 üniversitenin Eczacılık fakültelerinden mezun olacak 1000 genç eczacının katılacağı festivalde 700 çadırın yer alacağı bir çadır kent kurulacak. 4 gün süresince  3 farklı workshop düzenlenecek, 6 farklı eğitim verilecek. Deniz, kum ve güneşin birleştiği festivalde eğitimlerin yanı sıra gün boyu DJ performansı yer alacak. Festival kapsamında kurulan dev sahnede her gece farklı sanatçılar konserler verecek. Ünlü sanatçılar Can Gox, Altay, Necati ve Saykolar’ın konserleri ile gençler eczacılar günün yorgunluğunu atacaklar. Ayrıca sosyal aktiviteler ve plastik heykel çalışması da yapılacak.

FARMAVİZYON GENÇLİK FESTİVALİ DESTEKÇİLERİ

Haberin Devamı

Festivalde, Çeşme Belediyesi başta olmak üzere ecza sektörünün önde gelen birlikleri; EDAK, BEK, İstanbul ECZA KOOP, GEK, ÇEKOOP, FARMAKOOP, Eskişehir ECZA KOOPERATİFLERİ etkinliğe destek verdiler.

PLASTİK ATIKLAR SANATLA HAYAT BULACAK

Festivalin sürdürülebilirlik projesinin konusunu oluşturan “Plastikten Sanata” teması ile Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar ve Resim Bölümü sanatçıları, festival boyunca kullanılan plastiklerden yararlanarak alanda kurulacak sanat atölyelerinde hayat verecek.

KİTAP BAĞIŞI

Bununla birlikte Farmavizyon Gençlik Festivali’ne katılan 1000 genç eczacı yanlarında iki kitap getirecek ve toplanan kitaplar “Kitap Ruhun İlacıdır” sloganıyla toplanarak yaş gruplarına göre sınıflandırılıp kurumlara bağışlanacak.

28 Haziran günü TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Mustafa Turunç’un açılış konuşmasıyla başlayacağı festivalde çeşitli workshoplarla genç eczacıların gelecekte yararlanabilecekleri eğitimlere imza atacak. Profesyoneller; Benim Eczanem, Sen De İçimizdeki Eczacılardan Ol ve İçimizdeki Eczacılar başlıklı workshoplarda genç eczacılarla biraraya gelecek.

Haberin Devamı

SEKTÖRÜN ÖNCÜLERİ

Pharmactive Yurtiçi Pazarlar Genel Müdürü Dr. Yalçın Yaşin, Pharmactive Yurtdışı Pazarlar Genel Müdürü İnci Ayyıldız, SURDER Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Kazım Dinç, Novartis Türkiye Grubu Başkanı Ecz. Altan Demirdere, Ege Üniversitesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Üstünes, Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran, Etkin Eczacılık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Ayşegül Yıldız ile birlikte CNN Türk TV Sunucusu, Belgesel ve TV Program Yapımcısı Güven İslamoğlu da konuşmacı olarak genç eczacılarla buluşarak eczacılık ve ilaç sektörüne dair gelişmeleri, teorik ve pratik bilgileri genç eczacılara aktaracak.

Haberin Devamı

FESTİVAL EĞLENCELERİ

Festivalde konserler, film gösterimi, workshoplar ile dolu dolu eğlence gençleri bekliyor. Alanlarında uzman kişilerden önemli bilgiler edinecek olan genç eczacılar festivalde eğlenceli zamanlarda geçirme fırsatı bulacak. Can Gox, Altay, Necati ve Saykolar konserleri ile gençler gönüllerince eğlenecek. Ayrıca başrollerinde Ozan Akbaba, Bülent Çolak, Bihter Dinçel, Turgay Tanülkü ve Didem Soydan’ın yer aldığı “Mutlak Adalet” isimli film gösterimi gerçekleşecek. Aynı zamanda dans workshoplarının da yer alacağı festivalde gün boyu DJ Performansı sergilenecek.

Haberin Devamı

WORKSHOP KONULARI

Eczane Dizayn, Tadilat ve İnşaat konulu mesleki workshoplarda işlenecek konular ise; Alan dizaynı, tabela, vitrin, yer belirleme, kurumsal kimlik çalışması, vitrin giydirme, reklam alanları, Tv reklamları, ürün yerleştirme, laboratuvar alanı ve eczane programı.

ANA SPONSOR PHARMACTİVE İLAÇ’IN PROGRAMI:

Tarih               : 28 Haziran
Saat                : 20:30 – 21.15
Konu               : Benim Eczanem
Konuşmacılar : Filiz Kaner, Murat Veysel Törüner

Tarih               : 29 Haziran (Workshop)
Saat                : 10:30 – 12:00
Konu               : Sen de içimizdeki eczacılardan ol

Haberin Devamı

Saat                : 19:30 – 20:30
Konu               : İçimizdeki eczacılar
Konuşmacılar : İnci Ayyıldız, Hatice Kaykı, Tuğçe Ayık

Haberle ilgili daha fazlası: