GeriHayat Bülent Yıldıran kimdir? Susam Sokağı'nda o karakteri seslendirmişti! Bülent Yıldıran'ın hayatı hakkında bilgiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bülent Yıldıran kimdir? Susam Sokağı'nda o karakteri seslendirmişti! Bülent Yıldıran'ın hayatı hakkında bilgiler

Bülent Yıldıran kimdir? Susam Sokağı'nda o karakteri seslendirmişti! Bülent Yıldıran'ın hayatı hakkında bilgiler
Abone Olgoogle-news

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Bülent Yıldıran hayatını kaybetti. TRT ve çeşitli televizyon kanallarında eğlence programları hazırlayan Bülent Yıldıran, Susam Sokağı'nda 'Grover' karakterini seslendirmişti. Seslendirme sanatçılığının yanı sıra bir çok dizi ve filmde de oynayan Bülent Yıldıran Ankara Halk Tiyatrosu ve Kaktüs Kabare gibi tiyatrolarda da rol aldı. Oyuncunun vefatı sonrası Bülent Yıldıran'ın hayatı ve biyografisi gündeme geldi. Peki, Bülent Yıldıran kimdir? İşte, Bülent Yıldıran'ın rol aldığı dizi ve filmlerle ilgili bilgiler.

Bülent Yıldıran'ın vefatı ile ilgili Oyuncular Sendikasının sosyal medya hesabından, "Üyemiz Bülent Yıldıran hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Başımız sağ olsun." paylaşımı yapıldı. Tiyatro Halkevleri'nde amatör olarak oyunculuğa başlayan Bülent Yıldıran, Aşk Tesadüfleri Sever, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Keloğlan Masalları gibi dizi ve filmlerde rol aldı.

BÜLENT YILDIRAN KİMDİR?

Sanatçı Bülent Yıldıran, 8 Temmuz 1957 tarihinde dünyaya geldi. Oyunculuğa Tiyatro Halkevleri'nde amatör olarak başlayan Yıldıran, 1977 yılında ilk profesyonel deneyimini Öncü Sahne'de yaşadı. Daha sonra Ankara Halk Tiyatrosu, Sanat Evi, Ali Hürol Tiyatrosu, Ankara Komedi Sahnesi, Kaktüs Kabare ve Ankara Ekin Tiyatrosu gibi tiyatrolarda da hem oyunculuk hem de rejisörlük yaptı.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra birçok karaktere de ses veren sanatçı, TRT ve çeşitli televizyon kanallarında dizi, gençlik programları, çocuk programları, müzik ve eğlence programları hazırladı.

ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER

Sanatçının rol aldığı tiyatro oyunları, sinema ve diziler şöyle:

Yıldıran bir döneme damga vuran çocuk programı Susam Sokağı'nda "Grover" karakterini seslendirdi.

Ünlü oyuncu en son Rafadan "Tayfa Dehliz Macerası"nda 2018 yılında seslendirmenlik yaptı.

"Ödenmeyecek, Ödemiyoruz!", "Azizname", "Yarasa", "Beş Para Etmez Varyete", "Tesadüfen Kadın", "Dar Ayakkabıyla Yaşamak", "Bir Valize Ne Sığar Ki?", "Öyle ya da Böyle", "Aşk Tesadüfleri Sever", "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi", "Komşu Köyün Delisi", "Ümit Milli",

"Felek Ne Demek?", "Keloğlan Masalları", "Alim Dayı"

False