Flash TV: En iyi 10

Güncelleme Tarihi:

Flash TV: En iyi 10
Oluşturulma Tarihi: Kasım 03, 2012 00:00

Tam bir kült kanal ve başından beri yayın çizgisini hiç değiştirmedi. Stüdyoları panayır, prodüksiyonları televizyonculuk tarihinde ilk. İşte yaşlandırma tekniği fenomeninden, kolbastı sevdasına Flash TV’nin yayıncılıkta çığır açan anları.

Haberin Devamı

Hanım baltam nerde
GERÇEK KESİT

Geyik desenli kazaklar, yüksek belli pantolonlar, evde kristal kül tablası, dantel, şimdiki dizilerde eve hep ayakkabıyla giren karakterlerin aksine çoraplı çoraplı komşular… Flash TV’nin gururu, taklit edilemeyen inovasyonu. En iyi replik: “Ne tecavüz mü etti? Hanım baltam nerde?”

Kayıp gençlerin ak sakallı dönüşü
YALÇIN ÇAKIR VE GERÇEĞİN PEŞİNDE

“Kızınız mı kayboldu? Arayın bulalım” altyazısıyla umut dağıtan Yalçın Abi kaybolan kızları buldu, kaybeden babaları acımadan azarladı. Televizyonculuğa en önemli katkısı ‘yaşlandırma tekniği’ oldu. Bu müthiş teknolojiyle yıllar önce kayıplara karışan gencecik müezzin Kemal Ekşioğlu beyaz saçlarıyla ortaya çıktı.

“My Heart Will Go On” eşliğinde roman dansı
NE ÇIKARSA BAHTINA

Haberin Devamı

Flash TV’de halay çekmenin yeri, zamanı, program ayrımı yok. Tartışma anında halayla coşulur, en iyi kolbastıyı yapan halı, kilim hediye edilerek cesaretlendirilir. “My Heart Will Go On” eşliğinde roman dansı gibi yaratıcı gösteriler neşeyle karşılanır. Stüdyo her zaman bir Dağıstan düğünü havasında.

Kaşınan, esneyen bir falcı
RÜYANIZ HAYROLSUN

Rüya yorumcusu Şükran Karaoğlan astral seyahat yapabilen, elektronik aletleri bir bakışıyla çalıştırabilen, geleceği görebilen biri. ‘Rüyanız Hayrolsun’ programındaysa daha çok kahve içmeye gittiğiniz komşu havasında. Kanepeye yayılır, arada kaşınır, esner. Böyle bir rahatlık, huzur ortamı…

Türban da taktı, Obama da oldu
FLASH HABER

 “Allah” diyen karga haberi, sınır ötesi operasyon haberini futbol maçı anlatımıyla vermek gibi unutulmaz anlar var. En iyisi anchorman Gökhan Taşkın’ın Obama’ya, makyajla Obama olarak hitap etmesi. Kendisinin türban takarak haber sunmuşluğu da var ama bu en iyisi.

Koğuştaki hostes: Dilber Ay
KADERE MAHKUMLAR

Flash TV’nin en yaratıcı eğlence programı konsepti. Stüdyo bir koğuş, ranzalarda yatanlar, arkada volta atanlar, demlenen çay ve parmaklıklar ardında hostes Dilber Ay. Ortam olabildiğince hüzünlü olsa da, Flash TV bu. La haye haye haye diye geçiyor bütün program. Tabii ki canlı.

Haberin Devamı

Çeviride kaybolanlar
GÜREŞ KEYFİ

Amerikan güreşi Flash TV’nin spikerleri Jimmy (Uğur Taşdemir) ve Nicky (Murat Şen) sayesinde enfes bir hadiseye dönüştü, WCW Monday Nitro’nun Türkçe dublajı Flash TV ekranlarında bambaşka bir şekil aldı. Esprilerden bir tanesi: “Off Big Sexy çok fena dayak yedi.” “Evet, Big Sexy artık Big Frijit oldu.”

Air Force üniformalı Topaloğlu
UZAY SHOW

Mustafa Topaloğlu da bir dönem (2003) elbette Flash TV’den geçti. Ve elbette programının adı Uzay Show’du. Eğlence, coşku yine maksimum düzeydeydi. Topaloğlu yıldızlı ceketler ya da US Air Force üniformasıyla sahneye çıkıyor, arkadaki robotlar kendisine eşlik ediyordu.

Düşük yıldızlar geçidi
MEHMET ALİ ERBİL’LE ALİ BABA’NIN ÇİFTLİĞİ

Haberin Devamı

Şefkat kanalı Flash, pek çok ünlüye şöhreti söndüğü dönemlerde yardım etti. Ali Baba’nın Çiftliği de Mehmet Ali Erbil’in böyle bir dönemde yaptığı gerçek çiftlik konseptli bir yarışma programıydı. Yarışmacılar tavukların, horozların peşinde koştukça ödüller kazanıyordu. Pek çok Mali taşkınlığı da bonus.

Bakmayın çarpar
YOĞURTÇU DEDE’NİN İNTİKAMI

Flash TV’nin televizyon filmlerinin her biri kendi çapında iddialı. Mesela aksiyon dolu Misyon ya da Lord Voldermort’un oynadığı Otostop çok iyi. Ama gözlerinden elektrik çıkararak yoğurtla beslediği Filiz’in düşmanlarından intikam alan dedenin hikayesi çıtayı yükseğe taşıyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!