GeriKelebek Bittiğine sevineyim mi üzüleyim mi 2012?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bittiğine sevineyim mi üzüleyim mi 2012?

Bittiğine sevineyim mi üzüleyim mi 2012?
refid:22217486 ilişkili resim dosyası

Neyse ki 21 Aralık’ta ölmedik. Bu yılı bir kıyametle sonlandırmasak da televizyon ekranı küçük kıyametlere, hafif mucizelere sahne oldu.

En kötü karar Murat Ünalmış’ın Yer Gök Aşk’tan ayrılması. Oysa Yusuf ve Havva kavuşamadıkça göğe kadar yolu vardı. Dizi pazartesi akşamlarının gözü yaşlı kraliçesi, Ünalmış baygın bakışların prensiydi. Ama ne oldu, TV tarihimizin en kısa ömürlü fiyaskolarından Babalar ve Evlatlar’a geçme kararıyla mazoist kadınların intikam hırsı üzerine çöktü.
Tartışma Muhteşem Yüzyıl’daki ‘ecdadımızın’ nasıl temsil edildiğine geçen yıl da takılı kalmıştık, bu yıl Başbakan’ın sözleriyle kancanın vidasını sıktık.
En iyi oyuncu Açık ara Kıvanç Tatlıtuğ. Kuzey, son zamanlarda televizyon için yazılmış en gerçek, kanlı canlı karakterlerden. Tatlıtuğ bu yıl da iyi oyunculuğunun üzerine daha nefis jestler ekleyerek Kuzey’i büyütmeye devam ediyor.
En fena ikili Alişan ve Ayşe Özyılmazel. Zavallı Alişan’ın ‘ikili’ kısmeti Çağla Şıkel’le mühürlendi. Ama bu kadar bahtsızlık da fazla. Özyılmazel’in Mini’siyle programdan çok ilgilenmesi mi, ilk konuğun Bülent Ersoy olmasından kaynaklanan derin ürperti mi, yoksa Özyılmazel’in dizginlenemeyen “Banane banane Alişan. Sorucam Alişan. Gazeteciyim aaa Alişan” üslubunun gündüz kuşağına sığmayıp taşması mı... Bunların hepsi mi bilemiyorum ama 2012 Alişan için hayırlı olmadı.
Zorlama Emir’in Yolu ya da AFK Emir’in Yolu ya da sadece Emir. Bir inat Emir’in yıldızlaşma projesi uzadı da uzadı. Nihayet yayından kalktı. Ekiple beraber, dizinin konuk oyuncularıyla ne yapacağını anlayamayan şaşkın izleyicinin çilesi bitti.
En sağlam yeni Suskunlar. Maalesef berbat bir finalle kesildi ama bu yılın, hatta son yılların en iyi dizilerindendi. Harika senaryo, harika sanat yönetimi ve çok iyi oyunculara Acun travması geçiren Show TV’de yazık oldu.
En balon Veda. Dev dönem dizisi dev sıkıcılık bulutuyla üzerimizde sepia tozunu bırakarak geçip gitti.
Beklenmedik Yıldız Ben Bilmem Eşim Bilir. Bir dakikada 30 limon yemeye, bir arabaya 50 kişi sığdırmaya çalışırken ‘yut aşkım’, ‘tut bebeğim’, ‘koş canikom’ gibi tezahüratlarla coşan insanların delisi olduk.
Beklenen yıldız Huzur Sokağı. Tutacağı çok belliyken tutmasına herkesin çok şaşırdığı dizi oldu.
Transfer Acun Ilıcalı’nın Star’a transferi elbette yılın olayıydı.
En absürt Hatırlamayan unuttuğuna sevinsin. Bu yıl ‘Türk’ün Uzayla İmtihanı’ diye bir şey izledik.
Mahalle baskısı Behzat Ç. ile Savcı Esra’nın, Zeynep’le Ozan’ın (1 Kadın 1 Erkek) evliliğin altında yatanlar ‘mahalle baskısı’nda arandı.
Hayalkırıklığı Star’ın yaz başından beri ince ince PR yaptığı, Türkiye’nin ilk dev bütçeli, nefis lokasyonlu, harika oyuncu kadrolu dönem dizisi ‘Atlılar’, ‘Biz bu işin altından kalkamadık’ açıklamasıyla yalan oldu.
En iyi komedi Rakipsiz İşler Güçler.
En sıkıcı TRT’nin Olimpiyat yayını. Dört yıl beklediğimiz müthiş bir olay olması gerekirken TRT yayınlarının sıradan bir turnuva havasında geçmesi, spikerlerin bilgi yetersizliği, sönük stüdyo programları içimizi baydı. Neyse ki Eurosport’un harika sprikerleri durumu kurtardı, TRT’nin uykulu yayınına iyi bir alternatif oldu.
En kötü fikir Yetenek Sizsiniz’in karşısına En Büyük Show’u koymak. Gerçekten mi Show TV?

 

 

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False