GeriFutbol İzmit İsmetpaşa Stadı'nın yıkımı 1 yıl ertelendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmit İsmetpaşa Stadı'nın yıkımı 1 yıl ertelendi

İzmit İsmetpaşa Stadı'nın yıkımı 1 yıl ertelendi
refid:29874163-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Bir dönem Süper Lig'de fırtınalar estiren ancak son dönemde amatör kümeye kadar düşen Kocaelispor'un, İzmit İsmetpaşa Stadı'nın yıkımının ertelenmesi için başlattığı kampanya olumlu sonuç verdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yeşil siyahlıların beklediği müjdeyi verdi: Efsane stadın yıkımı 1 yıl ertelendi.

Türkiye'nin en köklü spor kulüpleri arasında yer alan Kocaelispor'un iç saha maçlarını oynadığı İzmit İsmetpaşa Stadı ile ilgili yıkım kararı 1 yıl daha ertelendi.

1978 yılından bu yana hizmet veren stadyumun arazisi, geçtiğimiz yılın ağustos ayında, Alikahya bölgesinde yapılacak 33 bin kişilik yeni stadın yapımı karşılığında TOKİ'ye satılmıştı. Yapılan anlaşma çerçevesinde Türk futbolunda çok önemli bir yeri bulunan stadın yıkımına hemen başlanacaktı.

Ancak, iç saha maçlarını oynayacak başka stadı bulunmayan Kocaelispor yönetimi, yıkımı önlemek ya da yeni stat yapılana kadar erteletmek için kampanya başlattı. Kocaeli halkı da bir dönem Süper Lig'de fırtınalar estiren ancak şu günlerde Bölgesel Amatör Lig'e kadar düşen yeşil siyahlı kulübün başlattığı bu kampanyaya sahip çıktı.

İzmit İsmetpaşa Stadının yıkımı 1 yıl ertelendi

KOCAELİSPOR YÖNETİMİ FACEBOOK'TAN DUYURDU
Yeşil siyahlı camianın bu dayanışması kısa sürede olumlu sonuç verdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz'u telefonla arayarak İsmetpaşa Stadı'nın yıkımının 1 yıl ertelendiğini duyurdu. Bu gelişme, yeşil siyahlı kulübün Facebook sayfasından tüm Kocaelispor camiasına duyuruldu.

Kocaelispor Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan "Hep beraber başardık" başlıklı yazı şöyle:

"2015-2016 sezonunda da İsmetpaşa'dayız.
İzmit İsmetpaşa Stadı'nın yıkımının bir yıl daha ertelendiği haberi bugün itibariyle bizzat Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık tarafından Başkanımıza telefon ile iletilmiştir.

İzmit İsmetpaşa Stadının yıkımı 1 yıl ertelendi

İzmit'te 1978'de açılan ve D-100 Karayolu'nun kenarında bulunan İzmit İsmetpaşa Stadı, o tarihte yerleşim alanı dışındaydı. Ancak Kocaeli'ndeki göç ve nüfus artışıyla birlikte çevresi konut ve işyerleriyle dolan İsmetpaşa Stadı, Kocaelispor'un yüzlerce maçına ev sahipliği yaptı.

"HER KAPIYI SONUNA DEK ZORLADIK"
Maçları oynayabileceğimiz, on binlerce taraftarımızı ağırlayabileceğimiz alternatif bir stadyumun maalesef bulunmadığı şehrimizde Kulübümüz ve taraftarlarımızın mağduriyetinin önlenmesi için sezon biter bitmez Yönetim Kurulumuz olarak büyük bir mücadele yürüttük, çalmadık kapı bırakmadık, çaldığımız her kapıyı sonuna dek zorladık.

Taraftarlarımızdan, şehrimizden ve yerel basınımızdan aldığımız destek ve motivasyon ile 'Kocaelispor'un Kocaeli'nin en büyük sivil toplum kuruluşu' olduğu gerçeğini bir kez daha ispat ettik. Bu gerçek sayesinde başardık.

İzmit İsmetpaşa Stadının yıkımı 1 yıl ertelendi

"İSMETPAŞA STADI'NDAKİ SON SEZONUMUZ"
Bu büyük mücadelemizde büyük katkıları olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık başta olmak üzere Kocaeli Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU, AK Parti İl Başkanımız Sayın Şemsettin Ceyhan ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Sayın M. Ergün TURAN'a camiamız adına teşekkür ederiz.
İsmetpaşa Stadı'nın son sezonunun Kulübümüze şampiyonluk getirmesi dileğiyle hayırlı olmasını temenni ederiz."


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle