GeriFutbol İtalya'da flaş gelişme: Davayı çek, şampiyonlukları geri al
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İtalya'da flaş gelişme: Davayı çek, şampiyonlukları geri al

İtalya'da flaş gelişme: Davayı çek, şampiyonlukları geri al
refid:28607416 ilişkili resim dosyası

İtalya Futbol Federasyonu, şike yaptığı gerekçesiyle 2006 yılında iki lig şampiyonluğu elinden alınan ve küme düşürülen Juventus'a şoke eden bir çağrıda bulundu.

2006'da şike yaptığı gerekçesiyle iki lig şampiyonluğu elinden alınan ve küme düşürülen Juventus ile ilgili olarak İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Carlo Tavecchio'dan flaş bir açıklama geldi.

Tavecchio, Juventus'un federasyona karşı açtığı 443 milyon Euro tutarındaki tazminat davasını geri çekmesi durumunda, elinden alınan iki şampiyonluğunun geri verilebileceğini açıkladı.

İtalyada flaş gelişme: Davayı çek, şampiyonlukları geri al

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Carlo Tavecchio, Juventus'a tarihi bir çağrıda bulundu.

DAVANIN SEYRİ JUVENTUS LEHİNE İŞLİYOR
Juventus'la ilgili davada, en son olarak siyah-beyazlılar ve kulübün eski genel menajeri Luciano Moggi'nin delil yetersizliği nedeniyle şike yaptığına kanaat getirilmemişti. Ayrıca Moggi'nin hapis cezasıyla ilgili üst mahkemeye yaptığı itiraz da kabul edilmişti.

Tavecchio, "Juventus'un bize açtığı maddi tazminat davasını geri çekmesini bekliyoruz. Ardından onlarla oturup, ellerinden alınan şampiyonlukları geri vermeyi konuşabiliriz" ifadesini kullandı.

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı, "2004-05'te boşta kalan ve 2005-06'da Inter'e verilen lig şampiyonluklarını yeniden alabilmesi için Juventus'un bizi batırma çabasından vazgeçmesi gerekiyor. 443 milyon Euro, federasyonun taşıyabileceği bir rakam değil" diye konuştu.

İtalyada flaş gelişme: Davayı çek, şampiyonlukları geri al

Juventus Kulübü Başkanı Andrea Agnelli, federasyonun çağrısı karşısında henüz somut bir adım atmış değil.

TAVECCHIO: BİZ DİYALOĞA HAZIRIZ AMA...
Juventus Başkanı Andrea Agnelli'nin her fırsata kendisine diyaloga hazır olduğunu söylediğini belirten Tavecchio, "Ama bir türlü ayrıntılara giremiyoruz. İnsan kendisine 443 milyon Euro'luk tazminat açmış biriyle nasıl yemeğe gidebilir ki?" yorumunda bulundu.

Kendisinin geçmişte Inter taraftarı olduğunu da belirten federasyon başkanı, "Ama artık elbette onları desteklemiyorum. Juventus'a yapılanları doğru bulmayan bir avuç Inter taraftarından biri de bendim. Ama Torino Kulübü'ne tarihleri ve geleneklerinden dolayı özel bir zaafım var" ifadesini kullandı. (NTV Spor)

False