Galatasaray'da Hawkins şoku

Galatasarayda Hawkins şoku

Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı'nın ABD'li oyuncusu David Hawkins'in doping numunesinde yasaklı maddeye rastlandı.

Haberin Devamı

Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer, yaptığı açıklamada, Beko Basketbol Ligi'nde 22 Aralık 2012 tarihinde Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları maçın ardından David Hawkins'ten  alınan doping numunesinin pozitif çıktığını belirtti.

Özyer, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından dün kendilerine konuyla  ilgili bildirim yapıldığını aktararak, “Federasyonumuzdan, Hawkins'in idrar  örneğinde WADA'nın yasaklı maddeler listesinde yer alan bir madde bulunduğunun  tespit edildiği bildirildi. Bunun devamında da oyuncumuz tedbirli olarak  Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Kendisi önümüzdeki maçlarda  oynayamayacak” diye konuştu.

Doping testinin Almanya'daki Köln Doping Merkezi'nde yapıldığını  vurgulayan ancak tespit edilen maddenin ismini açıklamayan Özyer, “Bundan  sonraki süreçle ilgili kulübümüz bir takım araştırmalar yapıp, açıklamada  bulunacak” ifadelerini kullandı.

HAWKINS İÇİN NUMUNE TALEBİ

Haberin Devamı

 

HAWKINS'İN 2. OLAYI

 

David Hawkins Roma'dayken 5 Haziran 2007'deki Siena maçından sonra testi benzer bir sebeple pozitif çıkmış ve 3 ay ceza almıştı. David Hawkins'in cezası yaz dönemine denk geldiği için hiç maç kaçırmamıştı.

 

CHATMAN İTİRAF ETTİ 3 AY CEZA ALDI

 

Türkiye'de Mire Chatman benzer bir ceza aldı ancak itiraf ettiği ve B numunesini açtırmadığı için üç ay cezayla kurtulmuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: