GeriFutbol FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na muhteşem açılış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na muhteşem açılış

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın başlayacağı yarın resmi açılış töreni de yapılacak.

Açılış töreni, Kayseri Kadir Has Stadı'nda oynanacak Küba-Güney Kore ve Portekiz-Nijerya maçlarının arasında gerçekleştirilecek. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph Sepp Blatter de turnuvanın açılış töreni ile Kayseri'deki ilk gün maçlarını takip edecek.

Anadolu'nun karakterini yansıtan kervansaray, dokuma halı ve kamp ateşi unsurlarının yer alacağı açılış töreni Küba-Güney Kore maçının ardından saat 20.02'de başlayacak ve 14 dakika sürecek. Stadyuma kurulacak büyük kervansaray kapısının açılmasıyla başlayacak seremonide turnuva için özel beste yapan Gece grubunun sergileyeceği performansın yanı sıra özel dans gösterileri de yapılacak.

600'ü aşkın performans sanatçısı ile 175 kişilik halk oyunları dans grubunun yer alacağı açılış seremonisinde, turnuvanın resmi şarkısı "Yıldızlar Buradan Yükseliyor"un seslendirilmesinin ardından özel bir dans grubu sahanın ortasına gelerek çeşitli figürlerin yer aldığı "Halı Dansı"ı gerçekleştirecek. Ardından da "Ateş Dansı" performansı ile açılış töreni sonlanacak.

Finalist 24 takımın ana dilinde "Hoşgeldiniz" yazan halılar da ülke bayrakları ile birlikte gösteri boyunca sahanın kenarlarında yer alacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle