Fenerbahçe'nin ABD'li yıldızı: 'Hedefimiz kupayı kazanmak'

Güncelleme Tarihi:

Fenerbahçenin ABDli yıldızı: Hedefimiz kupayı kazanmak
Oluşturulma Tarihi: Nisan 09, 2015 14:41

Fenerbahçe'nin en güvendiği ve Final Four'da ekstra işler beklediği NBA patentli Tina Charles DHA'ya konuştu.

Haberin Devamı

Fenerbahçe'nin ABD'li yıldızı Tina Charles, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'ta 10-12 Nisan'da oynayacakları Kadınlar Euroleague Final Four'u öncesi hedefi belirledi: Şampiyonluk. Fenerbahçe camiasının da Prag'da en güvendiği isimlerin başında gelen Tina Charles, Final Four'da elinden geleni yapacağının da sözünü verdi.

Tina Charles, Fenerbahçe'ye geldiğinden bu yana kulüp televizyonu dışında ilk kez bir açıklama yaparken Final Four öncesi şöyle konuştu: "Bu benim buradaki ilk senem. Elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum, özellikle hocamın bana verdiği rol doğrultusunda ve takım arkadaşlarımla birlikte kalarak katkı yapmaya çalışıyorum. Hedefimiz burada kupayı kazanmak olacak."

Bu sezon Euroleague'de 15.3 sayı, 7.9 Ribaunt ve 1.4 asist ile oynayan Tina Charles, rakip ayırt etmediklerini ve sahaya çıkıp kendi oyunlarını iyi yansıttıkça kazanacaklarını da söyledi:
"En başta Prag ile oynayacağız ama biz hiç bir takımı diğerinden ayırmıyoruz. Her takım buraya aynı amaç için geldi ve aynı mücadeleyi gösterdiler. Hem Prag hem Kursk hem de Ekateringburg kesinlikle çok önemli takımlar. Bizim çıkıp kendi oyunumuzu oynayıp onları mağlup etmemiz gerekiyor."

FİNAL FOUR'DA İLK GÜN

Prag'da Sportovni Hala Kralovka Salonu'nda oynanacak Kadınlar Euroleague Final Four maçları 10 Nisan Cuma günü (YARIN) başlayacak.

İlk günün karşılaşma programı şöyle:

16.00 tsi Dinamo Kursk - UMMC Ekateringburg
19.00 tsi ZVVZ USK Prag - FENERBAHÇE

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!