GeriSpor Federasyon başkanları kontenjana takıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Federasyon başkanları kontenjana takıldı

Federasyon başkanları kontenjana takıldı
refid:21043490 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Badminton, okçuluk ve cimnastik federasyonlarının başkanları, kontenjan sınırlaması nedeniyle 2012 Londra Olimpiyatları'na sporcu göndermesine karşın, kafileyle birlikte gidemeyecek.

İngiltere'nin başkenti Londra'da, 27 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 30. Yaz Oyunları'nda federasyonların, sporcu sayısının yüzde 50'si kadar kontenjan hakkı bulunuyor.

Oyunlara birer sporcu gönderecek badminton, okçuluk ve cimnastik federasyonlarının tek kişilik kontenjan hakkını antrenörler kullanacak. Bu nedenle, üç federasyonun başkanı da kafilede yer alamayacak.

Açılışta olmayacak

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, “İdareci kontenjanımız yeterli olmadığı için kafilede yer alamayacağım. Kendi imkanlarımla kafileden sonra oyunlara gideceğim” dedi.

Oyunların açılışında bulunamayacağını belirten Özmekik, “Sporcumla birlikte açılışta olmak isterdim. Oyunlar için bilet bakıyorum. Dünya Badminton Federasyonu'nun aracılığıyla 3 günlük bilet bulabildim. 10 gün sürecek badminton müsabakalarının tamamını izleyemeyeceğim” diye konuştu.

Oyunlara gitmeyecek

Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu da federasyonun tek kişilik kontenjan hakkını antrenörün kullanacağını ifade ederek, “Tek kişilik kontenjan hakkımız var. Kota sınırlaması nedeniyle sadece antrenörümüz kafilede yer alabilecek. 2012 Londra Olimpiyatları'na gitmeyeceğim” diye konuştu.

Dünya Cimnastik Federasyonu adına gidecek

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel ise, olimpiyatlarda Dünya Cimnastik Federasyonu adına yer alacağını söyledi.

Örsel, şunları kaydetti:
“Dünya Cimnastik Federasyonu'nda yönetim kurulu üyesi olduğum için oyunlarda, cimnastik salonlarından sorumlu olacağım. Kontenjan sınırlaması nedeniyle Londra'ya kafileden bir gün sonra gideceğim. Federasyon adına Londra'da bulunmayacağım. Daha önce asbaşkanımızın, federasyonumuz adına oyunlara gitmesini kararlaştırmıştık. Ancak, kendisi kontenjan engeline takıldı.”
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle