Eskişehirspor'a destek

Güncelleme Tarihi:

Eskişehirspora destek
Oluşturulma Tarihi: Ekim 30, 2009 00:00

Eskişehir'de çeşitli meslek gruplarından 20 kişinin katılımıyla oluşturulan "Bando Es-Es", maçlarda Eskişehirspor takımına büyük destek veriyor.

Haberin Devamı

Aralarında emekli astsubay, mühendis, doktor gibi çeşitli meslek gruplarından kişileri bulunduran Bando Es Es'te 7 yaşındaki Arda Birör de flüt çalıyor. 44 yaşındaki makine mühendisi Uğur Kürkçüoğlu tarafından kurulan Bando Es Es adlı grup, Eskişehirspor maçlarında tribünlerde yaptığı gösterilerle taraftarları coşturuyor.

Grupta yer alan 61 yaşındaki astsubay emeklisi Ali Ulusoy, kendisinin daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bando takımında da yer aldığını söyledi. Gönüllü olarak oluşturdukları gruplarının ilgi gördüğünü belirten Ulusoy, "Eskişehirspor taraftarları olarak güzel şeyler yaptığımıza inanıyorum. Tribünlere yeni bir soluk getirdik. Hepimiz bu işe gönüllü başladık. İleride çok daha renkli ve güzel günler bizi bekliyor. Maddi anlamda bir sıkıntımız yok. Sağolsunlar diğer taraftar grupları da bize destek veriyor" dedi.

Haberin Devamı

Eskişehir Barbaros İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencisi Arda Birör de bando grubunun en küçük elemanı. Arda bandoyla birlikte tribünde flüt çalıyor ve futbolculardan Youla'ya hayran olduğunu söylüyor.

Bando Es Es grubu, dün de Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti. Grubun kurucusu Uğur Kürkçüoğlu, Yılmaz Büyükerşen'e gruplarına yaptığı katkıdan dolayı bir plaket verdi.

Yılmaz Büyükerşen, Bando Es Es'in her maçta büyük özveri ile taraftarı coşturarak Eskişehirspor'un gücüne güç kattığını söyleyerek, "Tüm bando üyelerini ve Eskişehirspor taraftarını takımlarına verdikleri büyük destekten ötürü kutluyorum. Eskişehirspor'umuza da başarılar diliyorum. Plaketten ötürü Bando Es Es'e ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!