GeriFutbol Erturğul Sağlam Antalyaspor ile görüşüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erturğul Sağlam Antalyaspor ile görüşüyor

Erturğul Sağlam Antalyaspor ile görüşüyor
refid:23552072 ilişkili resim dosyası

Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile bir görüşmelerinin olduğunu belirterek, "Ertuğrul hocayla cumartesi günü yüz yüze bir görüşmemiz olacak” dedi.

Gencer, Hasan Subaşı Tesisleri'nde yönetim kurulu toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Sağlam'ın cumartesi günü Medical Park Antalyaspor Yönetim Kurulu'nun davetlisi olarak Antalya'ya geleceğini belirtti.

Sağlam ile ilgili medyada çıkan haberlerin doğru olduğunu vurgulayan Gencer, hoca konusunun yönetim kurulunun en önemli gündemi olduğunu söyledi.

“Ertuğrul Sağlam konusu basında şiddetle söyleniyor. Biz Antalyaspor olarak basında ismi geçen hocaları kulübe davet edip görüşmüş değiliz” diyen Gencer, şunları söyledi:

“Ertuğrul Sağlam ile görüşmemiz oldu, olmadı değil. Ertuğrul hocayla cumartesi günü yüz yüze bir görüşmemiz olacak. Ertuğrul Sağlam ile ilgilenen başka kulüpler de var. Cumartesi günü Ertuğrul hoca ile yapacağımız görüşmede bir gelişme sağlanırsa devam edeceğiz. Ertuğrul hoca olmadığı taktirde görüştüğümüz başka hocalar da var. Biz hafta sonuna kadar hoca sorunumuzu çözmek istiyoruz. Ertuğrul hocayı davet ettik, yönetim kurulumuz ile görüşeceğiz. İnşallah cumartesi akşamı bu konuyu netleştireceğiz.”

Transfer konusunda yeni hoca ile birlikte kararlar alacaklarını da vurgulayan Gencer, “Ancak transfer noktasında hocaya bırakıyoruz diye bir şey yok, bizim kadromuz var. Ertuğrul hoca ile görüşecek olmamız, anlaşacağız veya yüzde yüz birlikte devam edeceğiz diye bir anlama gelmiyor” dedi.

İki ayrı hoca ile daha ciddi anlamda konuştuklarını ifade eden Gencer, “Biri Sağlam'dır, saklanacak bir şey kalmadığı için söylüyorum. Diğeri de İngiliz bir hoca. İkisinden birisiyle hafta sonuna kadar anlaşırız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Beşiktaş'tan Ömer Şişmanoğlu'na resmi teklif

Gültekin Gencer, Beşiktaş'ın Ömer Şişmanoğlu ile ilgili Antalyaspor kulübüne resmi olarak teklifte bulunduğunu söyledi. Gencer, Beşiktaş'ın Ömer Şişmanoğlu için teklifte bulunduğunu ancak kendilerinin de onun karşılığında yönetici Hasan Ali Ceylan aracılığı ile siyah beyazlı kulübe taleplerini ilettiğini vurguladı.

Antalyaspor Kulübü Yöneticisi Ceylan'ın kendilerinin görüşlerini Beşiktaş'a ilettiğini anlatan Gencer, Beşiktaş'tan gelen talepleri de rapor ettiğini, bunun üzerine yönetim kurulu ile görüşerek, net kararlarını vereceklerini dile getirdi. Başkan Gencer, U20 Dünya Şampiyonası'na Antalyaspor olarak tam destek verdiklerini de belirterek konuşmasını şöyle tamamladı:

“U20 maçlarında stadı doldurmak istiyoruz. Şehirden bu konuda destek bekliyoruz. Antalyaspor'un haftalık yönetim kurulu toplantısında da gündemimizin ilk maddesi tribünlerin doldurulması için neler yapılabileceği yönündeydi. Bu konuda biz de üzerimize düşeni yapacağız.”

Öte yandan, Türkiye Futbol Federasyonu Antalya Bölge Müdürü Cansel Çevikol Tuncer, Antalyaspor yönetim kurulunu ziyaret ederek başkan Gültekin Gencer'e U20 maskotu hediye etti.
False