Türkiye’yi Tayşu temsil edecek

Türkiye’yi Tayşu temsil edecek

Fransa’da yapılacak G-20 Genç Liderler Zirvesi’ne, Türkiye’yi temsilen Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu da davet edildi.

Haberin Devamı

G-20 GENÇ LİDERLER DERNEĞİ DANIŞMA KURULU ZİRVEYE KATILACAKLARI SEÇEREK DAVET EDİYOR. BU YIL ZİRVEYE 45 YAŞ ALTI 100 GENÇ YÖNETİCİ KATILIYOR.
Her yıl düzenlenen ve bu yıl 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilecek olan G-20 Genç Liderler Zirvesi’ne Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu da davet edildi. Tayşu, Zirve’de Türkiye’yi temsil edecek.

G-20 Genç Liderler Zirvesi’ne, dünyanın en büyük 19 ekonomisi ile AB Komisyonu’ndan oluşan G-20 ülkelerini temsilen 45 yaş altı 100 genç yönetici katılacak. G-20 Uluslararası Komitesi ile eşgüdümlü olarak çalışan G-20 Genç Liderler Zirvesi 5 gün sürecek. Zirveye katılacak genç yöneticiler, bizzat G-20 Genç Liderler Derneği Danışma Kurulu tarafından seçiliyor.

DEĞİŞİME AÇIK YENİ FİKİRLİ YÖNETİCİLER…
Zirveye “değişime açık, yeniliğe uyum sağlayabilen, yeni fikir ve sinerjileri keşfedebilen ve diğer liderleri dinlemeye açık olan genç yöneticiler” davet ediliyor.

Merkezi İsviçre’de bulunan ve Türkiye’nin dünyadaki tanıtımına katkıda bulunmak ve farklı kültürlerdeki milletlerin birbirlerini tanımalarını sağlamak amacıyla kurulan Global Connection Uluslararası Medya Grubu’nun Genel Koordinatörü Onur Tayşu da bu Danışma Kurulu tarafından zirveye davet edildi. Tayşu, Türkiye’nin en önemli ve en kapsamlı tanıtım mecralarından olan Turkey Discover Potential’ın (TDP) yayınlarını yönetti.

Haberin Devamı

Narenciye, hazır giyim, makine ve turizm başta olmak üzere çok sayıda sektörün ve sektörel tanıtım grubunun tanıtım çalışmalarını planlayarak gerçekleştiren Tayşu, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan “uçak krizi”nin ardından iki ülke arasındaki en büyük sivil işbirliği girişimi olan Türk-Rus Medya Forumu’nu gerçekleştiren çalışmaya da liderlik etti.

8-12 Ekim tarihleri arasında ikinci kez düzenlenecek olan Türk-Rus Medya Forumu’nun liderliğini sürdürmeye devam edecek olan Tayşu, bu yılın mayıs ayında da 50 ülkeden önemli gazetecilerin katılımıyla, Uluslararası Medya Forumu’nun Türkiye’de gerçekleşmesini sağladı.

Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilecek zirvenin bu yılki bölümlerinde ise Enerji Sektörü Komitesi, Gıda Güvenliği ve Beslenme Komitesi, Küresel Finans Sektörü Komitesi, İş Oluşturma ve Geliştirme Komitesi ile Değişim Komitesi oturumları yapılacak.