EKSTRA
MENÜ

G 20

G 20 haberleri sayfasında güncel ve son dakika G 20 hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 7.682 G 20 haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

G 20 Haberleri

Türkiye en çok büyüyen 2’nci ülke

Türkiye en çok büyüyen 2’nci ülke

Dünya Bankası tarafından hazırlanan raporda Türkiye ekonomisinin 2021 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 21.7’lik büyüme oranıyla G-20 ülkeleri arasındaki en yüksek ikinci büyüme oranına sahip olduğu belirtildi. Rapora göre aşılama kampanyasında kaydedilen ilerlemelerle, iç ve dış piyasalardaki güçlü talep büyümede etkili oldu.

8.10.2021Ekonomi
Enflasyon küresel tehdit olma yolunda

Enflasyon küresel tehdit olma yolunda

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, G-20 Maliye Bakanları toplantısının ilk gününde küresel tehdit oluşturmaya başlayan enflasyon baskısına dikkat çektiklerini dile getirdi. Elvan ayrıca Çok Taraflı Kalkınma Bankalarının pandemi ile mücadeledeki önemine değindiklerini de söyledi.

11.07.2021Ekonomi
G-20 ülkelerinde dış ticaretteki toparlanma sürdü

G-20 ülkelerinde dış ticaretteki toparlanma sürdü

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) verilerine göre, geçen yılın ilk yarısındaki kapanmaların etkisiyle sert düşen G20 ülkelerinin dış ticaretindeki toparlanma dördüncü çeyrekte de sürdü.

23.02.2021Ekonomi
G-20 Zirvesi’nde liderlere seslendi: Türkiye’nin üreteceği aşı tüm insanlığın olacak

G-20 Zirvesi’nde liderlere seslendi: Türkiye’nin üreteceği aşı tüm insanlığın olacak

G-20 Liderler Zirvesi’nde liderlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 16 aşı çalışması yaptığını belirterek “Türkiye’nin üreteceği aşıyı inşallah tüm insanlığın hizmetine sunacağız” dedi.

22.11.2020Gündem
Av sezonu açıldı, tezgahlar canlandı

Av sezonu açıldı, tezgahlar canlandı

Zonguldak’ta av yasağının bitmesi sonrası sezonun ilk balıkları tezgahlardaki yerlerini aldı.

2.09.2020Ekonomi
G-20 Maliye Bakanları online toplantıda bir araya geldi: Ekonomiler tamamen kapanmasın vurgusu

G-20 Maliye Bakanları online toplantıda bir araya geldi: Ekonomiler tamamen kapanmasın vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G-20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

19.07.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Olağanüstü Zirvesine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne katıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle katıldı.

26.03.2020Haber
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayraktan G-20 Liderler Olağanüstü Zirvesi mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan 'G-20 Liderler Olağanüstü Zirvesi' mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün telekonferans yoluyla düzenlenen G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

26.03.2020Gündem
Moody’s Kovid-19 nedeniyle küresel büyüme tahminini düşürdü

Moody’s Kovid-19 nedeniyle küresel büyüme tahminini düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl için küresel büyüme tahminini yüzde 2,6'dan yüzde eksi (-) 0,5'e çekti.

26.03.2020Ekonomi
G20 Maliye Bakanları “online” toplandı

G20 Maliye Bakanları “online” toplandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G20 Maliye Bakanları toplantısının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle online olarak gerçekleştiğini bildirdi.

23.03.2020Ekonomi
Gram altında fiyat oyunu Bu rakamlara dikkat…

Gram altında fiyat oyunu! Bu rakamlara dikkat…

Gram olarak satılan 995 ve 999.9 milyem altınların fiyatı internet sitelerinde farklı, kuyumcularda farklı olarak değerlendiriliyor. İnternetten altın alırken fazla para vermemek için dikkatli olmanız gerekiyor.

30.07.2019Ekonomi
Türk piyasalarında G-20 coşkusu

Türk piyasalarında G-20 coşkusu

G-20 toplantısında hem Türkiye’ye yönelik olumlu haberler hem de ticaret savaşlarını yumuşatan açıklamalar Türk piyasalarına olumlu yansıdı. Dolar 5.62 liraya kadar gerilerken dolar karşısında dün en çok değer kazanan para birimi TL oldu. Faizler düşerken borsa yükseldi.

2.07.2019Ekonomi
Sınırdan içeri tarihi adım

Sınırdan içeri tarihi adım

G20 Zirvesi sonrası ABD Başkanı’nın görüşme teklifini kabul eden Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Donald Trump ile Kuzey ve Güney Kore sınırında bir araya geldi. Trump, Kuzey Kore sınırına 20 adım girerek, bu ülkeye adım atan görevdeki ilk ABD Başkanı oldu.

1.07.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaptırım olmayacağını sayın Trumptan duymuş olduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaptırım olmayacağını sayın Trump'tan duymuş olduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne ilişkin INTEX Osaka Fuar Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptırım tartışmalarıyla ilgili "Sayın Trump bugün bu konuya açıklık getirdi. Böyle bir şeyin olmayacağını da kendisinden özellikle dinlemiş olduk." dedi. S-400 anlaşmasına değinen Erdoğan "Teslimat sürecindedir ve teslimat sürecinde olan böyle bir sözleşmeyi inkar etmemiz Türkiye gibi bir devlete yakışmaz, bu iş bitti." diye konuştu.

29.06.2019Dünya
Trump’tan seçim şakası

Trump’tan seçim şakası

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin liderlerini bir araya getiren iki günlük zirvede dün ABD Başkanı Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin 11 ay sonra yüz yüze görüştü. Görüşme öncesinde basının ABD başkanlık seçimlerine Rusya müdahalesi sorusu üzerine Trump, Putin’e dönüp “Seçime müdahale etmeyin” diyerek espri yaptı.

29.06.2019Dünya
Emine Erdoğan, G20 Liderler Zirvesinin resmi eş programında

Emine Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nin resmi eş programında

Emine Erdoğan, Japonya'nın Osaka kentinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nin resmi eş programına katıldı.

28.06.2019Dünya
Japonya ve ABDden G20de ittifak vurgusu

Japonya ve ABD'den G20'de ittifak vurgusu

Japonya ve ABD liderleri, Osaka kentindeki G20 Zirvesi'nde yaptıkları görüşmede, Başkan Donald Trump'ın iki ülke arasında 2. Dünya Savaşı sonrası imzalanan Güvenlik Paktı'nın tek taraflı yükümlülüklerinden şikayet eden çıkışının ardından, taraflar arasındaki savunma ittifakının devam edeceği vurgusunu yaptı.

28.06.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trumptan yaptırım olacağı izlenimi almadım

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump'tan yaptırım olacağı izlenimi almadım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 zirvesi için gideceği Japonya yolculuğu öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu. S-400 konusuyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Türkiye bir NATO ülkesidir, ABD de NATO ülkesidir. NATO ülkeleri birbirine yaptırım uygulamaya başladıysa bilemiyorum. Bu güne kadar Trump ile yaptığım görüşmelerde bu izlenimleri almadım." ifadelerini kullandı.

26.06.2019Gündem
G-20 stratejisi belirlendi

G-20 stratejisi belirlendi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, bugün gideceği Japonya’daki G-20 Zirvesi’nde yapacağı kritik temaslar için Beştepe’de kurmaylarıyla yaptığı toplantıda izlenecek stratejiyi belirledi. ABD Başkanı Donald Trump’la görüşmenin ana gündem maddesini oluşturacak S-400’lerin Türkiye için gerekliliği ve kararlılığı anlatılacak. Erdoğan, Trump’la buluşmasında S-400 için ortak çalışma grubu kurulması önerisini ve Türkiye davetini yineleyecek.

26.06.2019Gündem
Macrondan ABD-İran gerilimi açıklaması

Macron'dan "ABD-İran gerilimi" açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD ile İran arasında yaşanan gerilime ilişkin, "Bu gerginlik son haftalarda yükseldi. Her türlü saldırıyı veya gerginliğin tırmanışını kınıyoruz. (Her iki tarafla) Diyalog içerisinde olmaya çalışıyoruz." dedi.

24.06.2019Dünya
ABD’de yoğun temaslar

ABD’de yoğun temaslar

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G-20, Dünya Bankası ve IMF toplantıları için gittiği Washington’da, birçok uluslararası fon ile yaptığı görüşmelerin yanında JP Morgan‘ın düzenlediği yatırımcı toplantısında, “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketini ve yeni dönem ekonomi politikalarını anlattı. Albayrak ayrıca, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti ve heyeti ile banka politikaları ve Türkiye yatırımları ile ilgili toplantı gerçekleştirirken Irak Maliye Bakanı Fuad Hüseyin ile ülkeler arasındaki ekonomik işbirliğini ele aldı.

13.04.2019Ekonomi
Bilmiyoruz demeleri inandırıcı değil

"Bilmiyoruz demeleri inandırıcı değil"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak “Kaşıkçı’nın cesedi nerededir? Bunu bir defa sizin 20 kişilik ekibiniz biliyor. Burada hiç sağa sola kıvırmayın. Yerel işbirlikçi ile çalıştık diyorsanız, açıklayacaksınız. Bunu da biliyorsunuz. Bilmiyoruz demeleri inandırıcı değil” dedi. Arjantin’den Paraguay’a geçerken gezisine eşlik eden gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

2.12.2018Gündem
G20 Zirvesi siyasi krizlerin gölgesinde başlıyor

G20 Zirvesi siyasi krizlerin gölgesinde başlıyor

Dünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren zirvenin gündemine kalkınma, altyapı ve yatırım meselelerinden çok, Kaşıkçı olayı, Ukrayna krizi, Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşı damga vuracak.

30.11.2018Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trumpla Münbiç konusunu görüşeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump'la Münbiç konusunu görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Buenos Aires'te düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan Arjantin'e hareketi öncesi basın toplantısı düzenledi.

28.11.2018Gündem
Yeni ekonomi yönetiminin ilk durakları belli oldu Yoğun mesai…

Yeni ekonomi yönetiminin ilk durakları belli oldu! Yoğun mesai…

Yeni ekonomi yönetiminin uluslararası arenada boy göstereceği ilk büyük toplantının 21-22 Temmuz'da Arjantin'de yapılacak G20 Maliye Bakanları Toplantısı olması bekleniyor. Dünya Bankası ve IMF ortaklığında, 8-14 Ekim'de Endonezya'da düzenlenecek toplantı, öne çıkan bir başka uluslararası organizasyon olarak dikkati çekiyor.

10.07.2018Ekonomi
Polis yaralayan göstericiye 3.5 hapis cezası

Polis yaralayan göstericiye 3.5 hapis cezası

Geçen yıl temmuz ayında Almanya’nın Hamburg kentinde yapılan G-20 zirvesi esnasında düzenlenen protestolarda, polise şişe fırlatan 28 yaşındaki Christian R. adlı protestocu 3.5 yıl hapis cezası aldı.

10.01.2018Dünya
Türkiye’yi Tayşu temsil edecek

Türkiye’yi Tayşu temsil edecek

Fransa’da yapılacak G-20 Genç Liderler Zirvesi’ne, Türkiye’yi temsilen Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu da davet edildi.

26.09.2017Ekonomi
Hamburgdaki büyük tahribatı halk onarıyor

Hamburg'daki büyük tahribatı halk onarıyor!

Almanya'nın Hamburg kentinde 7-8 Temmuz tarihlerinde düzenlenen G-20 zirvesinde kentte oluşan büyük tahribat bölge sakinlerinin de yardımıyla onarılıyor. G-20 görüşmelerinde aşırı solcu göstericiler 500 polisin yaralanmasına ve büyük maddi hasara yol açmıştı.

10.07.2017Dünya
Almanya şakına döndü: Böylesini yaşamadık

Almanya şakına döndü: Böylesini yaşamadık!

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, G20 Liderler Zirvesi'nin düzenlendiği Hamburg'da yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili "Almanya'da son yıllardaki gösterilerde bu boyutta şiddeti yaşamadık." dedi.

9.07.2017Dünya
G-20 sonuç bildirgesi: Ticaret, iklim ve Afrika...

G-20 sonuç bildirgesi: Ticaret, iklim ve Afrika...

Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen 12'nci G20 Liderler Zirvesi'nin sonuç bildirgesi açıklandı. Bildiride uluslararası ticaret, ekonomik büyüme, terörizm ve Paris İklim Değişikliği Anlaşması maddeleri öne çıktı.

8.07.2017Dünya
İlk buluşma öyle uzadı ki... Melania bile araya giremedi

İlk buluşma öyle uzadı ki... Melania bile araya giremedi

G-20 Zirvesi'nde ABD Başkanı Trump ile Rusya Devlet Başkanı Putin ilk kez başbaşa görüştüler.

8.07.2017Dünya
Hamburg’da  G-20 ateşi

Hamburg’da G-20 ateşi

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin liderlerini Almanya’da bir araya getiren G-20 zirvesi ‘Cehenneme hoş geldiniz’ adlı gösteriler nedeniyle gecikmeli başladı. Hamburg’da sayıları 100 bini bulan küreselleşme karşıtı gruplar yolları kapattı, barikatları, araçları ateşe verdi. Polisin göstericilere tazyikli su ve gazla müdahale ettiği olaylarda Hamburg dumanla kaplandı. Hamburg polisi gece saatlerinde göstericilere müdahale etmeye başladı ve olayların yaşandığı bölgede her eve girileceğini açıkladı. Ayrıca polis, Twitter hesabından medyadan ve olay yerinde bulunan kişilerden görüntü almamalarını ve paylaşmamalarını istedi

7.07.2017Dünya
G-20’de lider maratonu

G-20’de lider maratonu

Erdoğan, Hamburg’daki zirvede hem oturumlara katıldı hem de ikili görüşmeler yaptı. Erdoğan, Japonya Başbakanı Abe ile görüşmesinde FETÖ’nün faaliyetleri konusunda uyarı yaptı.

7.07.2017Dünya
Mehmet Şimşek ve G-20 ülkelerinin bakanları mahsur kaldı

Mehmet Şimşek ve G-20 ülkelerinin bakanları mahsur kaldı

Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen G-20 zirvesine katılan ülkelerin ekonomi ve maliyeden sorumlu bakanları otellerinde mahsur kaldı. Alman polisi yoğun protesto gösterileri sebebi ve bakanların güvenliklerini gerekçe göstererek otelden çıkmalarına izin vermedi. Uzun süre otelde mahsur kalan bakanlar kısa süre önce otelden polis eşliğinde çıkarak gecikmeli olarak çalışma toplantısına geçtiler.

7.07.2017Dünya
Almanya alev alev Olaylar devam ediyor

Almanya alev alev! Olaylar devam ediyor

Almanya'da G20 Liderler Zirvesi’nin düzenlendiği Hamburg kentinde göstericiler ile polis arasında çatışmaların devam ettiği bildirildi.

7.07.2017Dünya
Devlerin gündeminde serbest ticaret ve internet varmış

'Devlerin' gündeminde serbest ticaret ve internet varmış

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hamburg'da düzenlenen G20 Lider Zirvesi’ne katılanların çoğunun serbest ve adil ticarete ihtiyaç duyulduğuna işaret ettiğini söyledi.

7.07.2017Dünya
APnin kararı bizi bağlamaz

'AP'nin kararı bizi bağlamaz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesine katılmak için gittiği Hamburg yolunda uçakta konuştu. Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’nun, “Türkiye-AB üyelik müzakereleri askıya alınsın” kararı için “Yok hükmünde” dedi. Erdoğan'ın, uçakta gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar özetle şöyle:

6.07.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanyada

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konaklayacağı otele gelişinde Almanya'da yaşayan Türk vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandı.

6.07.2017Gündem
G-20de üç kritik gündem

G-20'de üç kritik gündem

ALMANYA’da başlayan G-20 zirvesi için Hamburg’a giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üç ana gündem maddesi küresel ekonomi, Suriye meselesi ve Katar krizi olacak.

6.07.2017Gündem
Şampuan mı o da ne

Şampuan mı o da ne?

Son zamanlarda hepimiz sağlıklı yaşam ve organik ürünler gibi konulara merak sardık. Saç temizliğinde de organik ürünler giderek ilgi çekiyor. Hatta saçını hiç şampuan kullanmadan yıkayanların başlattığı “no-poo” hareketini deneyenler dahi var.

6.07.2017Ekonomi
Hamburga 100 bin protestocu bekleniyor

Hamburg'a 100 bin protestocu bekleniyor

Yarın başlayacak G20 liderler zirvesini protesto etmek için Cehenneme Hoş Geldiniz sloganıyla düzenlenen protesto yürüyüşüne başlayan protestocuların önünü kesen polis, göstericilere tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Yarın başlayacak G20 zirvesi için kente 100.000 göstericinin gelmesi bekleniyor. St. Pauli futbol takımı da stadyumu kullanmaları için protestoculara açtı. Eylemciler stadyumda çadır kurup, geceyi orada geçirebilecekler.

6.07.2017Dünya

Yazar Sonuçları

G-20 Osaka zirvesi ve S-400/F-35 sorunu

Haziran ayının son haftasında uluslararası ilişkiler bakımından önemli bir toplantı yapılacak. 14üncü G-20 Zirvesi 28-29 Haziran tarihlerinde Japonya’nın Osaka şehrinde toplanacak.

13.06.2019

Rusya’ya göre ABD Suriye’de ‘Kürt kartı’nı kullanıyor

Yer New York, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi salonu. Tarih, 29 Kasım 2018 Perşembe. Konsey’de Suriye’deki gelişmeler tartışılırken gündeme gelen bir konu, Fırat’ın doğusunda yaşayan Arap ailelerin çocuklarının Arapça eğitim veren okullara intikallerinin YPG/PYD tarafından engellenmesi.

6.12.2018

Gözler zirvede

BUGÜN dünyanın gözleri G-20 zirvesine evsahipliği yapacak Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te...

30.11.2018

Depresyon salgını mı var?

DEPRESYONA yakalananların sayısında biraz artış olsa da bir depresyon salgını filan yok.

16.07.2017