GeriEkonomi Son dakika... Tarımsal destek ödemeleri bugün yapılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Tarımsal destek ödemeleri bugün yapılacak

Son dakika... Tarımsal destek ödemeleri bugün yapılacak

Elazığ ve Malatya’daki çiftçilere tarımsal destek ödemeleri bugün yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, deprem felaketinin etkilediği Elazığ ve Malatya'da yaşayan çiftçilerin 31 Ocak'ta verilmesi planlanan 33,3 milyon liralık tarımsal desteklerini, bugün saat 18.00 itibarıyla üreticilerin hesaplarına aktaracaklarını bildirdi.

Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, Elazığ ve Malatya'ya yönelik tarımsal destek ödemelerindeki değişikliğe ilişkin bilgi verdi.

İki ilde bulunan çiftçilerin tarımsal destek ödemelerini bugün yapacaklarını belirten Pakdemirli, "Elazığ ve Malatya'da bulunan çiftçilerin 31 Ocak'ta yapılması planlanan 33,3 milyon lira değerindeki tarımsal destek ödemelerini bugün saat 18.00 itibarıyla üreticilerin hesaplarına aktarmış olacağız." ifadelerini kullandı.
Pakdemirli, bu kapsamda Elazığ ve Malatya'daki üreticilere buzağı için 23 milyon lira, yem bitkileri için 6,5 milyon lira, hububat için 3 milyon lira, Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Programı (ÇATAK) için 700 bin lira, sertifikalı tohum kullanımı için de 100 bin lira destek ödemesi yapacaklarını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (27.01.2020)

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False