MENÜ

Elazığ Depremi

Elazığ Depremi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Elazığ Depremi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 373 Elazığ Depremi haberi bulunmuştur.

Elazığ Depremi Haberleri

Elazığ yaralarını sarıyor; 5 ayda yeni Dilek

Elazığ yaralarını sarıyor; 5 ayda yeni 'Dilek'

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin üzerinden 5 ay geçti. 41 kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından, kentte bir yandan hasarlı binaların yıkımı devam ederken diğer yandan da yeni binalar yapılıyor. ‘V’ şeklinde yıkıldığı için depremin simgesi haline gelen Dilek Apartmanı’nın yerine TOKİ tarafından yapılan yeni binalar bitmek üzere.

30.06.2020Gündem
Deprem uzmanından çarpıcı tsunami iddiası

Deprem uzmanından çarpıcı tsunami iddiası

Manisa Saruhanlı ile Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında meydana depremlere rağmen Batı Anadolu'da rahatlamanın henüz gerçekleşmediğini belirten deprem uzmanı Prof. Dr. Hasan Sözbilir, biriken gerilimin ancak 6'nın üzerinde büyüklüğe sahip depremle boşaltılabileceğini söyledi. Prof. Dr. Sözbilir, "Afrika ile Türkiye'nin güney sınırını oluşturan fay geçmişte 8'e varan depremler üretmiş. Bunlar devreye girerse 8 büyüklüğünde deprem olur. O zaman güneybatı sahillerimiz tsunami tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir" dedi.

29.06.2020Gündem
Gençlere: 2053 ve 2071 vizyonları size emanet

Gençlere: 2053 ve 2071 vizyonları size emanet

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, üniversite sınavı (YKS) öncesi 7 bölgeden lise mezunu öğrencilerle videokonferansta bir araya geldi. Erdoğan YKS’nin ertelenmeme nedeniyle ilgili “Öğrencilerimizin gereksiz yere bir ay daha strese girmelerinin önüne geçildi” dedi. “Hepiniz evladımsınız” diyen Erdoğan, gençlere “2053 ve 2071 vizyonlarını size emanet ediyoruz” diye seslendi.

27.06.2020Gündem
Depremi önceden bildiği iddia edilmişti... Prof. Dr. Naci Görürden açıklama

Depremi önceden bildiği iddia edilmişti... Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 17.24'te 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Birçok ilde hissedilen deprem ile ilgili Prof. Dr. Naci Görür'ün aylar önce uyarı yaptığı ortaya çıktı. Prof. Dr. Görür, "Bingöl Karlıova'ya doğru, Palu ve ötesine dikkat etmek lazım biraz" ifadelerini kullanmıştı. Korkutan depremin ardından açıklama yapan Prof. Dr. Görür, "Şimdi deprem oldu ama bu bizim kast ettiğimiz kol üzerinde değil. Yani bu deprem Karlıova'da olmasına rağmen Karlıoava ile Bingöl arasındaki Doğu Anadolu fayının enerjisini boşaltan bir deprem değil." diyerek uyarısını yineledi.

14.06.2020Gündem
Son dakika... Bakan Soyludan İdlib açıklaması

Son dakika... Bakan Soylu'dan İdlib açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İdlib meselesi her ne kadar virüs yüzünden kısmen gündemden düşmüş olsa dahi, ne yazık ki buradaki şartlar kendi kendine iyileşmiş veya bu mesele çözülmüş değildir. Hem bizim yanı başımızda hem dünyanın gözü önünde ciddi bir insanlık dramı yaşanmaktadır" dedi.

7.06.2020Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy yanıtladı Elazığ depremi ile bağlantısı var mı

Prof. Dr. Şükrü Ersoy yanıtladı! Elazığ depremi ile bağlantısı var mı?

Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğünde depremin ardından CNN Türk'e bağlanan Prof. Dr. Şükrü Ersoy çok önemli açıklamalarda bulundu.

5.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Malatyada 5 büyüklüğünde deprem Peş peşe önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Malatya'da 5 büyüklüğünde deprem! Peş peşe önemli açıklamalar

Malatya'da 21:06'da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Deprem çevre illerden de hissedildi. Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.3 olarak duyurdu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan son dakika bilgisine göre, saat 21.06'da Pütürge ilçesinde 5 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Sarsıntı, civar illerden de hissedildi. Malatya Valiliği, "Toplam 20 evde ağır hasar olduğu mahalle muhtarlarından öğrenilmiş olup herhangi bir can kaybı meydana gelmemiştir" dedi.

5.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Elazığda 4.2 büyüklüğünde deprem...

Son dakika haberler: Elazığ'da 4.2 büyüklüğünde deprem...

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yerin 12 kilometre derinliğinde olduğu belirtildi. Öte yandan deprem, komşu şehir Malatya’da da hissedildi.

30.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Soyludan koronavirüs tedbirleriyle ilgili önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Soylu'dan koronavirüs tedbirleriyle ilgili önemli açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın koronavirüs tedbirleriyle ilgili sorularını cevapladı.

1.04.2020Gündem
Batman, Şanlıurfa ve Elazığda son dakika deprem mi oldu Kandilli ve AFAD son deprem listesi 19 Mart 2020

Batman, Şanlıurfa ve Elazığ'da son dakika deprem mi oldu? Kandilli ve AFAD son deprem listesi 19 Mart 2020

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgilere göre, Elazığ Sivrice'de son dakika deprem meydana geldi. Adıyaman, Batman, Şanlıurfa ve çevre illerden de hissedilen depremin ardından bölgede kısa süreli panik yaşandı. AFAD verilerine göre depremin derinliği 21 km olarak açıklandı. Yaşanan deprem sonrası son dakika Elazığ depremi hakkında bilgi almak isteyenler, nerede deprem oldu? Batman, Şanlıurfa ve Elazığ'da deprem mi oldu? sorularının yanıtını araştırmaya başladı. İşte, 19 Mart AFAD ve Kandilli'den alınan son dakika deprem verileri ve Elazığ depreminin büyüklüğü.

19.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Elazığda 5 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi: Elazığ'da 5 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre Elazığ'da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

19.03.2020Gündem
Okullarda tatil uzayacak mı sorusuna Milli Eğitim Bakanından cevap

'Okullarda tatil uzayacak mı?' sorusuna Milli Eğitim Bakanı'ndan cevap

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk, 'Tatil uzayacak mı?' sorusuna "Uzaktan eğitimin uzayıp uzamaması konusu Bilim Kurulu'nun dünya ve Türkiye'deki gelişmeleri izleyip alacağı tavsiye kararlara bağlı olacak. Biz bu kararları alırken tek başımıza almıyoruz. Tüm bakanlıklar eşgüdümlü alıyoruz." yanıtını verdi. 'Tercihim sınavları ertelememek' diyen Bakan Selçuk, 3 adet sınav planlarının olduğunu söyledi. Selçuk, "Biz sınavı yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacağız." derken EBA sisteminde eğitimlerin 23 Mart günü saat 09.00'da başlayacağını söyledi.

19.03.2020Eğitim
Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak Okullar ne zamana kadar tatil olacak

Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zamana kadar tatil olacak?

Türkiye, Çin'in Vuhan kentinde geçen yıl aralık ayında görülmeye başlanan koronavirüse karşı ilk günlerden itibaren kademeli olarak etkin önlemler aldı. Bu önlemler kapsamında, MEB'e bağlı okullarda eğitime EBA aracılığıyla uzaktan devam edilecek. Peki, uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zamana kadar tatil olacak?

14.03.2020Gündem
Son dakika haberleri... Okullar tatil mi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin nasıl olacağını açıkladı

Son dakika haberleri... Okullar tatil mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin nasıl olacağını açıkladı

Okullar tatil mi? sorusunun cevabı belli oldu... Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki corona virüs toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın okulların 16 Mart tarihinden itibaren bir hafta, üniversitelerin ise 3 hafta boyunca tatil olacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, corona virüse karşı alınan tedbirlerin ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin detayları açıkladı

13.03.2020Gündem
Bakan Selçuk anlattı: Uzaktan eğitim nedir ne demek Online eğitim ve evde eğitim nasıl yapılır

Bakan Selçuk anlattı: Uzaktan eğitim nedir ne demek? Online eğitim ve evde eğitim nasıl yapılır?

Corona virüsü nedeniyle okulların tatil olmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'de uzaktan eğitime geçileceğini duyurdu. Açıklamanın ardından birçok öğrenci ve veli uzaktan eğitimin nasıl yapılacağını ve uzaktan eğitimin ne demek olduğunu araştırmaya başladı. Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaygın olarak kullanılan uzaktan eğitim sistemi ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk detayları paylaştı. Peki, uzaktan eğitim nedir ne demek? Online eğitim ya da evde eğitim nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında ayrıntılar...

12.03.2020Gündem
Eba gov tr nedir EBA hangi sınıflar için geçerli YKS ve LGSye hazırlananlar da kullanacak

Eba gov tr nedir EBA hangi sınıflar için geçerli? YKS ve LGS'ye hazırlananlar da kullanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk corona virüsü nedeniyle uzaktan eğitim noktasında, Eba gov tr üzerinden ders verileceğini açıkladı. YKS ve LGS kapsamında merkezi sınava hazırlananların da EBA üzerinden ücretsiz destek eğitimi alabilecekleri bilgisini paylaşan Selçuk, platform üzerinden öğrencilerin öğretmenler ile iletişim kurmaya devam edebileceğini belirtti. Önemli açıklamanın ardından uzaktan eğitim için de kullanılabilen EBA sistemine nasıl giriş yapılacağı ve Eba gov tr'nin nasıl kullanılacağı veli ve öğrencilerin araştırdığı konulardan oldu. Peki, Eba gov tr nedir ve nasıl girilir? EBA hangi sınıflar için geçerli? İşte, o konuyla ilgili detaylı bilgiler.

12.03.2020Gündem
Öğretmenler okula gidecek mi Öğretmenler için okullar tatil mi

Öğretmenler okula gidecek mi? Öğretmenler için okullar tatil mi?

Corona virüsüne karşı alınan önlemler çerçevesinde, eğitim ve öğretimin tatil olduğu açıklandı. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın değerlendirmelerinin ardından öğretmenler için de okulların tatil olup olmadığı merak konusu oldu. Öğretmenler okula gidecek mi? Öğretmenler için okullar tatil mi? sorusunun yanıtı Bakan Selçuk'tan geldi. İşte, o konuyla ilgili detaylı bilgiler.

12.03.2020Gündem
Bugün okullar tatil mi, okul bugün (13 Mart) var mı Liseler ve ortaokullar ne zaman tatile giriyor

Bugün okullar tatil mi, okul bugün (13 Mart) var mı? Liseler ve ortaokullar ne zaman tatile giriyor?

Bugün okullar tatil mi? sorusu, bugün yapılan corona virüsü toplantısının ardından araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantı sonrası, Türkiye gündemini yakından ilgilendiren kararlar açıklandı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bundan sonra titiz ve kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu salgının seyrini izlerken ülkemizdeki atabileceğimiz adımları da değerlendirdik. Bugün bu tedbirler paketinde bir dizi kararlar alındı." dedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da uzaktan eğitim sistemine geçildiğini bildirdi. Peş peşe yapılan açıklamaların ardından, Türkiye'nin 81 ilindeki vatandaşlar bugün okulların tatil okul olmadığını araştırmaya başladı. Peki, bugün okullar tatil mi, bugün okul var mı? Liseler ve ortaokullar ne zaman tatile girecek? İşte, okulların tatil olacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler...

12.03.2020Gündem
Üniversiteler ve okullar tatil mi, okullar tatil edildi mi MEBden ve Cumhurbaşkanlığından son dakika açıklama geldi

Üniversiteler ve okullar tatil mi, okullar tatil edildi mi? MEB'den ve Cumhurbaşkanlığı'ndan son dakika açıklama geldi

Türkiye'de görülen ilk corona virüsü vakasının ardından eğitim ve öğretime ara verilip verilmeyeceği gündeme geldi. Corona virüsü toplantıları devam ederken konuyla ilgili YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan açıklama geldi. Saraç yaptığı yazılı açıklamada, "Meselenin tatile getirilmesini doğru bulmuyorum, kararı devletin alması lazım."dedi. Konuyla ilgili bir açıklama da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geldi. Bakanlığın yazısında, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmeyeceği ve konuyla ilgili tedbirlerin valiliklerce alınacağı kaydedildi. Yapılan açıklamalarla beraber öğrenci ve veliler 'Okullar tatil olacak mı?' sorusunun yanıtına yönelik araştırmalarına hız verdi. Öte yandan, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlığı'nda gerçekleşen toplantı sonrası, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan son dakika açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilerin uzaktan eğitime tabi tutulacağını söyledi. Peki, 'okullar ve üniversiteler tatil mi?' 'Okullar tatil edildi mi?' İşte, toplantı sonrası gelen açıklamanın detayları...

12.03.2020Gündem
Trabzonspor şampiyonluğa odaklandı

Trabzonspor şampiyonluğa odaklandı

Süper Ligde zirve mücadelesi veren Trabzonsporda yönetim bu sezon ilk kez hedeflerini şampiyonluk olarak açıkladı.

9.03.2020Futbol
TFF Başkanı Nihat Özdemirden İzmir’e milli maç müjdesi

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den İzmir’e milli maç müjdesi

TFF Başkanı Nihat Özdemir, İzmir’e yakın zamanda bir milli maç vermek istediklerini ifade ederken, koronavirüs konusunda Wuhan’da ve diğer kentlerde durum nasıl diye düşün

26.02.2020Futbol
Fay hatlarında 100 bin bina

Fay hatlarında 100 bin bina

Jeoloji Mühendisleri Odası, İran’da meydana gelen depremin Van’da 5 köyü yıkmasının ardından Meclis’e çağrı yaptı. Fay hatları üzerindeki yaklaşık 100 bin binanın acilen boşaltılarak fay yasası çıkarılması istendi.

25.02.2020Gündem
Elazığ’daki duyarlılığa teşekkür etmek için Ankara’ya yürüyor

Elazığ’daki duyarlılığa teşekkür etmek için Ankara’ya yürüyor

ELAZIĞ depreminde ablasını kaybeden Emrah Kaplan (48), deprem sonrası bölgeye yapılan yardım seferberliği nedeniyle, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet erkanı ve Türk halkına teşekkür etmek için Kocaeli’den Ankara’ya yürüyüş başlattı.

20.02.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı, Elazığ depremi sonrası yapılan yardımları video ile anlattı

İçişleri Bakanlığı, Elazığ depremi sonrası yapılan yardımları video ile anlattı

İçişleri Bakanlığı, 24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından yapılan çalışmalar ve yardımların anlatıldığı video hazırladı.

19.02.2020Gündem
Elazığdaki depremzedeler için ne kadar yardım toplandı AFAD açıkladı

Elazığ'daki depremzedeler için ne kadar yardım toplandı? AFAD açıkladı

AFAD, Elazığ depremi yardım kampanyasında şu ana kadar 99 milyon 449 bin 710 lira yardım toplandığını açıkladı.

17.02.2020Gündem
Kandillide depremin kalbi burada dinleniyor

Kandilli'de depremin kalbi burada dinleniyor

Elazığ ve Manisa'da yaşanan depremlerin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Şu ana kadar Elazığ'da 1300'ün üzerinde, Manisa'da ise 3400'ün üzerinde artçı deprem oldu.

14.02.2020Gündem
Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden açıklama: Elazığ’da okullar tatil mi

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden açıklama: Elazığ’da okullar tatil mi?

24 Ocak Cuma günü meydana gelen 6.8 şiddetindeki Elazığ depremi ardından okulların açılış tarihi ertelenmişti. Onarım çalışmaları nedeniyle deprem bölgesindeki okullar 17 Şubat’a kadar uzatılmıştı. Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden yeni açıklama geldi. Alınan yeni kararla okulların açılış tarihi bir kez daha ertelendi. Peki, Elazığ’da okullar ne zaman açılacak?

12.02.2020Gündem
Elazığ İl Özel İdare, deprem nedeniyle Ankaraya taşındı

Elazığ İl Özel İdare, deprem nedeniyle Ankara'ya taşındı

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Elazığ İl Özel İdare, deprem nedeniyle Ankara'ya taşındı

11.02.2020Basketbol
Üst üste gelen felaketlere karşı akıl sağlığımızı nasıl koruyacağız 3 UZMANDAN, 12 MADDEDE

Üst üste gelen felaketlere karşı akıl sağlığımızı nasıl koruyacağız? 3 UZMANDAN, 12 MADDEDE

Önce koronavirüs... Ardından Elazığ depremi... İdlib’de 8 şehit... Van’da çığ... İstanbul’da uçak kazası... Peş peşe gelen dehşet haberleriyle neye üzüleceğimizi, kimin yasını tutacağımızı, kime yardım yollayıp kendimiz için ne tedbir alacağımızı şaşırdık. Televizyonu, telefonu kapatıp eve de kapanamıyoruz, deprem riski var. Biz bütün bunlarla nasıl baş edeceğiz?

Son Dakika | 6.8lik deprem sonrası TFF talebi kabul etti, Elazığspor resmen ligden çekildi

Son Dakika | 6.8'lik deprem sonrası TFF talebi kabul etti, Elazığspor resmen ligden çekildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8’lik depremin ardından ligden çekilme talebinde bulunan Elazığspor’un bu talebi Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kabul edildiği bildirildi.

7.02.2020Futbol
TÜSİAD’dan yeni program talebi

TÜSİAD’dan yeni program talebi

TÜSİAD’ın genel kurulunda ekonomiden çok son dönemde Türkiye’de ve dünyada art arda yaşanan doğal felaketler konuşuldu. TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski “Üzerinde mutabakat sağlanmış ve günün küresel koşullarını da göz önünde bulunduran bir ekonomik program, geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaktır” diye konuştu.

7.02.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan çığ ve uçak kazası mesajı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çığ ve uçak kazası mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'daki çığ düşmesi ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yaşanan uçak kazasına ilişkin, "Elazığ depremi ve İdlib'de askerlerimizin şehit edilmesi sonrası yaşadığımız acı katlanmıştır. Tüm bu hadiselerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, şehit olan askerlerimize, itfaiye mensuplarımıza, korucularımıza Cenabı Allah'tan rahmet diliyor, yaralıların acil şifa bulmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

5.02.2020Gündem
Son dakika… Bakan Albayraktan Elazığda önemli duyuru: Bir dakika bile kaybetmeden kararlar aldık...

Son dakika… Bakan Albayrak'tan Elazığ'da önemli duyuru: Bir dakika bile kaybetmeden kararlar aldık...

Hazine, İçişleri ve Çevre Bakanları Elazığ’da deprem bölgesindeki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Berat Albayrak açıklamasında ‘Elazığ’da yıkımın ekonomiye esnafa etkisini değerlendirdik. Bir dakika bile kaybetmeden bazı kararlar aldık. Özellikle esnafımız noktasında, Halk Bankamız Elazığ ve Malatya’daki tüm esnaflarımıza 50 bin liraya kadar 5 yıl vadeli ve faizsiz bir finansman imkanı sağlayacak. Yine Halk Bankamız, iki ilimizdeki tüm esnaflarımızın tüm kredilerini faizsiz bir yıl ödemesiz erteleyecek' ifadelerini kullandı.

5.02.2020Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: İdlib, ülkemiz için ulusal bir güvenlik sorunu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: İdlib, ülkemiz için ulusal bir güvenlik sorunu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İdlib ülkemiz için ulusal bir güvenlik sorunudur. Bu bağlamda küresel bir tehdit olan terörist unsurlar ile muhalif grupların silah bırakmasına yönelik çabalar artırılmalı; silah bırakmaya yanaşmayan cihatçı ve muhalif gruplara karşı her türden kararlılık göstermelidir" dedi.

4.02.2020Gündem
Saldırıyı lanetliyoruz

Saldırıyı lanetliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İdlib’deki rejim saldırısını şiddetle kınadıklarını belirtirken, “Bu artan tansiyonda her zamankinden daha fazla sağduyuya ihtiyacımız var. Askerlerimizin ve sınırlarımızın güvenliğini sağlayacak tedbirleri bir an önce almalıyız” dedi. Öztrak, MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

4.02.2020Gündem
Elazığ depremi sonrası görüntülenmişti Prof. Dr. Ercan Aksoydan esrarengiz ışık açıklaması

Elazığ depremi sonrası görüntülenmişti! Prof. Dr. Ercan Aksoy'dan esrarengiz ışık açıklaması

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde deprem esnasında güvenlik kamerasına yansıyan ve sosyal medyada tartışma konusu olan ışık patlaması bilimsel olarak açıklandı.

3.02.2020Gündem
Bakan Kurum duyurdu: 10 bin bağımsız bölüm inşa prejesi…

Bakan Kurum duyurdu: 10 bin bağımsız bölüm inşa prejesi…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ depreminin ardından yaptığı son açıklamada “Üç rezerv alanında 10 bine yakın bağımsız bölüm inşa projesine hemen hemen başlamış durumdayız” ifadelerini kullandı.

2.02.2020Gündem
Arama kurtarma alanında o diyaloğu anlattı: Bir kişi orada bekliyordu Yanıma çağırdım…

Arama kurtarma alanında o diyaloğu anlattı: Bir kişi orada bekliyordu! Yanıma çağırdım…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depremin ardından Elazığ ve Malatya'da yaklaşık 38 bin binada hasar tespitinin yapıldığını söyledi. Öte yandan Soylu arama kurtarma alanında yaşadığı bir diyaloğu anlatarak şu ifadeleri kullandı: "Enkaz altından bir vatandaşımız çıkarıldı. Bir kişi orada bekliyordu, 'belki senin yakınındır' diyerek yanıma çağırdım. Yakını olmadığını görünce yüzü hafif hüzünlendi ama bu bir saniye bile sürmedi, 'Allah'a şükür çıktı.' dedi. Kendi yakını enkazın altındaydı, çıkarılan kişi kendi yakını değildi. Ben o anda yüzüne 'Evet o' diye tasdik etmesi için baktım. O anda yüzündeki ifade değişti ve 'Allah'a şükür hiç olmazsa bu kurtuldu.' dedi. Bu duygular başka"

2.02.2020Gündem
Deprem vergileriyle ilgili tartışmalara İletişim Başkanlığından videolu yanıt

Deprem vergileriyle ilgili tartışmalara İletişim Başkanlığı'ndan videolu yanıt

İletişim Başkanlığı, Twitter hesabından 2003-2020'de deprem bölgelerine yapılan harcamalara ilişkin paylaşımda bulundu.

1.02.2020Gündem
Davos ödülü

Davos ödülü

Davos Dünya Ekonomik Forumu, farklı alanlarda yaptıkları çalışmalar nedeniyle ödüle layık görülen 24 kadını belirledi. Bunlar arasında sürpriz bir isim yer aldı: Nimet Baş. Liste kadınlar adına gurur verici. Kadın astronotlardan sopranolara kadar birçok ünlü isim bulunuyor.

1.02.2020Gündem
Bakan Soylu açıkladı: Bu akşama yetişmesini düşünüyoruz...

Bakan Soylu açıkladı: Bu akşama yetişmesini düşünüyoruz...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ'daki depremle ilgili yaptığı son dakika açıklamasında “Bu akşama yetişmesini düşünüyoruz, hasar tespiti yapılanlarla ilgili hasarsız ve az hasarlılara telefon açmak suretiyle, 'evinize girebilirsiniz' diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

31.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

2020 sıfırdan başlama yılı

Astrologlar 2020’nin her açıdan zorlu ve stresli olacağının sinyalini daha yılın başında vermişti. 2020’yi bu kadar istisnai kılan ise ender astrolojik döngülerin bu yıla tesadüf etmesinden kaynaklı. ABD-İran gerilimi, Elazığ depremi, Van’da çığ felaketi, İzmir uçağının pistten çıkması derken dünyayı etkisi altına alan salgın ile ilk 6 ayda hayatlar altüst oldu. 2020’nin ikinci yarısında bizi ne bekliyor? Ünlü astrologlar yanıtladı.

14.06.2020

Nasıl olacak bu işler

Geçen hafta “Konserler ne zaman geri döner” demiş, umut dolu haziranı, muhtemel 2020 eylül-ekimini hatta öngörülerin 2021 yazını söylediğinden bahsetmiştim.

23.04.2020

Neler Oluyor Bize!

Elazığ’da 6.8 büyüklüğünde deprem, coronavirus salgını, şehitler, Van’daki çığ felaketi, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası, işsizlik ve pahalılık…

8.02.2020

Acı, acı, acı ve yine acı

BUGÜNLERDE, ne yazık ki çok duyar olduk... “Allah rahmet eylesin”, “Milletimizin başı sağ olsun”, “Kalanlara sabır, yaralılara şifa...” Gerçekten de acı üstüne acı geldi... Elazığ depremi, İdlip saldırısı, Van Bahçesaray’da ardı ardına iki çığ faciası... Son olarak uçak kazası... Yitirdiğimiz canlara, şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil sağlık, kara haberlerin son olmasını diliyorum.

8.02.2020

Dünyanın sonu mu geldi?

Avustralya’da yangınlar, dünyayı etkisini altına alan koronavirüs, ABD-İran gerilimi, Elazığ depremi, basketbol devi Kobe’nin feci ölümü ile sarsılan yüreklerimiz, Van’daki felaketle çığ altında kaldı. Tam bitti derken uçak pistten çıktı. Şubat, ocak ayını bile aratacak gibi! Sosyal medyada ise ‘felaket’ tellallığı başladı! 2020’de kıyamet mi kopacak yoksa ‘insanoğlu ektiğini mi biçiyor?’ İşte senaryolar!

7.02.2020