GeriEkonomi Milli Piyango ihalesinde büyük şok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli Piyango ihalesinde büyük şok

Milli Piyango ihalesinde büyük şok
refid:28739082 ilişkili resim dosyası

Daha önce Milli Piyango şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesini imzalamak üzere 15 Nisan'a kadar ek süre alan Net Holding sözleşmenin bu tarihte imzalanamayacağını açıkladı. Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu Milli Piyango İdaresi Özelleştirme ihalesini 2.7 milyar dolarla kazanmıştı. Net Holding hisseleri anlaşmanın imzalanamayacağının bildirilmesinden sonra yüzde 9 düştü. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Milli Piyango ihalesinde daha süre uzatımı olmayacağını açıkladı. İhaleye ikinci olan Ankaralı ERG ile Çorum'da kuyumculuk da yapan Ahlatçı'nın kurduğu Ortak Girişim Grubu ile devam edilecek.

Milli Piyango ihalesinde büyük şok BÜYÜK İKRAMİYE HAZİNE'NİN

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamada, "Sözleşmenin imzalanacağı yeni tarihin tarafımıza bildirilmesine istinaden yatırımcılarımızla ivedilikle paylaşılacağını kamuoyuna arz ederiz" denildi. Ortak Girişim Grubunu oluşturan şirketlerden ERG İnşaat'tan bir yetkili Reuters'a yaptığı açıklamada, süreç ile ilgili henüz ayrıntılı değerlendirme yapmadıklarını söylerken, Ahlatçı Kuyumculuk şirketinden ise bir yetkiliye ulaşılamadı.

Milli Piyango ihalesinde büyük şok 2,7 MİLYAR DOLARLIK MİLLİ PİYANGO İHALESİNDE 'GİZLİ'LİK TALEBİ

Net Holding ortağı olduğu Net Şans ile Hitay'ın kurduğu ortak girişim grubu Milli Piyango şans oyunlarının 10 yıl süreyle işletme hakkı ihalesini geçen yıl kazandı.

İhaleyi kazanan iki firmadan biri olan Net Holding azınlık hisselerinin satışı için ABD’li Scientific Games ile görüşmelere başlandığını KAP’a bildirmişti.

Milli Piyango ihalesinde büyük şok MİLLİ PİYANGO İHALESİNDE ÇORUMLU KUYUMCU SÜRPRİZİ

SÜRE 15 NİSAN’DA DOLUYORDU
Milli Piyango ihalesi geçtiğimiz yıl temmuz ayında yapıldı. İhale en yüksek teklifi 2 milyar 755 milyon dolar ile Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu verdi. Şirket, ihale bedelinin yanı sıra 495.9 milyon dolar da KDV ödeyecekti. Yapılan ihale sonrası yasal süreçlerin de tamamlanması ile birlikte, iş Özelleştirme İdaresi ile imzaların atılmasına kalmıştı. Ancak, geçtiğimiz 26 Şubat’ta imza atılması beklenirken, OGG, ÖİB’den ek süre talebinde bulundu. ÖİB talebi kabul ederek OGG’ye 15 Nisan’a kadar süre tanıdı. Ancak belirlenen sürenin dolmasına bir gün kala Net Holding’den KAP’a ‘para ödeyemeyeceğiz’ açıklaması geldi.

Milli Piyango ihalesinde büyük şok MİLLİ PİYANGO'NUN ESKİ MÜDÜRÜ TEZMEN İHALE ALAN ŞİRKETİN BAŞINA GEÇTİ

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False