Emekli maaşları bayram öncesinde ödenecek mi? Bakan Bozdağ'dan emeklilere güzel haber

Güncelleme Tarihi:

Emekli maaşları bayram öncesinde ödenecek mi Bakan Bozdağdan emeklilere güzel haber
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 16, 2017 22:44

Emekli maaşları bayram öncesinde ödenecek mi sorusu milyonlarca emekli vatandaş tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte bayram tatiline çıkacak birçok vatandaşın aklına emekli maaşlarının ne zaman yatacağı takıldı. Geçtiğimiz salı günü gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında Bakan Bozdağ emekli maaşlarına değindi ve müjdeli haberi emeklilere verdi. Peki, Emekli maaşları bayram öncesinde ödenecek mi?

Haberin Devamı

Emekli maaşlarının ödeneceği tarih eylül ayının yaklaşması ve bayram tatil takviminin belli olmasıyla birlikte merak konusu oldu. Bayram öncesinde maaş alıp alamayacaklarını merak eden binlerce emekliyi bilgilendiren isim Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ oldu. Peki emekli maaşları ayın kaçında ödenecek? Emekli maaşı bayramdan önce ödenecek mi?

Emekli maaşlarının ne zaman yatacağı bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından belli oldu. Bakan Bozdağ tarafından yapılan açıklamayla birlikte emeklilere bayram öncesi müjde geldi. Emekli maaşları bayram öncesinde yatacak ve emekliler bayrama ceplerinde parayla girebilecek. 

MAAŞLAR ERKEN ÖDENECEK

Bozdağ, şöyle konuştu: "Emekli Sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir."

BAKMADAN GEÇME!