MENÜ

Emekli Maasi

Emekli Maasi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emekli Maasi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emekli Maasi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.676 Emekli Maasi haberi bulunmuştur.

Emekli Maasi Haberleri

Emekliler fakirlik riskiyle karşı karşıya

Emekliler fakirlik riskiyle karşı karşıya

Almanya’da yapılan bir araştırma, emeklilerin durumunu gözler önüne serdi. Araştırmaya göre, fakirlik sınırında gelire sahip emeklilerin oranı yüzde 16.8. Ancak bu oran, eğer bir iyileştirmeye gidilmezse önümüzdeki 20 yıl içinde yüzde 21.6’ya yükselecek.

12.09.2019Avrupa
Emekli olunca ne kadar maaş alırım Emekli maaşı nasıl hesaplanır

Emekli olunca ne kadar maaş alırım? Emekli maaşı nasıl hesaplanır?

Kamu veya özel sektör çalışanı milyonlarca vatandaş, emeklilik için gün sayarken, emekli maaşlarına yönelik bilgileri de araştırmaya devam ediyor. 'Emekli olunca ne kadar maaş alırım?' sorusunun yanıtını arayan 4A (SSK), 4B (BAĞ-KUR) çalışanlarının, emekli maaşlarını hesaplamada ödenen prim miktarı gibi faktörler etkili oluyor. Peki, emekli maaşı nasıl hesaplanır? İşte, o konu hakkında detaylar.

11.09.2019Ekonomi
Ne kadar emekli maaşı alırım Emekli maaşı hesaplama ekranı

Ne kadar emekli maaşı alırım? Emekli maaşı hesaplama ekranı

Kamu veya özel sektörde emeklilik için gün sayan milyonlarca vatandaş, emeklilik maaşı hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Aktif çalışma hayatı devam eden ya da yakın zamanda emekliliğe ayrılacak olanlar, internet üzerinden 'Ne kadar emekli maaşı alırım?' sorusunun cevabını sorguluyor. Peki, emekli maaşı nasıl hesaplanır? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

30.08.2019Gündem
Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır Ne zaman emekli olabilirim

Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır? Ne zaman emekli olabilirim?

Ne zaman emekli olabilirim? sorusu, aktif çalışma hayatı devam eden vatandaşlar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. İnternet üzerinden emeklilik yaşı hakkında bilgi edinmek isteyenler, online emeklilik yaşı hesaplama hizmetine e- devlet üzerinden sahip oluyorlar. Peki, emeklilik yaşı hesaplamada hangi şartlar etkili olur? İşte, 2019 emeklilik yaşı hesaplamasıyla ilgili bilgiler.

25.08.2019Ekonomi
Düşük maaşlı emekli müjde beklerken siyasilerin yüksek maaşları dikkat çekiyor

Düşük maaşlı emekli müjde beklerken siyasilerin yüksek maaşları dikkat çekiyor

Almanya’da hazırlanacak temel emeklilik tasarısında düşük maaşlı emekliye 440 Euro’ya kadar ek ödeme yapılması beklenirken, politikacıların aldıkları yüksek emekli maaşları dikkat çekiyor.

21.08.2019Avrupa
Emeklilere bayram ikramiyelerinde tarih belli oldu Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek

Emeklilere bayram ikramiyelerinde tarih belli oldu! Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Dini bayramlarda emekli ve gazi, şehit yakınları ve koruculara ödenen bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber merak edilmeye başlandı. Bayram ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarih araştırılırken, konuyla ilgili açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'dan geldi. Peki, emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte, o konuyla ilgili açıklamalar.

2.08.2019Gündem
Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu

Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu

Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih netlik kazandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş farkları için tarih verdi. Öte yandan 2.3 milyon emekliye 500 milyona yakın maaş farkı ödeneceği bildirildi. Peki, emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?

23.07.2019Ekonomi
Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek Temmuz emekli maaş zammı ne kadar oldu

Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Temmuz emekli maaş zammı ne kadar oldu?

Enflasyon oranları ile belli olan Temmuz ayı memur ve emekli maaş zam oranı, son günlerin araştırılan konuları arasında yer alıyor. SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin aylıklarına Temmuz ayında yüzde 5 oranında zam yapılacak. Peki, Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Temmuz emekli maaş zammı ne kadar oldu? İşte,o konuya dair bilgiler.

15.07.2019Ekonomi
3600 ek gösterge yasasında son durum 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak

3600 ek gösterge yasasında son durum! 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Polis, öğretmen, din görevlisi ve sağlık çalışanı gibi pek çok farklı branştan memuru doğrudan ilgilendiren ek gösterge artışı, temmuz ayı birlikte yoğun şekilde sorgulanan konular arasında yerini aldı. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

8.07.2019Gündem
Türkmenistanda maaşlara yüzde 10 zam

Türkmenistan'da maaşlara yüzde 10 zam

Türkmenistan'da her yıl olduğu gibi bu yıl da maaşlara yüzde 10 oranında zam yapılacak.

8.07.2019Ekonomi
Temmuz ayı emekli ve memur maaş zammı ne kadar oldu

Temmuz ayı emekli ve memur maaş zammı ne kadar oldu?

Temmuz ayında emekli ve memur zam oranları maaş dönemine girilmesiyle birlikte gündeme geldi. Temmuz ayı emekli maaş zammı ile birlikte en çok araştırılan konular arasında memur maaşları da yer alıyor. Peki, temmuz ayı emekli ve memur maaş zammı ne kadar olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

2.07.2019Ekonomi
Emeklilere müjde: Kim ne kadar maaş alacak

Emeklilere müjde: Kim ne kadar maaş alacak?

Almanya’da 21.2 milyon emekliye maaş zammı müjdesi. 1 Temmuz 2019’dan itibaren tüm emeklilerin maaşları arttı.

1.07.2019Avrupa
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak

Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?

Temmuz ayı emekli ve memur maaşı zammı, haziran ayının sonuna gelinirken birçok kişinin gündeminde yer almaya başladı. 13 milyon emekli, dul ve yetim ile 3 milyona yakın memurun maaşına yapılacak zam enflasyon verileriyle bağlantılı gerçekleşecek. Peki, Temmuz ayı emekli ve memur maaş zammı ne kadar olacak? İşte, o konuya dair bazı bilgiler.

28.06.2019Gündem
Temmuz ayı emekli ve memur maaş zammı ne kadar olacak

Temmuz ayı emekli ve memur maaş zammı ne kadar olacak?

Haziran ayının son günlerine doğru gidilirken, enflasyon gelişmelerine göre belirlenecek olan temmuz ayı memur ve emekli maaş zammı vatandaşların gündemine gelmeye başladı. 13 milyon emekli, dul ve yetim ile 3 milyona yakın memurun maaşına yapılacak zam enflasyon verileriyle bağlantılı. Peki, Temmuz ayı emekli ve memur maaş zammı ne kadar olacak? İşte, o konuya dair bazı bilgiler.

26.06.2019Ekonomi
Temmuz ayında memur ve emekli zammı ne kadar olacak

Temmuz ayında memur ve emekli zammı ne kadar olacak?

Enflasyon rakamlarına göre, milyonlarca emekli ve memur maaşlarına temmuz ayında yapılacak olan zam oranları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Emekli ikramiyelerini önümüzdeki ay alacak olanlar, 'Temmuz ayında memur ve emekli zammı ne kadar olacak?' sorusunun cevabını arıyor. İşte, merakla araştırılan temmuz ayı emekli zam oranları ile ilgili bazı bilgiler.

22.06.2019Ekonomi
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak Zam miktarı ne zaman belli olacak

Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak? Zam miktarı ne zaman belli olacak?

Kamuda görevli milyonlarca memur ve emeklinin gözü, temmuz ayında yapılacak zam miktarında. Kamu, SGK ve Bağ-Kur'dan emekli 13 milyon vatandaş ve sayıları 2.5 milyonu bulan görevdeki memurlar, temmuz ayında maaşlarına yansıyacak zammın ne zaman belli olacağını ve miktarını öğrenmek istiyor. Peki, memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak? Zam miktarı ne zaman belli olacak?

21.06.2019Gündem
2019 Temmuz memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak

2019 Temmuz memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?

Enflasyonla oranları ile beraber memur ve emekli maaşları Temmuz ayı itibari ile değişiklik gösterecek. Zam oranlarının geçtiğimiz günlerde belli olması ile milyonlarca emekli de temmuz emekli maaşı oranlarını araştırmaya başladı. Emekli maaşları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler konu ile ilgili detaylı bilgileri sorguluyor. Peki, 2019 yılı Temmuz memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak? İşte, o konu hakkında Noyan Doğan'ın yazısından detaylı bilgiler

19.06.2019Ekonomi
Almanya, emekliye 278 milyar maaş ödüyor, 43.4 milyar Euro vergi alıyor

Almanya, emekliye 278 milyar maaş ödüyor, 43.4 milyar Euro vergi alıyor

Almanya’da 2005 yılında uygulanmaya başlayan vergi reformundan bu yana emekliler daha fazla vergi ödüyor. Buna göre, Almanya’da emekli 21.2 milyon kişinin yüzde 27’si vergi ödüyor.

13.06.2019Avrupa
Emekli olmayanlara da maaş veriliyor İşte şartları

Emekli olmayanlara da maaş veriliyor! İşte şartları

65 yaşını dolduran ancak emekli maaşı dahil herhangi bir geliri olmayan yaşlılara her ay 601 lira ödeniyor. Bu aylık için bazı koşullar söz konusu...

10.06.2019Ekonomi
Çaydanlıkla kafama vurdu

Çaydanlıkla kafama vurdu

Yapımcı ve yönetmen Filiz Montanari 11 yıllık eşi İtalyan fotoğraf sanatçısı ve mimar Elio Montanari’nin şiddet uyguladığını öne sürerek 5 kez uzaklaştırma kararı aldırdı. Eşinin kafasına çaydanlıkla vurduğunu iddia eden Elio Montanari de boşanma davası açtı.

5.06.2019Gündem
KDK eşi ağır engelli emeklinin mağduriyetine son verdi

KDK eşi ağır engelli emeklinin mağduriyetine son verdi

Kamu Denetçiliği Kurumu, bayramlarda verilen ikramiye tutarı nedeniyle geliri muhtaçlık sınırının üstüne çıktığı gerekçe gösterilerek evde bakım yardımı kesilen vatandaşın mağduriyetini önledi.

2.06.2019Ekonomi
3600 ek göstergede son durum ne 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak

3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Kamuda görevli yüz binlerce polis, hemşire, öğretmen gibi pek çok branşta memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge yasası, gündemde yer almaya devam ediyor. Memurların maaş, emekli maaşı ve emekli ikramiyelerinde artış sağlayacağı 3600 ek gösterge tasarısının ne zaman yasalaşacağı merak ediliyor. Peki, 3600 ek göstergede son durum ne? İşte, hazırlanan taslakla ilgili bazı bilgiler.

28.05.2019Gündem
İstanbullu şef, 126 bin Euro maaşla emekli oldu

İstanbullu şef, 126 bin Euro maaşla emekli oldu

Otomobil devi Daimler’in İstanbul doğumlu CEO’su Dieter Zetsche, 13 yıl oturduğu koltuğu Ola Kaellenius’a bırakarak emekli oldu. 126 bin Euro emekli maaşı alacak olan 66 yaşındaki Zetsche’nin günlüğü 4 bin 200 Euro’ya denk geliyor.

22.05.2019Avrupa
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak Son durum ne

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Son durum ne?

Kamuda görevli yüz binlerce memuru yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge konusu, pek çok vatandaşın bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Özellikle polis memurları, öğretmenler ve din görevlilerinin yakından takip ettiği 3600 ek göstergenin ne zaman yasalaşacağı kapsamında yapılan araştırmalar hız kazandı. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

21.05.2019Gündem
Reform öncesi Avrupa masada

Reform öncesi Avrupa masada

Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilik sisteminde reform öncesinde Avrupa ülkelerinde yapılanları inceledi, raporlaştırdı. Ülkelerde emeklilik yaşı, işverene işçiye davranışına göre ek prim, devlet fonu garantisi ile ek yardımlar konusunda yapılanlar SGK’nın raporunda yer aldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bu yıl içinde emeklilik sisteminin değişeceğini açıklamıştı.

15.05.2019Ekonomi
3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak Tarih belli oldu mu

3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak? Tarih belli oldu mu?

Yüz binlerce polis, hemşire, öğretmen ve din görevlisini yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge yasasının ne zaman çıkacağı, aylardır merak konusu olmaya devam ediyor. Söz konusu yasanın TBMM'de kabul edilmesi halinde, pek çok memurun maaş, emekli maaşı ve emekli ikramiyelerinde artış meydana gelecek. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak?

12.05.2019Gündem
Emekli bayram ikramiyesinde tarih belli oldu mu Bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek

Emekli bayram ikramiyesinde tarih belli oldu mu? Bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

İlk kez geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan, Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere yılda iki sefer verilecek olan emekliye bayram ikramiyesi, ramazan ayının gelmesi ile vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Emekliler ile emekli maaşı bağlanan gazi, şehit yakınları ve koruculara Ramazan Bayramı öncesi verilecek ikramiyenin ne zaman ödeneceğini merak ediyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi hangi tarihte ödenecek?

10.05.2019Gündem
Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek Tarih belli oldu mu

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Tarih belli oldu mu?

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren emekliye bayram ikramiyeleri, Ramazan'ın başlamasının ardından gündemin en çok merak edilenlerinden oldu. Emekliler ile emekli maaşı bağlanan gazi, şehit yakınları ve koruculara Ramazan Bayramı öncesi verilecek ikramiyenin tarihi araştırılıyor. Peki, emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

7.05.2019Gündem
3600 ek gösterge kimleri kapsayacak 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak

3600 ek gösterge kimleri kapsayacak? 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Pek çok branşta hizmet veren çok sayıda kamu görevlisinin, uzun bir süredir gündeminde olan 3600 ek göstergenin, TBMM'de kabul edilerek yürürlüğe girmesi halinde, memurlara pek çok kazanımı da beraberinde getirecek. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge kimleri kapsayacak?

7.05.2019Gündem
Burası Almanya: Fakirlik sınırı 2024 Euro, emekli maaşları 814 Euro

Burası Almanya: Fakirlik sınırı 2024 Euro, emekli maaşları 814 Euro

Almanya’da 45 yıl çalıştıktan sonra emekli olanların aldığı aylık ücret ortalama 814 Euro. Emekliler için fakirlik sınırı ise 2024 Euro olarak belirlendi.

3.05.2019Avrupa
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak İşte 3600 ek göstergede son durum

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? İşte 3600 ek göstergede son durum

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili bakanlıkların çalışmaları ile milyonlarca memurun iş haklarında iyileşmeyi kapsayan 3600 ek gösterge gündemdeki konulardan biri olmaya devam ediyor. Hazırlanan taslak ile TBMM'nin gündemine gelmesi beklenen 3600 ek göstergenin ne zaman çıkacağı memurlar tarafından sık sık araştırılıyor. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

2.05.2019Gündem
Emekli maaşı nasıl artar İşte formülü

Emekli maaşı nasıl artar? İşte formülü

Emekliliğine az bir süre kalanlar ne kadar maaş alacaklarını merak ediyorlar. İşte yüksek maaş almanın yöntemi...

1.05.2019Ekonomi
87 yaşındaki emekliye peynir çalmaktan üç ay hapis

87 yaşındaki emekliye peynir çalmaktan üç ay hapis

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde marketten peynir çalan 87 yaşındaki emekli Peter P., üç ay hapis cezası aldı. Hakim, hapis cezasını erteledi. Böylece yaşlı adam cezaevine girmekten kurtuldu.

26.04.2019Avrupa
Palandöken: Esnaf ve sanatkarımıza emeklilik yolu açılmalı

Palandöken: Esnaf ve sanatkarımıza emeklilik yolu açılmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekli olamayan esnafa kolaylık sağlanması gerektiğini söyledi.

16.04.2019Ekonomi
Birden fazla emekli maaşı alabilirsiniz İşte o yöntem

Birden fazla emekli maaşı alabilirsiniz! İşte o yöntem

Aldığı maaşla geçinemeyen bazı emeklilerin çift maaş alma hakkı bulunuyor. Bu kapsama kimler giriyor? Şartları neler? Kime ne kadar ödeme yapılabiliyor? İşte detayları...

28.03.2019Ekonomi
Vicdansızlığa sessiz kalma

Vicdansızlığa sessiz kalma

‘Yaşlı istismarı ve ihmali’ tüm dünyada ciddi olarak mücadele edilen alanlar arasına girdi. Türkiye 2019’u ‘Yaşlı Yılı’ ilan etti. Dikkat! Yaşlıdaki korku ve kaygı hali, ağlamaklı depresif görüntü, aşırı suskunluk, beslenme yetersizliği, açıklanamayan yaralar istismarın en önemli belirtileri. Uzmanlar uyarıyor: Yaşlıya şiddete sessiz kalmayın, saklamayın ve mutlaka ilgililere bildirin...

24.03.2019Gündem
3600 ek göstergede yeni gelişme oldu mu En son ek gösterge haberleri

3600 ek göstergede yeni gelişme oldu mu? En son ek gösterge haberleri

Farklı branşlardan pek çok memur 3600 ek gösterge hakkındaki en son gelişmelerden haberdar olmak istiyor. Konuya dair son açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, hemşirelerin 3600 ek gösterge meselesini çözeceklerini söyledi. İşte, 3600 ek göstergeye dair son gelişmeler...

17.03.2019Gündem
Yargıtaydan borçlu çiftçiye müjde

Yargıtay'dan borçlu çiftçiye müjde

Yargıtay 12. Hukuk Dairesi, borçlu çiftçinin tarla-bahçede kullandığı traktörünün haczedilemeyeceğine hükmetti. Yüksek mahkeme, herhangi bir araştırma yapmadan çiftçinin traktörünün haczine hükmeden mahkeme kararını bozdu.

16.03.2019Ekonomi
3600 ek göstergede son durum ne En son ek gösterge gelişmeleri

3600 ek göstergede son durum ne? En son ek gösterge gelişmeleri

Geçtiğimiz aylarda açıklanan 3600 ek gösterge için gözler resmi mercilere çevrildi. Bilkent Şehir Hastanesi açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge meselesinin söz verildiği gibi çözüleceğini ifade etti. İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen o açıklamalar...

14.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ölüm geliri de ödeniyor çeyiz parası da

Sigortalının vefatı halinde geri kalanlara sadece emekli aylığı bağlanmıyor. Vefat durumunda hak sahiplerine ölüm aylığı, ölüm geliri, cenaze ödeneği, evlenme ödeneği ve ölüm toptan ödemesi yapılıyor. Bu ödeneklerden birinden yararlanılabileceği gibi bazı durumlarda tamamı da alınabiliyor.

11.09.2019

Kırklareli’nde bir Göbeklitepe

DOSTLUK çınar gibidir, meyvası olmasa da gölgesi yeter. Bu sözü Prof. Dr. Mehmet Özdoğan için söyleyebiliriz. Kırklareli’ye yıllar öncesinden ‘gölgesini’ düşürmüş, onlarla dost olmuş, dünyanın en saygın antropoloğu olmuş. Arkeoloji dünyasında yankı uyandıran çalışmaları ile ‘Trakya’nın Avrupa uygarlığının çekirdeği olduğunu’ gösteriyor.

5.09.2019

Kuruşu kuruşuna Temmuz emekli maaş zamları

Açıklanan yeni enflasyon ile görevdeki memur ve emeklilerinin temmuz ayında alacakları zam oranı da belli oldu. Buna göre memur ve emeklileri maaşlarını yüzde 6.01 zamlı alacak. Zamla birlikte aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 3.723 lira, en düşük memur emekli maaşı da 2.521 lira olacak.

6.07.2019

En az %6.5 zam!

Toplusözleşmeye göre memur emeklileri, 2019’un temmuz-aralık döneminde yüzde 5 zam alacak. Yılın ilk yarısına ait enflasyon yüzde 4’ü aşarsa da aradaki fark maaşlara yansıtılacak. Buna göre memur emeklileri için yüzde 5 zam cepte ve en az yüzde 1.5’lik enflasyon farkı oluşacak ve toplam zam oranı en az yüzde 6.5 olacak.

19.06.2019

Çalışmadan emekli olmanın formülü

Çalışmayan ve hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar ya da çalışmaya ara verenler isteğe bağlı sigorta yaptırarak hem emekli olup maaş alabilirler hem de devletin sunduğu sağlık hizmetinden yararlanabilirler. En düşük aylık ödenecek sigorta primi ise 818.69 lira.

15.05.2019

Çift emekli maaşı mümkün

Yargıtay, önemli bir karara imza atarak anneden ve babadan ayrı ayrı yetim aylığı alınabilmesinin önünün açtı. Hem eşten hem de anne ve babadan ayrı ayrı maaş almak mümkün. Hatta kimi kişilere üç maaş birden bağlanabiliyor. Peki, kimler, hangi şartlarda çift emekli maaşı alabilir?

8.05.2019

Kıdeme Güney Kore modeli

Yapılacak reform ile kıdemde fonlu sisteme geçilecek, BES ile kıdem tazminatı entegre edilecek. İşçi sendikaları reforma karşı çıkıyor. Güney Kore, 14 yıl önce reform yaparak kıdem tazminatını BES ile entegre eden tek ülke oldu. Kore’nin kıdem tazminatı modeli, Türkiye ile benzerlik gösteriyor. Bugün Kore’de emeklilik fonlarının büyüklüğü 365 milyar dolara ulaştı.

6.05.2019

Binaların ortak alanları vergi avantajını etkiliyor mu?

Hürriyet okurlarından özellikle apartman ve sitelerin ortak alanları konusunda çokça soru alıyoruz... Emekli, engelli, ev hanımı ve işsizlerin tek konutları için, 200 metrekarenin hesabı yapılırken, ortak alanların dikkate alınıp alınmayacağı merak ediliyor...

3.05.2019

Memura 3600 ek gösterge zammı

Meclis’in çalışmaya başlaması ile birlikte 1.6 milyon memurun ek gösterge sorunu çözülecek. Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergesi 3600’e çıkarılacak. Yeni düzenlemenin mayıs ortasına yetişmesi bekleniyor. Böylece memurların maaşları, emekli ikramiyesi ve emekli maaşı artacak.

24.04.2019

Emeklilikte yüksek maaş almanın yolları

Uzun yıllar çalışmak, prim gün sayısının fazla olması emeklilikte yüksek maaş almak için yeterli değil. Bugün asgari ücret ve biraz üzeri maaş alanlar istedikleri kadar uzun çalışsınlar emekli maaşları düşer. Önemli olan prime esas kazancın yüksek gösterilmesi. Ayrıca emekli maaşını arttırmanın bazı yolları da var.

10.04.2019