GeriEkonomi E-Devlet üzerinden elektrik su ve doğalgaz başvurusu nasıl yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E-Devlet üzerinden elektrik su ve doğalgaz başvurusu nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden elektrik su ve doğalgaz başvurusu nasıl yapılır?
Abone Olgoogle-news

Elektrik, su ve doğalgaz abonelik başvurusu artık internet üzerinden yapılabilecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından koordine edilen ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulamaya dökülen projeyle birlikte artık vatandaşlar elektrik, su, doğalgaz başvuruları için kamu kurumlarına gitmek zorunda kalmayacak. İşte, E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek olan elektrik su ve doğalgaz başvurusu hakkında bazı bilgiler

İnternet üzerinden elektrik su ve doğalgaz başvurusu için belirtilen süreç 18 Şubat Pazartesi günü başladı. Entegrasyon işlemlerinin yıl sonuna kadar devam edeceği abonelik işlemleri, tek şifre ile gerçekleştirilebilecek. 

ELEKTRİK, SU, DOĞALGAZ BAŞVURUSU E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin koordinasyonunda, Ticaret Bakanlığı ile yapılan proje ile vatandaşlar bugünden itibaren abonelikler için şubelere gitmek durumunda kalmayacak.

Yeni sistem ile vatandaşlar aboneliklerini de e-devlet üzerinden sonlandırabilecek. E-devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlar ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek. Proje ile “obez devletten” kurtulmak ve bürokrasinin sıfıra inmesi amaçlanıyor. 2019 sonuna kadar e-Devlet entegrasyon çalışmalarının Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin koordinasyonunda tüm bakanlık ve kurumlarda tamamlanması da planlanıyor. Dijital Dönüşüm Ofisi de uygulamanın yarın başlayacağını internet sitesinden duyurarak, “Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve Ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle vatandaşımız artık elektrik, doğalgaz, su ve Türk Telekom aboneliklerini e-devlet üzerinden yapabilecekler” açıklamasını yaptı.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle