Deniz Çoban, gözyaşları içinde hakemliği bıraktı

Deniz Çoban, gözyaşları içinde hakemliği bıraktı

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçında yaptığı hatalar nedeniyle, karşılaşma sonrası canlı yayına çıkarak özür dileyen hakem Deniz Çoban, Konya'da basın toplantısı düzenledi. Hakemliği bıraktığını ilan ederken gözyaşlarına boğulan Çoban'ın açıklamaları şöyle:

Haberin Devamı


- Ben de biliyorum kurumların belli kuralları var. UEFA'nın FIFA'nın kuralları var. Bunların dışına çıktığımın farkındaydım zaten. Kimse etkili olmadı bunda. Bir hata yapmışsanız da sonucuna katlanmak zorundasınız.

"BENİM İÇİN HAKEMLİK BİTTİ DEDİM"
- Ben vicdanımın sesiyle hareket ettim. Ama biliyorum ki Türkiye'de vicdanının sesiyle hareket eden insanlar maalesef sıkıntısını önlerindeki süreçte çekiyorlar. Ben onu o anda hissettim ve bildim zaten. Hakemlikte daha ilerisinin olmadığı, yapmamın yani bir şey düşünmedim o dakikadan sonra. Ben dedim bu konuşmayı yaptım, bundan sonrası olmaz, benim için hakemlik bitti dedim, odur.

- Daha yeni bir kararın arifesindeyim. Hayat çok değişik, çok şeylere gebe. Daha biraz önce söyledim. Ben o maça çıkarken, hakemlikteki bir ayın, bir yıl sonranın planını yaparak çıkmıştım ama bir anda anlamsız olduğunu gördüm.

Deniz Çoban, gözyaşları içinde hakemliği bıraktı

"HAKEMLİĞİ BIRAKTIM AMA CAMİAMA SIRT ÇEVİRMEDİM"
- Ailem ve çocuklarımla kafa dinlemek istiyorum. Bu camia eğer adım Deniz Çoban ise, bana saygı gösteriliyorsa bu camia sayesinde kazandım. Bu camiada hiçbir zaman kendimi yabancı hissetmedim. Şu anda da hakemliği bırakırken, camiama sırt dönmüş değilim. Ama yarın ne doğurur, bugünden onunla ilgili yorum yapmam doğru olmaz. Kafamı toplamaya çalışıyorum, bilemiyorum yani yarının ne getireceğini...

Haberin Devamı

Deniz Çoban, gözyaşları içinde hakemliği bıraktı

- Ben sadece şunu söyleyebilirim. Camianın içinden yeni çıktım, artısını eksisini tam net ifade edemem. Şunu çok net biliyorum, hakem camiasının içinde bulunan her bir fert hata yapmamak için, bu eleştirilere maruz kalmamak için
işlerini en güzel şekilde yapmak için büyük fedakarlık sergiliyorlar. Ailelerinden, eşlerinden, çocuklarından, işlerinden, özel hayatlarından ayırdıkları her dakikayı bu işe ayırıyorlar.

- Haftada 10-15 tane maç seyrediyorlar, seminerlere katılıyorlar, uçaklardan inmiyorlar. Tek çabaları var başarılı olmak. Her bir kardeşim, arkadaşım çok değerli insanlar. Kişilikli, dürüst, namuslu işini seven en iyisini yapmaya çalışan insanlar.

Deniz Çoban, gözyaşları içinde hakemliği bıraktı

"HATA YAPMAMASI İÇİN ROBOT OLMASI LAZIM"
- Herkesin söylediği klasik şeyi tekrar etmiş olacağım ama kim kendi işinde hata yapmıyor mu? Cerrah hata yapmıyor mu? İnsan hayatına mal oluyor. Şoför hata yapmıyor mu? İnsan hayatına mal oluyor. Hakem arkadaşım da hata yapacak. Yapamaması mümkün değil ki. Yapmaması için robot olması lazım. Bir şeylerin değişmesi lazım, ne olur da değişir bilmiyoruz. Bir hakem bir hata yaptıysa emin o futbolcudan, o takımdan, seyirciden daha beter kahroluyor. Nasıl yaptım diye kendini yiyor. Hiç kimse bilerek hata yapmıyor.

HAKEM DENİZ ÇOBAN MAÇTAN SONRA BÖYLE ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Haberin Devamı

Haberle ilgili daha fazlası: