Çebi'den Trabzon Belediye Başkanı'na ziyaret

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda, grekoromende 74 kiloda altın madalya kazanan Selçuk Çebi, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu ziyaret etti.

Kente gelişinin ardından Trabzon Belediyesinin üstü açık otobüsüyle şehir turu atarak şampiyonluğunu vatandaşlarla paylaşan Selçuk Çebi için, Trabzon Belediyesi önünde tören yapıldı. Törene, AK Parti Trabzon milletvekilleri Asım Aykan ve Kemalettin Göktaş, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, sporcunun antrenörü Mustafa Şahin, ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Selçuk Çebi'nin iki kez üstü üste dünya şampiyonu olmasından dolayı gurur duyduklarını belirterek, şunları söyledi:
“Selçuk, ikinci defa dünya şampiyonu olarak bizleri sevince boğdu. Bütün Trabzon ve Türkiye onun başarılarını alkışlıyor. O kadar mütevazi ve o kadar beyefendi ki ben maçını büyük bir heyecanla seyrettim. Maçın sonunda yapılan törende bronz madalya ve gümüş madalya kazanan sporcuların elini havaya kaldırarak spordaki büyük centilmenliğini bütün dünyaya gösterdi. Onunla gurur duyuyor ve iftihar ediyoruz. Allah yardımcısı olsun, nazardan saklasın. Belediye olarak spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz.”

Dünya şampiyonu Selçuk Çebi ise ikinci kez şampiyon olarak Türkiye'ye ve Trabzon'a bayram sevinci yaşatmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Bundan sonra hedefim, 2011'de İstanbul'da yapılacak şampiyonada üçüncü kez Dünya Şampiyonu olmak ve olimpiyat vizesi almak. Ondan sonra da sırada 2012 Londra Olimpiyatları var. 2011'de İstanbul'da ev sahibi olduğumuz şampiyona için çok çalışmamız gerekiyor” diye konuştu.
Haberle ilgili daha fazlası: