GeriDiğer Bisiklette tarihi yarış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bisiklette tarihi yarış

Bisiklette tarihi yarış
refid:27572840 ilişkili resim dosyası

Salcano Alanya ve Sakarya Türk Telekom kulüplerinin önderliğindeki Bayan Bisiklet Milli Takımı, Belçika'da düzenlenen Cyclocross yarışında ter döküyor. Ay yıldızlı ekibimizdeki Ayşe Çakır, Mesude Şenol, Büşra Önder ve Beyza Kahveci, Cyclocross yarışına katılan ilk Türk bisikletçiler olarak tarihe geçti.

Tohm Olimpiyat kampındaki Bayan Bisiklet Milli Takımımız, Belçika’da düzenlenen Cyclocross yarışlarına katılan ilk Türk bisikletçiler Oldu. Salcano Alanya ve Sakarya Türk Telekom kulüplerinin önderliğinde ve Bisiklet Federasyonu desteğiyle yarışan Türk sporcular, Cyclocross branşında pedal çeviriyor.

Bisiklette tarihi yarış

Ayşe Çakır, Mesude Şenol, Büşra Önder ve Beyza Kahveci'den oluşan milli takım, 40 dakika süren 'Elit Bayan' kategorisinde yarışıyor.

Cyclocross branşı; yol bisikleti formunda, fren yapısı ve kadrosu biraz değişik (disk fren ya da v break) olarak iki çeşitten oluşur.

Millilerimiz Belçika'daki yarışlarda Salcano'nun bu disipline özel olarak ürettiği bisikletleri kullanıyor. Yarış parkuru; dar yollar, yer yer kum havuzu ve çamurların bulunduğu, tercihen kışın düzenlenen teknik parkurlardan oluşuyor. Özellikle Belçika ve Hollanda’da popüler olan bu branşın yarışlarının önümüzdeki dönemde Türkiye’de de düzenlenmesi bekleniyor.

Bisiklette tarihi yarış

Bu branşa yönelik herhangi bir antrenman yapamayan millilerimizin Belçika’da yarış koşmalarının amacı; ilk adımı atıp disiplini öğrenmek. Performans beklentisi olmayan sporcularımızın antrenörlüğünü Hasan Bayraktar ve Mustafa Şirin yapıyor.

Bisiklette tarihi yarış

Zor ama keyifli olan bu branşta, koşmak da sürmek kadar normal. Aslında amaç iki disiplini birleştirmek. Parkurun bazı noktalarında sporcular bisikletleri omuzlarına alıp koşarak ilerliyor.

Bisiklette tarihi yarış

False