Başkent Voleybol Salonu açıldı

Başkent Voleybol Salonu açıldı

TVF tarafından yapılan Başkent Voleybol Salonu, yoğun protokol ve seyirci katılımının olduğu açılış töreniyle hizmete girdi.

Voleybolda efsanelerin buluşması

Temeli geçen yıl 8 Nisan'da atılan ve 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan salonun açılış törenine, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Uluslararası Spor Organizasyonları Başkoordinatörü ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Andre Meyer, CEV Asbaşkanı Jan Hronek, Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) Asbaşkanı ve Sırbistan Voleybol Federasyonu Başkanı Aleksandar Boricic, Avusturya Voleybol Federasyonu Başkanı Antonin Lebl ve TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ın yanı sıra TVF Yönetim Kurulu Üyeleri, kulüp yöneticileri ve sporcular ile aileleri katıldı.

Devlet Bakanı Özak, burada yaptığı konuşmada, federasyonları özerkliğine kavuşturup Türk sporuna demokrasiyi getirdiklerini söyledi. Özak, şöyle konuştu:
“Bu tesis özerkliğin en güzel ürünlerinden biridir. Türk sporuna desteklerimiz sürecek. Türkiye büyük organizasyonlara imza atıyor ve atmaya devam edecek. Biz de ülkeye kazandırdığımız ve kazandırmaya devam edeceğimiz tesislerle bu organizasyonlara hazırız. Bu salonda sevgi, hoşgörü ve hizmet aşkı var. Emeği geçen herkese bu başarı öyküsü için teşekkürlerimi sunuyorum.”

AKGÜL: “TVF, ÖZERKLİĞİ EN İYİ YÜRÜTEN FEDERASYONLARDAN BİRİ”

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de geçen yıl temel atma töreninde bulunduğu bu tesisin 10 ay gibi kısa bir süre sonra yapılan açılış töreninde bulunmaktan onur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

Bu tesisin, özerkliğin en güzel örneklerinden biri olduğunu ifade eden Akgül, “Bu tesise 20 milyon liranın üzerinde yatırım yapan TVF, özerkliği en iyi yürüten federasyonlar arasında yer alıyor. Burası Türk sporunun, her kesimden sporcu ve antrenörün Dünya standartlarında imkanlardan hak ettiklerini almalarını sağladı. GSGM olarak federasyonlarla el birliğiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Uluslararası Spor Organizasyonları Başkoordinatörü ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay da TVF Başkanı Karabıyık'ı alkışlamak gerektiğini ve kendisiyle gurur duyduklarını dile getirdi. Türkiye'de son 7 yıldır spor alanında güzel şeyler yaşandığını kaydeden Atalay, “Bunun en güzel örneği de Filenin Sultanları'dır. Dünya ve Avrupa şampiyonaları, Grand Prix'ler, her yerde Filenin Sultanları var. İnanıyorum ki daha da büyük başarılar elde edecekler.

Bu güçlü kadro olduğu sürece Türkiye baştan başa bir voleybol ülkesi olacaktır” diye konuştu.

MEYER: “BU SON BAŞARINIZ OLMAYACAKTIR”

CEV Başkanı Andre Meyer ise bu tesisin Türkiye ve Avrupa Voleybolu için bir kilometre taşı olacağını ifade ederek, “Türk hükümetini, Türk sporuna verdiği destekten dolayı kutluyorum. Sayın Erol Ünal Karabıyık'a da böyle bir başarı için minnettarız. Eminim bu sizin son başarınız olmayacaktır” dedi.

TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık da konuşmalardan önce sahada başarı sözü veren gençleri dinlerken çok duygulandığını söyledi. 10 ay önce burada buluşmak için sözleştiklerini ve bugün sözlerini tuttuklarını dile getiren Karabıyık, şöyle konuştu:
“O gün temel atmaya gelmiştik, bugün açılış yapıyoruz. Bu salonun bir benzerinin temelini Mart ayında İstanbul'da atacağız ve yine 10 ay sonra açılışını yapacağız. Başkenti, uluslararası standartlardaki ilk ve tek voleybol salonuna kavuşturmanın gururu içindeyiz. Bu günü bizimle paylaşan, emeği geçen ve bize destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Devlet Bakanı Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Akgül, Eski Devlet Bakanı Başesgioğlu, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Atalay, CEV Başkanı Meyer, TVF Başkanı Karabıyık ve TVF Spor Lisesi Voleybol Takımı oyuncularından Damla Halıcıoğlu, hep birlikte kurdele keserek resmi açılışı yaptılar.

Kurdele kesildikten sonra Shaman Dans Grubu, “Renklerin buluşması” isimli bir gösteri sundu.

Törende ayrıca All Star 2010 maçları ile voleybolun efsane isimlerinin forma giyeceği gösteri maçı yapılacak. Tören, Demet Akalın konseriyle son bulacak.
Haberle ilgili daha fazlası: