Baba keseyi açtı

Baba keseyi açtı

Beşiktaş, Robinho’nun transferini bitirme yolunda da dev bir adım attı. Devreye 'baba' girdi.

Haberin Devamı

Brezilyalı futbolcunun transferi için maddi kaynak arayışını sürdüren siyah beyazlı kulübün başkanı, 15 milyon Euro’yu, kendisinin de ortak olduğu M-Oil’den, 7 milyon Euro’yu ise babası Erdoğan Demirören’den alacak.

BEŞİKTAŞ, transferde durmak bilmiyor... Quaresma ve Guti’yi alarak dünya çapında ses getiren siyah beyazlı kulüp, Manchester City’nin yıldızı Robinho’nun transferini bitirme yolunda da dev bir adım attı.

Brezilyalı forvetin transferi için uzun süredir maddi kaynak arayışı içinde olan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, 22 milyon Euro’yu buldu. Demirören, bu paranın 15 milyon Euro’sunu, kendisinin de ortak olduğu M-Oil adlı şirketten, geri kalan 7 milyon Euro’yu ise babası Erdoğan Demirören’den temin edecek. Baba Demirören’in 7 milyon Euro’yu vermeye hazır olduğu, M-Oil’den gelecek para için de şirketin yabancı ortağından onay beklendiği öğrenildi. Bu onayın da önümüzdeki hafta içinde çıkacağı ifade edildi.

Transfer şansı çok yüksek

Beşiktaş’ın transfer çalışmalarını yürüten başkan Yıldırım Demirören ve asbaşkan Serdal Adalı, 22 milyon Euro’yu bonservis ücreti olarak Manchester City’ye önerecek. Bu kadar yüksek parayı veren başka kulüp olmadığı için de Robinho’nun Beşiktaş’a gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Siyah beyazlı yöneticiler Manchester City’yi ikna ettikleri taktirde Robinho’nun menajerleri ile masaya oturacaklar. Bonservis için 22 milyon Euro’yu gözden çıkaran Demirören-Adalı ikilisinin, Brezilyalı futbolcuya da yıllık 4 milyon Euro teklif edeceği belirtildi.

Politikamız değişti

Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı, bu sezon transferde yepyeni bir rota izlediklerini vurgulayarak, “Yeni sezonla birlikte hem transfer politikamız hem de hedeflerimiz değişti. Beşiktaş artık her açıdan çıtayı yükseltti. Bundan böyle adı sanı duyulmamış futbolcuların Beşiktaş’a gelmesi çok zor. Guti ve Quaresma transferleri bize büyük prestij kazandırdı. Dünyaca ünlü pekçok futbolcunun menajerlerinden teklifler alıyoruz. Bu da bizi çok gururlandırıyor” dedi.
Serdal Adalı, gönderilmeleri gündemde olan Filip Holosko, Matias Delgado, Michael Fink, Uğur İnceman için çok sayıda kulüpten teklif aldıklarını ve bu konudaki görüşmelerinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

Haberle ilgili daha fazlası: