GeriSpor Artık yorgunluk bahanemiz olamaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Artık yorgunluk bahanemiz olamaz

Artık yorgunluk bahanemiz olamaz
refid:19263769 ilişkili resim dosyası

Vakıfbank Türk Telekom Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Gözde Sonsırma, 2012 CEV Şampiyonlar Ligi'nde ve Türkiye liginde işlerinin daha zor olduğunu, ancak takım olarak zoru sevdiklerini ifade etti.

Şampiyonlar Ligi ve Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi'ndeki mücadeleyi değerlendiren Gözde, Şampiyonlar Ligi'nde son şampiyon olarak yer alacak olmalarının, rakiplerinin kendilerine karşı daha fazla önle alması anlamına geldiğini kaydetti.

Zoru seven bir ekip olduklarının altını çizen kaptan Gözde, geçen sezon ortaya koydukları performansın bunu gösterdiğini kaydederek şöyle konuştu:
“İşimiz bu sene daha zor. Çünkü Avrupa'daki takımlar artık bizi biliyor. Ne kadar kuvvetli oyuncularımızın olduğunu biliyorlar. Bizde bunun yüküyle, bunun sorumluluğuyla maçlara çıkacağız. Tabii ki bizim de kendimize göre önlemlerimiz var. Diğer takımların da kendine göre önlemleri olacaktır. Bizim daha çok çalışmamız gerekiyor. Başarımızı tekrarlamak istiyoruz. Hem Türkiye'de hem Avrupa'da diğer takımların da bu sene bize daha çok önlem alacağını düşünüyorum. İşimiz daha zor. Ama biz zoru çok sevdiğimizi herhalde geçen sene gösterdik. Bu sene de inşallah bunu devam ettireceğiz.”

“Dörtlü Final'de iki Türk takımı olma şansı çok yüksek”

Gözde, Türkiye'nin 3 takımla mücadele vereceği 2012 CEV Şampiyonlar Ligi organizasyonunda iki Türk ekibinin Dörtlü Final'de yer alma şansının çok yüksek olduğunu ifade etti.
Türk voleybolunda çıtanın yükseldiğini, Türkiye'in bu sezon da şampiyonlar liginde iddialı olduğunu aktaran Gözde, “İki Türk takımının Dörtlü Final'de yer alma ihtimali çok yüksek bence. Geçen sezon bizim şampiyonlar ligi şampiyonluğumuz, ardından milli takımın Avrupa 3.'lüğü... Hepsi birbirine bağlantılı. Türk oyuncular da artık çok iyi. Çok kaliteli Türk oyunculara sahibiz. Yabancı iyi oyuncularının da bize katılması daha da kaliteyi perçinliyor. Bütün bunlar da Türk voleybolu için bir artı” diye konuştu.

-“Artık yorgunluk bahanemiz olamaz”

Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi'nin ilk 4 haftalık bölümünde aldıkları 2'şer galibiyet ve yenilgi hatırlatılarak takımın durumuyla ilgili yöneltilen soru üzerine, yoğun tempodan dolayı yorgunluklarının arkasına sığınılacak bir bahane olamayacağını belirterek şunları kaydetti:
“Vücut olarak yorgunduk. Ben mayıs ayında ameliyat oldum hala onun ağrılarını atlatabilmiş değilim. Arkadaşlarım mayıs ayından beri kamplardalar. Bu yorgunluk bizim için çok normal. En çok bizim takımımızda milli takım oyuncusu var. Bu da tabi ki bizi etkiledi ama artık bunun arkasına sığınacak bir bahanemiz kalmadı. Çünkü herkes dinlendi. Bütün takımlar için de aynı şey geçerli. Konya maçıyla lige başlayacağız. Bakıldığında bizim ayarımızda olmayan takımlarla başlamamız bizim için daha iyi olacak. Hazırlık gibi olacak.”

Başarının tekrar edilmediği müddetçe tesadüf olarak nitelendirilebileceği kanısının, kendilerine bu sezon da başarılı olmak anlamında baskı yapıp yapmadığı sorusuna Gözde, “Ben bizim için böyle konuşulacağını hiç düşünmüyorum. Muhakkak diyen olur ama bizim başarımızın tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Geçen sezon bunu çok iyi kanıtladık” ifadesini kullandı.
False