Adana Demirspor'a taze kan

Adana Demirspora taze kan

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, futbolcuları Nuretin Kayaoğlu ile Kamil Ahmet Çörekçi'yi PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor'a kiralık verdi.

Haberin Devamı

Alınan bilgiye göre, 21 yaşındaki gurbetçi oyuncular Kayaoğlu ve Çörekçi'nin 2013-2014 sezon sonuna kadar Adana temsilcisinde oynaması konusunda iki kulüp yetkilileri anlaştı. Kayserispor'da iki sezondur forma giyen Kayaoğlu ve Çörekçi defansta görev alıyor. Geçen sezon Kayserispor formasıyla Kayaoğlu 4, Çörekçi ise 7 maça çıktı.

Adana Demirspor, Brezilyalı Junior ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Adana Demirspor, geçen sezon kiraladığı Brezilyalı futbolcu Jose Carlos Nagueira Junior ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Bulgaristan'ın Levski Soya takımından kiralık geldiği Adana Demirspor'da geçen sezon forma giyen Junior, İkinci Başkan Mehmet Gökoğlu ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı törende 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

Gökoğlu, Junior ile anlaştıkları için mutlu olduklarını belirterek, takımdaki iki yabancı futbolcuları ile yollarını ayıracaklarını söyledi. Bu sezon takıma yarar sağlayacağına inandıkları futbolcuları transfer ettiklerini ifade eden Gökoğlu, şöyle konuştu:

"Transfer ettiğimiz futbolcuların ne kadar iyi olduğunu maçlarda göreceğiz. Çok harcama yaptığımız iddiaları doğru değil. Takımımızın bütçesi transerler dahil 9 milyon lira. Bazı futbolcuların oynamayacağını düşünürsek bu rakam daha da düşer. Kalıcı gelir konusunda düşüncelerimiz var. Yönetim kurulu olarak bu konunun da ele alınacağı genel değerlendirme yapacağız. Takımla ilgili harcamalar konusunda şeffaf olacağız." Junior da Adana Demirpor'da kalacağına sevindiğini belirterek, başka takımlardan gelen takliflere olumlu bakmadığını, maddiyatı ikinci plana iterek mavi-lacivertli ekibi tercih ettiğini söyledi. Adana Demirspor'da kalacağına eşinin de sevindiğini ifade eden Junior, kulüp başkanı ve yöneticilere kendisine güvendiği için teşekkür etti.

Haberle ilgili daha fazlası: