GeriFutbol 16 takımda 38 yabancı
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

16 takımda 38 yabancı

16 takımda 38 yabancı
refid:15743353 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Bank Asya 1. Lig'de 2010-2011 sezonunda mücadele eden 17 takımın 16'sında 38 yabancı futbolcu forma giyiyor.

Ligde, yabancı futbolcu transferinin yeniden düzenlemesiyle ligdeki ekipler 1 Ocak 1987 ve daha sonra doğmuş olmaları koşuluyla 3 yabancı uyruklu futbolcunun yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan vatandaşı olan en fazla 2 futbolcuyla sözleşme imzalayabilme hakkını elde etmişti.

Tescili TFF tarafından iptal edilen Ankaraspor'un yer almadığı ligdeki 17 takımdan sadece Gaziantep Büyükşehir Belediyespor yabancı oyuncu transfer etmezken, Mersin İdmanyurdu'nun kadrosunda Brezilya asıllı Azerbaycan vatandaşı yabancı oyuncunun yanı sıra Sierra Leone, Kamerun ve Romanya'dan birer futbolcu bulunuyor.

Brezilya'dan 9 futbolcunun yer aldığı Bank Asya 1. Lig'de Kamerun, Nijerya, Fransa ve Gana'dan 4'er, Makedonya'dan 2, Uganda, Mısır, Trinidad ve Tobago, Benin, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Romanya, Togo, Kazakistan ile Sierra Leone'den birer futbolcu forma giyiyor.

Bu sezon ligdeki yabancı futbolcular ve takımları şöyle:

Adanaspor: Serges Flavier Mbilla Etame (Kamerun), Marc Kibong Mbamba (Kamerun)
Akhisar Beldiyespor: Diego Da Costa Lima (Brezilya), Maxwell Ovie Ofuyah (Nijerya), Tarek Amer Eldesoky Moustafa Arafa (Mısır)
Altay: Georra Thernand Cesly Bakouboula (Fransa), Hassan Mawanda Wasswa (Uganda), Parfait Mandanda (Fransa)
Boluspor: Fabiano Monteiro De Oliveira (Brezilya), Landry Matondo (Fransa), Cyril Guedje (Togo)
Çaykur Rizespor: Clement Aboagye (Gana)
Denizlispor: Darryl Bevon Roberts (Trinidad Tobago), Douglas Daniel Braga (Brezilya), Koffi (Benin)
Diyarbakırspor: Gilman Lika (Arnavutluk), Ali Aliyev (Kazakistan)
Giresunspor: Cleyton Coelho Dos Santos (Brezilya), Isael Da Silva Barbosa (Brezilya), Luiz Gustavo Bergamin (Brezilya)
Güngören Belediyespor: Babacar Diallo (Fransa), Josip Komarac (Avusturya)
Kartalspor: Debola Daniel Ogunseye (Nijerya), Vitaly Kovalyov (Azerbaycan)
Karşıyaka: Ronieli Gomes Dos Santos (Breziya), Tiago (Brezilya)
Kayseri Erciyesspor: Severin Brice Bikoko (Kamerun)
Mersin İdmanyurdu: Ernani Pereira (Brezilya), Alhassan Bangura (Sierra Leone), Joseph Boum (Kamerun), Vlad Alin Bujor (Romanya)
Orduspor: Jerry Akaminko (Gana), Jovan Kostovski (Makedonya), Muarem Muarem (Makedonya)
Samsunspor: Akeem Oriyomi Agbetu (Nijerya), Jonathan Quartey (Gana), Simon Terwase Zenke (Nijerya)
TKİ Tavşanlı Linyitspor: İbrahim Sulemana (Gana)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle