10 numara Kartal

10 numara Kartal

Fransız Elan Chalon’u Kaya ve Shumpert’le sürklase eden siyah beyazlılar, 10’da 10 yaptı, 54 takım arasında namağlup üst tura yükselen tek takım oldu.

ULEB Cup’ın kralı Beşiktaş Cola Turka, tarih yazdı... Akatlar’da Fransız Elan Chalon’u konuk eden siyah beyazlılar, büyük üstünlük sağladığı rakibini sürklase etti, B Grubu’nda 10’da 10 yaparak kupa tarihinde gruplarda yenilgi almadan bir üst tura yükselen tek takım uvanını ele geçirdi: 78-55. Avrupa’da söz sahibi olmuş İspanya, Sırbistan, İtalya, Yunanistan gibi ülkelerin temsilcilerinin favori gösterildiği ULEB’te yer alan 54 takım arasında bileği bükülmeyen tek ekip olan Kara Kartallar, B Grubu’ndaki son sınavına da iyi başladı.

Kaya yıldızlaştı

Shumpert,
Kaya ve Dalmau ile sayılar üreterek rakibine 8. dakikada 22-7 üstünlük sağlayan Beşiktaş, devreyi de 38-28 önde tamamladı. İkinci yarıda farkın verdiği rahatlıkla mücadeleyi istediği gibi yönlendiren Kartal, 78-55’lik galibiyetle kupa tarihine adını altın harflerle yazdırdı. 19 sayı, 7 ribaund 2 asistle yıldızlaşan Kaya Peker de zaferin mimarı olurken, ona, 16 sayı, 3 asist ve 3 top çalmayla Shumpert eşlik etti. Öte yandan FMP Zeleznik’i 77-64 yenen Ventspils, Beşiktaş Cola Turka ve Köln 99’ers’la birlikte son 32 takım arasına kaldı.

Hedef şampiyonluk

KARŞILAŞMA
sonrası Beşiktaşlı oyuncular büyük sevinç yaşarken koç Ergin Ataman, "Hedefimiz ULEB Kupası şampiyonluğu" dedi ve şöyle devam etti: "ULEB’in başladığı tarihten itibaren son 5 yıldır ilk kez bir takım gruplardan namağlup çıkıyor. Bu da bizim gücümüzü gösteriyor. Beşiktaş, ULEB Kupası tarihine bir rekorla geçti, bunu kupayla süslemek lazım."

á SALON: BJK Cola Turka Arena

á HAKEMLER: Fabio Facchini (***) (İtalya), Guerrino Cerebuch (***) (İtalya), Rafael Ganiyev (***) (Rusya)

BEŞİKTAŞ COLA TURKA: Dalmau (***) 15, Sinan (***) 6, Shumpert (***) 16, Nicevic (***) 9, Kaya (***) 19, Apodaca (***) 6, Mehmet (**) 5, Cevher (*) 2, Erkan (*), Onur (*)

ELAN CHALON: Mitchell (***) 13, Braud (**) 8, Barrett (*) 5, Badiane (***) 11, Ford (*) 1, Corosine (*) 2, Roberts (***) 10, Guice (**) 5, Bracey (*)

á 1.PERİYOT: 22-9, á DEVRE: 38-28, á 3.PERİYOT: 56-39
Haberle ilgili daha fazlası: