Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldız fabrikası

Spor, eğitim ve sanatın bütünleştiği bir kulüp UPS... 5000 metrekare alan üzerine kurulu 3500 metrekare kullanım alanı bulunan UPS Spor ve Kültür Kulübü’nün 270 seyirci kapasiteli tribüne sahip salonunda lig düzeyinde basketbol ve voleybol maçları oynanıyor.

Celal Demirbilek
SON GÜNCELLEME
UPS Spor ve Kültür Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı, UPS Türkiye Genel Müdürü Haluk Ündeğer, bu tesislerden yetişen gençlerle gurur duyduklarını söylüyor. Ündeğer, "1999 yılında Zeytinburnu İlçesi’nde Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu’nu ve UPS Spor ve Kültür Kompleksi’ni yaptırarak devlete bağışladık. Yine Zeytinburnu İlçesi’nde lise projemizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sezon bünyesinde bir eğitim havuzu, resim, müzik atölyesi, fen ve bilgisayar laboratuarları, beden eğitimi salonu, oyun salonu ve benzeri pek çok donanıma sahip 400 kayıtlı öğrencinin şu anda sadece lise 1. sınıflarında eğitim gördüğü okulu da devletimize bağışlayarak gençlerimize hediye ettik" dedi.

Halen Türkiye Voleybol 2. Ligi’nde mücadele veren UPS bu branşta yetiştirdiği genç yıldızları Türk sporuna kazandırıyor. UPS Kulübü’nün genel direktörü Semra Demirer’in voleybol takımından örnek verdiği üç yıldız voleybolcunun bu spora başlama öyküleri ise hayli ilginç.

Doktora gitti voleybolcu oldu

Ona, "Bulancak’ta doğan yıldız" diyorlar. 14 yaşındaki Fatma Küçük’ün annesi kızının boyunun çok uzaması nedeni ile doktora götürmüş. "Boyu böyle uzamaya devam ederse evlenecek adam bulamayacak" korkusunu yaşayan anneye, doktor korkulacak bir şey olmadığını ve bir an önce spora başlaması gerektiğini söylemiş. Bulancak Lisesi’nde ilk kez voleybol topu ile tanışan Fatma, kısa sürede atılım gösterince Beden Eğitimi Öğretmeni aracılığıyla Semra Demirer’e teslim edilmiş. 15 yaşındaki Fatma, bugün takımının yıldızı. Fatma’nın boyu iki yıl önce 1.89 iken şuan 1.96’ya ulaşmış ve her santimle de yıldızı daha da yükseliyor. Spora atletizmde gülle ile başlayan Ebru Mandacı, UPS’te voleybolla tanışmış ve geçtiğimiz günlerde Eczacıbaşı Kulübü’ne transfer oldu.
/images/100/0x0/55ea6d65f018fbb8f87f3633
Sporun gücü

Elif Karaca’nın hayatı ise yaz spor okulu ile değişmiş. "Yaz spor okuluna gelmeden önce giyiniş tarzım, fiziksel yapım, yürüyüşüm, ayakkabı bağcıklarımın birbirinden farklı olması, pantolonlarımın paçalarına taktığım iğneler çevredeki insanların gözüne batıyordu. Amacım okulla kötü arkadaş çevresinden uzaklaşmaktı" diyen Elif’e geleceğin voleybol yıldızı gözü ile bakılıyor.

UPS Kulübü’nde sporculara antrenörler Mahir Şaylan, Ömer Baydar, Gökhan Egeli (Voleybol), Hurşit Baytok, Seyit Ahmet Sözen, Ümit Nebil (Basketbol), Nurullah Ünsalver (Masa Tenisi), Melih Sabırlı’nın (Menajer) yanı sıra Dans Öğretmenleri Mehtap Fidan ve Gökhan Ayatar, Tiyatro Sanat Yönetmeni Dersu Yavuz Altun eğitim veriyorlar.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler