Spor Yattara 10 milyon $
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yattara 10 milyon $

Alex ve Anelka'nın, Yattara'dan fazlası olmadığını savunan Atay Aktuğ, ‘Onu satarsak fiyatı 10 milyon dolardan aşağı olmaz" dedi. Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, Gineli futbolcuları İbrahima Yattara’yı satmayı düşünmediklerini, ancak satılması halinde fiyatının 10 milyon dolardan aşağı olmayacağını söyledi.

Aktuğ, Yattara’nın müthiş özellikli bir oyuncu olduğunu da ifade ederken, ‘F.Bahçe’den Alex veya Anelka’nın Yattara’dan fazlalığı var mı? Ya da dünya yıldızlarının hangisi çok daha özellikli?’ yorumunda bulundu.

Atay Aktuğ, ‘Yattara’yı bugün 5 milyon dolara isteseler vermem. O, yetenekleriyle birlikte 10 milyon dolardan aşağıya satılacak bir oyuncu değil’ diye konuştu.

Aktuğ, Gineli futbolcunun çok büyük bir gelişim gösterdiğini de ifade ederken, ‘Trabzonspor’a geldiğinde, bu kadar iyi değildi. Şimdi alan kapatmayı öğrendi. Zaman zaman geriye geliyor, adam takip ediyor. Çok önemli gelişme gösterdi. Artık özel hayatına da dikkat ediyor. En önemli eksikliği ise kafa topuna çıkmaması ve darbeden korkması. Zaten bu eksikler de olmasa, Yattara 50 milyon Euro'ya alınamaz’ diye konuştu.

Aktuğ, Yattara’nın oynatılma biçimiyle ilgili olarak konuşurken de, ‘Bu oyuncuya ‘Çok geriye gel, adam takip et, ikili mücadelelere gir, Hasan gibi savaş’ dersen kaybedersin’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle