Spor Yapılamayanı başardınız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yapılamayanı başardınız

YEREL HABERLER YAPILAMAYANI BAŞARDINIZ

Meridyen Kupası için İstanbul'da bulunan UEFA Başkanı Johansson, dün yemekte bir araya geldiği Birinci Süper Lig kulüplerinin başkanlarına, "Sizi takdirle izliyorum. Yapılamayanları yapıyorsunuz" dedi.

UEFA ile CAF’ın ortaklaşa düzenlediği Meridyen Kupası için İstanbul'a gelen UEFA Başkanı Lennart Johansson, dün UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı ve bazı Birinci Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla bir araya geldi. Harbiye'deki Borsa Restaurant'ta gerçekleştirilen yemeğe, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav ve G.Antepspor Başkanı Celal Doğan'ın yanı sıra İstanbul Valisi Muammer Güler de katıldı.

Sıcak bir ortamda geçen yemekte kulüp başkanları Johansson'dan, UEFA Kupası'ndaki maçların TV yayınına Şampiyonlar Ligi gibi bir düzenleme getirilmesini istedi.

Devler Ligi gibi olacak

İsveçli başkan bu talebi değerlendireceklerini belirterek, "Doğu Avrupa'daki pek çok kulüp, çok düşük ücretler karşılığında bazı TV kuruluşlarıyla 10 yıllık sözleşmeler imzalamış. Öncelikle bu sorunun çözülmesi lazım. Bunları çözümledikten sonra UEFA Kupası maçlarının yayın gelirlerini Şampiyonlar Ligi gibi ortak bir havuzda birleştirip, kulüplere dağıtabiliriz" dedi.

Johansson, ayrıca Türk futboluna övgüler yağdırarak, "Kendinize has bir stiliniz var. Yapılamayanları yapıyorsunuz. Sizi takdirle izliyorum" ifadesini kullandı. Yemek ile ilgili bir açıklama yapan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ise, "Başkan Johansson, uluslararası platformda bizim en büyük destekçilerimizden biri. Davetimi kabul edip İstanbul'a geldi. Ayrıca Sayın İstanbul Valisi Muammer Güler ve kulüp başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Kendilerinin katılımıyla çok yararlı bir toplantı yaptık" diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle