« Hürriyet.com.tr
MENÜ

WNBA'den Antakya'ya

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi takımlarından Homend Antakya Belediyespor, WNBA Ligi oyuncularından Jennifer Lee Lacy ile anlaşma imzaladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Transferin ardından kente gelen Jennifer Lee Lacy ile takımın idari menajeri Mahmut Denk'i makamında kabul eden Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'ndeki ilk yılındaki hedeflerinin ligde kalarak tecrübe kazanmak olduğunu belirtti.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Botaş gibi tecrübeli ve köklü takımların bulunduğu bir ligde mücadele ettiklerini ifade eden Savaş, şöyle devam etti:
“Avrupa'nın önde gelen bu önemli liginde köklü ve maddi kaynakları üst seviyede olan takımlarla başa baş mücadele etmek ve takımımızı daha da güçlendirmek için çaba gösteriyoruz. Bunun için de 28 yaşında ve 1 metre 91 santimetre boyundaki Amerika WNBA Ligi takımlarından Tulsa Shock'ta forma giyen Jennifer Lee Lacy ile anlaşma sağladık. Amerikalı sporcumuz hem iyi bir skorer, hem de iyi bir pivot oyuncusu. Yeni oyuncumuz Jennifer Lee Lacy'nin takımımıza önemli ölçüde katkı sağlayacağını düşünüyorum ve müsabakalarda başarılar diliyorum.”

Lütfü Savaş, Lacy'nin tecrübesiyle de takımın elde edeceği galibiyetlerde önemli rol oynayacağına inandığını da ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz