GeriVoleybol Voleybolda flaş karar! Liglerin isimleri değişti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Voleybolda flaş karar! Liglerin isimleri değişti

Voleybolda flaş karar! Liglerin isimleri değişti

Voleybolda, erkekler ve bayanlar birinci liglerinin adı değişti. Yeni sezondan itibaren Erkekler Ligi 'Efeler Ligi', bayanlar ligi ise 'Sultanlar Ligi' olarak anılacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), radikal bir karara imza atarak erkekler ve bayanlar birinci liglerin adını değiştirdi.

TVF Başkanı Özkan Mutlugil, isim değişikliği ile Türkiye voleybol liglerini dünya markası yapmayı hedeflediklerini söyledi. Mutlugil, "Voleybolumuz, gerek takımlarımızın başarıları gerekse yabancı oyuncularımızın kalitesiyle bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor. Liglerin isimlerini değiştirerek bunu pekiştirmek istedik. Ligimiz artık Türkiye’de 'Sultanlar Ligi' ve 'Efeler Ligi' olarak, dünyada ise Lauge of Sultans ve Efe League olarak anılacak. Başlarda yeni isimler yadırganabilir, buna hazırlıklıyız ancak çok kısa bir süre içinde çok benimseneceğini ve markalaşacağına inancımız tam” diye konuştu.

Voleybolda flaş karar Liglerin isimleri değişti
"LİSANSLI VOLEYBOLCU SAYISI YÜZDE 66 ARTTI"
2012 yılından bu yana sürdürlen çalışmalara Fabrika Voleybol ve voleybol festivallerinin eklenmesiyle lisanslı voleybolcu sayısında yüzde 66’lık bir artış gerçekleştiğini vurgulayan Mutlugil, "2024 yılına kadar kendimize bir hedef koyduk. Uluslararası düzeydeki başarıları kalıcı hale getirirken, diğer yandan da voleybolun en popüler sporlar arasına sokmayı amaçlıyoruz. Voleybolu sokaklardan plajlara, parklardan salonlara, her yaşa ve her kesime yaymakta kararlıyız. Bu strateji çerçevesinde kulüplerimizle el ele vererek alt yapıları güçlendireceğiz" dedi.   

Yorumları Göster
Yorumları Gizle