Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Veteran masa tenisçiler Varna'da buluştu

Bulgaristan’ın Varna kentinde 4-5 Ağustos 2012 tarihlerinde düzenlenen, Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvasına katılan Türk Masa Tenisçilerimiz kupa ve madalyalarla döndüler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Varna Deniz Şeytanları Derneği ve Varna Belediyesi tarafından düzenlenen  turnuvaya; Türkiye, Rusya, Romanya, Özbekistan, ABD, Finlandiya, Ukrayna, Almanya ve Bulgaristan’ın Şumnu, Burgaz, Stara Zagora, Sofya,  Panagyurishte, Veliko Tırnovo, Gabrovo, Karnobat, Kranevo, Dobriç, Varna ile Kaspichan’dan gelen toplam 140 sporcu katıldı.

Varna Belediyesi Spor Başkanı Christiana Gencheva tarafından turnuva açılışı yapıldı. Açılışta, Varna Belediyesi Spor Bölümünden Vesselina Ivanova,  Stefan Filipov  ve Peter Pasev ile Kadıköy  Belediyesi  adına Nesibe Müsevitoğlu birer konuşma yaptılar.

Fenerbahçe Veteran Spor Kulübü’nden turnuvaya katılmak üzere giden sporcu kafilesi, turnuvanın yanı sıra, Bulgaristan’ın Nesebar, Şumnu ve Balçık kasabalarını gezdiler.

Gezi sırasında bir günlüğüne Romanya’ya da geçen kafile, Mamaia Sahillerinde turnuvanın yorgunluğunu attılar.

Yaş grubunda 1. ve çiftlerde 3. olan Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim Danışma Merkezi Yön. Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu ;  “ Varna’da güzel bir gezi ve turnuva yaşadık. Açılışı gerçekleştiren Varna Belediye Başkan Yardımcıları ve Spor Müdürleri, bizlerin turnuvaya katılımımızdan duydukları mutluluğu ifade ettiler. Açılışta, bana bir söz verildiğinde, katılan tüm sporcuları 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda gerçekleştireceğimiz “İstanbul Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvası-2012’ye davet ettim. Turnuvamız yaş gruplarında, bay ve bayan kategorilerinde tek ve çift maçları şeklinde gerçekleştirilecektir. LIONS 118-Y Anadolu Yakası Federasyonu organizasyonunda,   Fenerbahçe Veteran Spor Kulübü ve Kadıköy Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek turnuvaya tüm masa tenisçilerimizi bekliyoruz.” Dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz