« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Usain Bolt yine geçilmedi

Jamaikalı Usain Bolt, 15. Dünya Atletizm Şampiyonası'ndaki erkekler 100 metre finalinde elde ettiği 9.79'luk derecesiyle altın madalya kazandı. Çin'in başkenti Pekin'de 'kuş yuvası' olarak adlandırılan Ulusal Stadyum'da yapılan yarışta 2.'liği ABD'li Justin Gatlin kazandı.

hurriyet.com.tr ve ajanslar
SON GÜNCELLEME

Usain Bolt yine geçilmedi
Dünyanın merakla izlediği yarışta beklendiği gibi Bolt ve Gatlin kıyasıya bir rekabet içine girdi ve kazanan Bolt oldu. Usain Bolt altın madalyaya 9.79 ile ulaştı.

Usain Bolt yine geçilmedi
9.74 ile sezonun en iyi derecesini elinde bulunduran Gatlin, iyi start alsa da Bolt yine arkadan gelerek yarışı kazanmayı başardı. Gatlin, 9.79 koşan Bolt'un 0.01 saniye gerisinde 2. oldu.

Usain Bolt yine geçilmedi
Yarışı 9.92 saniyede tamamlayan ABD'li 20 yaşındaki Trayvon Bromell (3 numaralı kulvar) ve Kanadalı 19 yaşındaki Andre De Grasse (9 numaralı kulvar) bronz madalyayı paylaşırken gelecek adına da önemli bir mesaj verdiler.

Usain Bolt yine geçilmedi
Yine Pekin'de düzenlenen 2008 Olimpiyat Oyunları'nda yıldızı parlayan Usain Bolt, 2009 yılında Berlin'de düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda 9.58 koşmayı başarmıştı. Bu rekor 6 yıldır kırılamıyor.

Usain Bolt yine geçilmedi
Şampiyonluğunu piste inen annesi Jennifer Bolt ile paylaşan Usain Bolt, 'Bu birincilik çalışma ve özverinin karşılığı. Çok mutluyum' dedi.

Usain Bolt yine geçilmedi
Bu sezon yaptığı derecelerle yarışın favorisi konumuna yükselen Justin Gatlin, yarış sonunda Usain Bolt'a bir kez daha geçilmenin üzüntüsünü yaşıyordu. Gatlin, Bolt ile yarıştığı 8 yarışta 1 kez Jamaikalı atleti geçmeyi başardı.

Usain Bolt yine geçilmedi
Uzun süre sonra bir yarışa favori olarak girmeyen ancak yarış sonunda kalitesini bir kez daha konuşturan Bolt için sosyal medyada da övgü dolu mesajlar vardı. Onlardan birinde ABD'li bir sporsever, "Bolt, Messi, Serena Williams... Bu sporculardan daha büyük sporcular acaba görecek miyiz?" sorusunu yöneltti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler