« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Usain Bolt, 200 metrede de geçilmedi

Pekin'de düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler 200 metre finalini Usain Bolt kazandı. Yarışma sonrası seyircileri selamlayan Jamaikalı atlet talihsiz bir kaza yaşadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en hızlı adamı Usain Bolt, 200 metre yarışında da geçilmedi. Pekin'deki Dünya Şampiyonası'nda erkekler 200 metrede piste çıkan Jamaikalı atlet, 19.56'lık derecesiyle birinci oldu.

Dünyanın en hızlı adamını böyle devirdiler!

Pekin’deki Dünya Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 200 metre yarışını birinci bitiren Usain Bolt, seyircileri selamlarken talihsiz bir kaza geçirdi. Ginger adı verilen aletin üzerinde Jamaikalı atleti görüntüleyen kameraman, bir an dengesini kaybedince yere düştü. Bu esnada tam önünde yer alan Bolt da kameramanın arkadan darbesiyle kendini yerde buldu.


Çok rahat bir şekilde zafere uzanan Bolt'un ardından Justin Gatlin ikinci sırayı alırken, Fenerbahçe sporcusu Türk atlet Ramil Guliyev (sağda en başta) altıncılığı elde etti.

Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen şampiyonanın 6. günü, birincilik mücadelesinin, 100 metre yarışında olduğu gibi Usain Bolt ile Justin Gatlin arasında geçmesi beklenen erkekler 200 metre finaliyle sona erdi.

200 metre dünya, olimpiyat şampiyonu ve dünya rekortmeni Jamaikalı Usain Bolt, son 10 metrede temposunu düşürmesine rağmen 19.55 saniyeyle yılın en iyi derecesini yaptı ve peş peşe 4. kez dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Usain Bolt, 200 metrede de geçilmedi

10. ALTIN MADALYASINA ULAŞTI
Yarış öncesinde 11 madalyayla (9 altın ve 2 gümüş) "Dünya Atletizm Şampiyonası tarihinin en fazla madalya kazanan sporcusu" unvanını elinde bulunduran 29 yaşındaki Bolt, koleksiyonuna bir altın madalya daha ekledi. Final koşulmadan önce 19.57 ile yılın en iyi derecesinin sahibi ABD'li Justin Gatlin, 100 metre finalinde saniyenin 100'de biri farkla geçildiği Bolt'un bir kez daha gerisinde kaldı. Gatlin 19.74 ile gümüş madalya aldı. Bronz madalya ise 19.87 ile Güney Afrika rekoru kıran Anaso Jobodwana'ya gitti. Elemelerde 20.01 ile Türkiye rekoru kıran Ramil Guliyev ise 20.11 saniyeyle yarışı 6. sırada bitirdi.

Usain Bolt, 200 metrede de geçilmedi

100 METREYİ DE BIRAKMAMIŞTI
Jamaikalı rekortmen atlet. pazar günü koşulan 100 metre finalinde ise salise farkıyla altın madalyanın sahibi olmuştu. Senenin en iyi derecesini (9.74) yaptığı için favori olarak gösterilen ABD'li atlet Justin Gatlin ise ikinci sırayı almıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz