Futbol Trabzonspor'un 3-0'lık mağlubiyeti tescillendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  21
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trabzonspor'un 3-0'lık mağlubiyeti tescillendi

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 12 Ağustos 2007 tarihinde yapılan ve tamamlanamayan Trabzonspor-Sivasspor maçının Sivasspor lehine 3-0 galibiyetle tescil edilmesini karara bağladı.

Federasyon yönetim kurulu, bugün Beylerbeyi'ndeki Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde yaptığı toplantıda, Tahkim Kurulu'nun, 12 Ağustos'ta yapılan maçın sonucunun 3-0 Sivasspor lehine olması gerektiği yönündeki kararı üzerine konuyu ele aldı ve Sivasspor'un 3-0 galibiyetini tescil etti.

Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, “Yönetim kurulu, 28 Ağustos tarihinde yaptığı toplantıda, Trabzonspor-Sivasspor maçının baştan itibaren, tarafsız bir sahada yeniden oynanmasına karar vermiş, Sivasspor'un itirazı üzerine dosyayı inceleyen Tahkim Kurulu, bu kararın kaldırılması yolunda karar almıştı. Tahkim Kurulu kararını ve gerekçeleri dikkate alarak dosyayı ekleriyle yeniden inceleyen Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Trabzonspor'un 3-0 hükmen mağlubiyetine, müsabakanın da Sivasspor lehine 3-0 tesciline karar verdi” denildi.

Bu arada Beşiktaş'ın, Ankaraspor ile yaptığı maçta karşılaşmanın hakeminin kural hatası yaptığı yolundaki itiraz da Merkez Hakem Kurulu'nun görüşleri doğrultusunda reddedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle