Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekvandonun birincileri belli oldu

Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk Spor Salonu'nda pazartesi günü başlayan şampiyonada 70 ilden bin 870 sporcu, 20 sıklette madalya için mücadele etti. Bir hafta süren müsabakalar sonunda kürsüye çıkan isimler belli oldu.

Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Elçin, şampiyonada sıkletlerinde ilk 8'e giren sporcuların nisan ayında Mısır'da yapılacak Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek Milli Takım kadrosuna seçilme şansı yakalayacağını söyledi.

Alanya ve Kemer'de yapılacak seçme müsabakaları ve kamplarla Nisan ayında Mısır'da yapılacak Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nın hazırlıklarına başlayacaklarını anlatan Elçin, “Mart ayında Almanya ve Hollanda'da uluslararası turnuvalara katılacağız. Daha sonra seçilecek sporcular Genç Milli Takım kadrosunu oluşturacak” dedi.

Elçin, Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda hedeflerinin takım olarak ilk 3'e girmek olduğunu da sözlerine ekledi.

Kategorilerinde ilk üçe giren sporcular şöyle:
Genç erkekler
45 kilo
1. Umut Erkızan (İzmir Konak Belediyesi)
2. Bektaş Gökalp (Bursa Osmangazi Belediyesi)
3. Harun Tarhan (Mersin Büyükşehir Belediyesi)
3. Mertcan Kelen (Kastamonu Gençlerbirliği)

48 kilo
1. Mert Erdoğan (İstanbul Bahçelievler Belediyesi)
2. İbrahim Ethem Pak (Erzincan Belediyespor)
3. Mahir Kurt (Ankara Büyükşehir Belediyesi)
3. Ubeydullah Yıldırım (Bursa Nilüfer Eğitim Kurumları)

51 kilo
1. Hasan Doğuç (İstanbul Cihan Spor)
2. Evren Karaca (İstanbul Bahçelievler Belediyesi)
3. Nevzat Mert Karaman (Elazığ Kwon Spor)
3. Halil İbrahim Gürcan (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)

55 kilo
1. Suat Tekin (Yavuz Spor Kulübü)
2. Tolga İslamoğlu (İzmir Büyükşehir Belediyesi)
3. Tunahan Sevgi (Konya Selçuk Belediyesi)
3. Mehmet Akif Işıtan (İstanbul Bahçelievler)

59 kilo
1. Yunus Emre Sayan (Kayseri KASKİ Spor)
2. Mehmet Ali İnan (Niğde Dünya Spor)
3. Gökhan İpek (Sakarya Şampiyonlar Tekvando Spor)
3. Yener Mutlu (İstanbul Cansey Spor)

63 kilo
1. Yasin Işıtan (İstanbul Bahçelievler Belediyesi)
2. Aykut Kemahlı (İzmir Büyükşehir Belediyespor)
3. Ömer Şimşek (Erzurum Numune Hastanesi)
3. Adem Behced (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)

68 kilo
1. Bahadır Taştan (Ankara EGO)
2. Yakup Demirci (Kayseri Hacılar Erciyes)
3. Erkan Baş (İstanbul Üsküdar Belediyesi)
3. Said Nuri Doğdu (Adana Atletik)

73 kilo
1. Burakhan Aydemir (Trabzon Bordo Mavim Spor)
2. Hasan Yüzücü (Ankara Ulaştırma Spor)
3. Mehmet Korucu (İzmir Efsane)
3. Akif Öztürk (Ankara Büyükşehir Belediyespor)

78 kilo
1. Muhammed Kocaman (Gaziantep Mehmet A. Ersoy Halk Eğitim)
2. Selman Nezir (İzmir Büyükşehir Belediyesi)
3. Sinan Evli (İzmir MESA)
3. Kenan Ekşioğlu (İstanbul Üsküdar Belediyesi).

78 kilo
1. Sabit Karakaş (Bursa Polis Koleji)
2. Volkan Kaplan'ın (Adana Akdeniz Spor Kulübü)
3. Ensar Uğuz (Siirt Bilimspor)
3. Hamza Terzi (İstanbul Yavuzspor)

Genç bayanlar
42 kilo
1. Esra Kalem (Bilecik Osmaneli Spor)
2. Gizem Öner (Bilecik Osmaneli Spor)
3. Zehra Döşüçukur (Gaziantep Gençlik Spor)
3. Seren Batman (Edirne Rumeli Gençlik)

44 kilo
1. Fatma Sarıdoğan (İstanbul Gazi Osman Paşa Belediyesi)
2. Büşra Baycanlar (Adana Mavi Lacivertlim)
3. Safiye Polat Ankara Ego)
3. Sümeyye İnci (Niğde Dünya Spor)

46 kilo
1. Ayşegül Funda Alp (Karaman Performans Tekvando)
2. Gizem Pekol (İstanbul Avcılar Yıldırım Spor)
3. Feyza Nur Saka (İstanbul Üsküdar Belediyesi)
3. Emel Tutku Yetişkul (İzmir Büyükşehir Belediyesi)

49 kilo
1. Damla Sezgin (Ankara Kanka Tekvando Spor Kulübü)
2. Nurgül Çelik (İstanbul Bahçelievler Spor Kulübü)
3. Sezen Şevik (İçel Büyükşehir Belediyesi)
3. Sümeyye Küçükyılmaz (Kocaeli Derince Tekvando Derneği)

52 kilo
1. Kübra Dürdane Çakır (Samsun Feza Koleji)
2. Melis Ersüren (Edirne Rumeli Gençlik)
3. Selen Döğer (Sakarya Adapazarı Atılgan Spor)
3. Yağmur Banda (İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü)

55 kilo
1. Sedanur Yumurçalı (Ankara Ego)
2. Kübra Eren (Kocaeli Derince Spor)
3. Elif Kalem Bilecik (Osmaneli Spor)
3. Ayşegül Yeğen (Ankara Kanka Tekvando)

59 kilo
1. Havva Burçe Göçmez (Kırklareli Ergin Spor)
2. Ayla Solak (İçel Büyükşehir Belediyesi)
3. Neslihan Demirel (Ankara Maliye)
3. Kübra Sarıdoğan (İstanbul Gazi Osmanpaşa Belediyespor)

63 kilo
1. Dürdane Altunel (Konya Selçuklu Belediyesi)
2. Kübra Kıyı (İzmir Büyükşehir Belediyespor)
3. Melis Öykü Uçan (Kayseri KASKİ Spor)
3. Ebru Özcan (İstanbul Cihan Spor Kulübü)

68 kilo
1. Ebru Yümlü (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)
2. Maide Nur Uysal (Konya Meram Belediyesi)
3. Nur Cemre Kaymak (Muğla Gençlik)
3. Gizem Özcan (İzmir Gaziemir Belediyesi)

68 kilo
1. Nafia Kuş (Adana Doğdu Spor Kulübü)
2. İrem Yaman (Ankara Çankaya Savunma Sanatları Spor Kulübü)
3. Tuğçe Saygılı (Hatay Öz Şampiyonlarspor)
3. Merve Sevi (Bursa Mustafa Kemal Paşa Belediyesi)

Bunları da Beğenebilirsiniz