GeriSpor Tekvandocu kardeşler hedef büyüttü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tekvandocu kardeşler hedef büyüttü

Konya'nın Beyşehir ilçesinde yaşayan Milli Tekvandocu Ali, Yunus ve Talha Sarı kardeşler, başarılarıyla kendilerinden “Tekvandonun muhteşem üçlüsü” diye söz ettiriyorlar.

Kardeşlerden en büyüğü olan Selçuk Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencisi 23 yaşındaki Ali Sarı, 4 yaşında başladığı spor hayatını 18 yıldır başarıyla sürdürdüğünü söyledi.

Sarı, milli sporcu olduktan sonra 1998 yılında ilk olarak 36 kiloda Türkiye Minikler Şampiyonluğu'nu elde ettiğini belirterek, “2006'da İsveç'te yapılan Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda birinci olduk. Yine aynı yıl Fransa Açık Tekvando Şampiyonası'nda birincilik kazandım. Bu yıl son olarak Çin'de yapılan Yaz Olimpiyat Oyunları'nda ikinci oldum” dedi.

SÜ Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olan kardeşi 20 yaşındaki Yunus Sarı'nın da 13 yıldır tekvando sporuna gönül verdiğini, 2002'de Türkiye Minikler Şampiyonası'nda üçüncülükle başlayan başarı serüveninin, bu yıl Kore'de yapılan Dünya Tekvando Şampiyonası'ndaki ikincilikle devam ettiğini dile getiren Sarı, küçük kardeşi 18 yaşındaki Talha Sarı'nın da 2007 yılında  Bosna-Hersek'deki Uluslararası Gençler Şampiyonası'nda birinci olduğunu, 2010 yılında da Gençler Türkiye Şampiyonu olarak milli takımlara seçildiğine dikkati çekti.

Kendilerinin, çevrelerinde “tekvandonun muhteşem üçlüsü” olarak adlandırıldıklarını anlatan Sarı, hedeflerinin olimpiyatlarda derece yaparak, başarılarından daha çok söz ettirmek olduğunu ifade etti.
Ali Sarı, kardeşleriyle birlikte müsabakalara daha iyi hazırlandıklarını ve başarıyı da buna bağladıklarını sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle