« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sultanlardan tatsız veda

Rakibinin hata yaptığı anlarda üstünlük kurmayı başaramayan Filenin Sultanları, Almanya’daki turnuvaya son 4’ü göremeden havlu attı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KADINLAR Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda çeyrek finale kalma başarısı gösteren Türkiye, Rusya’ya mağlup olup elendi: 3-0. Almanya’nın Halle kentinde bulunan Gerry Weber Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın setleri; 25-20, 25-23 ve 25-19 sonuçlandı. İlk sete iyi başlayan Millilerimiz, ikinci teknik molada dağıldı. Rusya, ilk seti 25-20 kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci set karşılıklı sayılarla başladı ve çekişmeli geçti. Rusya, önce durumu 22-22’ye getirdi. Sonra da seti 25-23 galip kapattı.

İkinci sette fark açıldı

ÜÇÜNCÜ sete iyi başlayan Filenin Sultanları, 23-19 öne geçen Rusya’yı yakalayamadı. Ruslar, son seti de 25-19 kazandı ve maçtan 3-0 galip ayrıldı. Alınan bu sonucun ardından Rusya çeyrek finale yükselirken, Sultanlar şampiyonaya veda etti. Avrupa Şampiyonası’nın yarı final karşılaşmaları Berlin’de bulunan Max Schmeling Halle Spor Salonu’nda oynanacak.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIM

MAÇIN ardından, Milli Takımımızın Antrenörü Massimo Barbolini, “Rusya’yı tebrik ediyorum, bu galibiyeti hak ettiler. Biz Almanya maçında da aynı sorunu yaşamıştık. Bu maçta da aynı şeyi yaşadık. Kazanacak noktaya geliyoruz ama sonunu başaramıyoruz. Biraz hayal kırıklığına uğradım” açıklamasında bulundu.

- SALON: Gerry Weber Stadion
- HAKEMLER: Dragutin Cuk (GGG) (Sırbistan), Gilles Gaup (GGG) (Fransa)
- SETLER: 25-20, 25-23, 25-19
- SÜRE: 81 dakika (25, 28, 28)

· RUSYA: Kosheleva 16 (GGGG), Shlyakhovaya 8 (GGG), Obmochaeva 18 (GGGG), Pasynkova 7 (GGG), Morozova 8 (GGG), Pankova 2 (GG), Kryuchkova (GGG), Dianskaya 1 (GG), Malykh (GG), Chaplina 2 (GG)
· TÜRKİYE: Gözde 7 (GGG), Bahar 7 (GGG), Neslihan 18 (GGGG), Seda 6 (GG), Büşra 7 (GG), Naz 2 (G), (Gizem (GG), Güldeniz (GG), Polen (GG), Özge (GG)


Bunları da Beğenebilirsiniz