« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Su kayakçıları Bodrum’da

Uluslararası standartlara sahip ilk ve tek ‘Su Kayağı Parkuru”na sahip Sea Garden’da, Türkiye Su Kayağı Şampiyonası düzenleniyor. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Şampiyonada, Türkiye’nin farklı kulüplerinden sporcular, 10-14 yaş, 18 yaş altı, 18 yaş üstü ve 35 yaş üstü veteran (master) kategorilerinde yarışacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel "Homologated Su Kayağı Slalom Parkuru"na sahip olan Sea Garden, “Türkiye Su Kayağı Şampiyonası”na ev sahipliği yapıyor. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “Türkiye Su Kayağı Şampiyonası” bugün Bodrum’da gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin farklı kulüplerinden başarılı su kayağı sporcularının katıldığı ve tüm gün sürecek yarışların ardından düzenlenecek törenle, 10-14 yaş, 18 yaş altı, 18 yaş üstü ve 35 yaş üstü veteran (master) kategorilerinde dereceye girenlere madalyaları verilecek.

Uluslararası standartlarda bir parkur
Türkiye’nin su sporlarına en uygun koylarından birine sahip olan Sea Garden’da, "Homologated Su Kayağı Slalom Parkuru" ile su kayağı severlere ve monoski profesyonellerine uluslararası standartlara sahip bir alanda spor yapma fırsatı sunuluyor. Uluslararası su kayağı ve Wakeboard Federasyonu’ndan, Davide Gondola ve Candido Moz tarafından kurulan Sea Garden "Homologated Su Kayağı Slalom Parkuru"nun, Homologasyonu çok hassas ölçü aletleriyle yapıldı. Türkiye’de bir benzeri olmayan parkurda böylece, kayakçılar tüm hava koşullarında, hiçbir sapma olmaksızın maksimum seviyede mono kayak zevki yaşayabilecekler.


Bunları da Beğenebilirsiniz